REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 1999 nr 57 poz. 600

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŁĄCZNOŚCI

z dnia 16 czerwca 1999 r.

w sprawie sposobu realizacji przepisów o homologacji urządzeń telekomunikacyjnych zakładanych i używanych przez jednostki organizacyjne podległe Ministrom: Obrony Narodowej i Spraw Zagranicznych, organy, jednostki organizacyjne nadzorowane, podległe lub podporządkowane Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz jednostki organizacyjne Urzędu Ochrony Państwa

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 7a ust. 8 ustawy z dnia 23 listopada 1990 r. o łączności (Dz. U. z 1995 r. Nr 117, poz. 564, z 1996 r. Nr 106, poz. 496, z 1997 r. Nr 43, poz. 272, Nr 88, poz. 554, Nr 106, poz. 675, Nr 121, poz. 770 i Nr 137, poz. 926, z 1998 r. Nr 137, poz. 887 i Nr 150, poz. 984 oraz z 1999 r. Nr 47, poz. 461) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Urządzenia telekomunikacyjne i radiokomunikacyjne nadawcze i nadawczo-odbiorcze zakładane i używane dla celów obronności i bezpieczeństwa Państwa przez jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej, organy, jednostki organizacyjne nadzorowane, podległe lub podporządkowane Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji i jednostki organizacyjne Urzędu Ochrony Państwa oraz urządzenia radiokomunikacyjne nadawcze i nadawczo-odbiorcze zakładane i używane przez jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Spraw Zagranicznych dla potrzeb polskiej służby dyplomatyczno-konsularnej, które nie są przedmiotem publicznego obrotu handlowego ze względu na szczególne wymagania, jakie muszą spełniać, zwane dalej „urządzeniami specjalnymi", podlegają homologacji na zasadach określonych w niniejszym rozporządzeniu.
§ 2.
1. Urządzenia specjalne mogą być zakładane i używane po uzyskaniu świadectwa homologacji, wydanego przez:

1) Ministra Obrony Narodowej – w zakresie urządzeń zakładanych i używanych przez jednostki organizacyjne mu podległe;

2) Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w zakresie urządzeń zakładanych i używanych przez organy, jednostki organizacyjne nadzorowane, podległe lub podporządkowane;

3) Ministra Spraw Zagranicznych – w zakresie urządzeń zakładanych i używanych przez jednostki organizacyjne mu podległe;

4) Szefa Urzędu Ochrony Państwa – w zakresie urządzeń zakładanych i używanych przez jednostki organizacyjne Urzędu Ochrony Państwa.

2. Świadectwo homologacji wydawane jest w drodze decyzji na wniosek producenta, upoważnionego przez niego podmiotu lub użytkownika tych urządzeń na podstawie opinii.

§ 3.
1. Opinia, o której mowa w § 2 ust. 2, dotyczy stwierdzenia, że urządzenia specjalne spełniają wymagania określone przez właściwych ministrów dla tych urządzeń, a także wymagania będące podstawą w procesie homologacji prowadzonej na zasadach ogólnych, w odniesieniu do kompatybilności elektromagnetycznej oraz współpracy z sieciami telekomunikacyjnymi użytku publicznego.

2. Ministrowie: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Spraw Zagranicznych oraz Szef Urzędu Ochrony Państwa wyznaczają podmioty uprawnione do wydawania opinii i prowadzą rejestr tych podmiotów.

3. W odniesieniu do kompatybilności elektromagnetycznej oraz współpracy urządzeń specjalnych z sieciami telekomunikacyjnymi użytku publicznego opinie wydają laboratoria akredytowane przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

4. Za przeprowadzone badania i inne czynności związane z wystawieniem opinii podmioty te pobierają opłaty według ustalonego przez siebie i udostępnionego do wiadomości publicznej cennika.

§ 4.
Ministrowie: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Spraw Zagranicznych oraz Szef Urzędu Ochrony Państwa mogą cofnąć świadectwo homologacji w razie zmiany parametrów technicznych urządzenia specjalnego.
§ 5.
Ministrowie: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Spraw Zagranicznych oraz Szef Urzędu Ochrony Państwa mogą odmówić wydania świadectwa homologacji w przypadkach:

1) niespełnienia warunków wydawania świadectw homologacji określonych w przepisach odrębnych,

2) negatywnej lub zawierającej zastrzeżenia opinii, o której mowa w § 3 ust. 1.

§ 6.
Urządzenia specjalne nie podlegają oznakowaniu.
§ 7.
Ministrowie: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Spraw Zagranicznych oraz Szef Urzędu Ochrony Państwa prowadzą rejestr urządzeń specjalnych, na które wydali świadectwo homologacji.
§ 8.
Kontrolę właściwego postępowania podległych im jednostek organizacyjnych w odniesieniu do zakładania i używania urządzeń specjalnych prowadzą odpowiednio Ministrowie: Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Spraw Zagranicznych oraz Szef Urzędu Ochrony Państwa.
§ 9.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Łączności: M. Srebro

Metryka
  • Data ogłoszenia: 1999-06-25
  • Data wejścia w życie: 1999-07-10
  • Data obowiązywania: 1999-07-10
  • Dokument traci ważność: 2001-01-01
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA