| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ1)

z dnia 16 grudnia 2009 r.

w sprawie określenia szczegółowych informacji przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez instytucje obsługujące wpłaty składek na ubezpieczenia społeczne w zleceniu płatniczym oraz formatu zlecenia płatniczego w formie dokumentu elektronicznego

Na podstawie art. 49 ust. 3a ustawy z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 205, poz. 1585 i Nr 218, poz. 1690) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Zlecenie płatnicze w formie dokumentu elektronicznego, przekazywane przez instytucję obsługującą wpłaty składek na ubezpieczenia społeczne do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zwanego dalej „Zakładem”, przez międzybankowy system elektroniczny lub elektronicznie przez Narodowy Bank Polski, powinno zawierać informacje wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 5 listopada 2009 r. w sprawie wzoru bankowego dokumentu płatniczego należności z tytułu składek, do których poboru zobowiązany jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. Nr 202, poz. 1561).
§ 2.
1. Zlecenie płatnicze w formie dokumentu elektronicznego, przekazywane przez międzybankowy system elektroniczny, powinno mieć format komunikatu 12n systemu ELIXIR w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A.

2. Format zlecenia płatniczego w formie dokumentu elektronicznego, przekazywanego do Zakładu przez Narodowy Bank Polski, powinien być zgodny z formatem komunikatu 12n systemu ELIXIR w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A.

3. Zmiany formatu komunikatu 12n systemu ELIXIR w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A. w zakresie dotyczącym Zakładu mogą być wprowadzane przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. tylko w porozumieniu z Zakładem.

§ 3.
Traci moc rozporządzenie Ministra Polityki Społecznej z dnia 17 grudnia 2004 r. w sprawie określenia szczegółowych informacji przekazywanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez instytucje obsługujące wpłaty składek na ubezpieczenia społeczne w zleceniu płatniczym oraz formatu elektronicznego zlecenia płatniczego (Dz. U. Nr 276, poz. 2737).
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Pracy i Polityki Społecznej: J. Fedak

 

1) Minister Pracy i Polityki Społecznej kieruje działem administracji rządowej – zabezpieczenie społeczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 listopada 2007 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Pracy i Polityki Społecznej (Dz. U. Nr 216, poz. 1598).

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marta Padała

Instruktorka nauki jazdy kat.B z uprawnieniami egzaminatora

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »