REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2001 nr 26 poz. 297

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA

z dnia 26 lutego 2001 r.

w sprawie wykazu zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających, ich pojemności, zasad kierowania do nich oraz postępowania ze sprawcami w nich umieszczonymi, a także warunków zabezpieczenia tych zakładów

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 201 § 3 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny wykonawczy (Dz. U. Nr 90, poz. 557 i Nr 160, poz. 1083, z 1999 r. Nr 83, poz. 931 oraz z 2000 r. Nr 60, poz. 701 i Nr 120, poz. 1268) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) wykaz zakładów psychiatrycznych i zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających, ich pojemność oraz warunki zabezpieczenia,

2) zasady kierowania sprawców do zakładów przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających,

3) zasady postępowania ze sprawcami umieszczonymi w zakładach psychiatrycznych i zakładach leczenia odwykowego, przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających.

§ 2.
Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) zakładzie psychiatrycznym – należy przez to rozumieć także:

a) oddział psychiatryczny w szpitalu psychiatrycznym i szpitalu ogólnym,

b) klinikę psychiatryczną akademii medycznej i Instytutu Psychiatrii i Neurologii,

c) ośrodek psychiatrii sądowej,

2) zakładzie leczenia odwykowego – należy przez to rozumieć także:

a) oddział odwykowy w ośrodku leczenia odwykowego,

b) oddział odwykowy w szpitalu psychiatrycznym.

§ 3.
1. Wykaz i pojemność zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających związanych z umieszczeniem sprawcy w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, w odniesieniu do zakładów dysponujących warunkami:

1) podstawowego zabezpieczenia – określa załącznik nr 1 do rozporządzenia,

2) wzmocnionego zabezpieczenia – określa załącznik nr 2 do rozporządzenia,

3) maksymalnego zabezpieczenia – określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.

2. Wykaz i pojemność zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających związanych z umieszczeniem w zamkniętym zakładzie leczenia odwykowego określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

§ 4.
Zakłady psychiatryczne dysponujące warunkami podstawowego zabezpieczenia:

1) zapewniają stały nadzór nad sprawcami przebywającymi w zakładzie,

2) posiadają drzwi i okna wyposażone w urządzenia uniemożliwiające sprawcom samowolne opuszczenie zakładu.

§ 5.
1. Zakłady psychiatryczne dysponujące warunkami wzmocnionego zabezpieczenia spełniają wymagania określone w § 4, a ponadto:

1) są wyposażone w:

a) system telewizji wewnętrznej umożliwiający obserwację drzwi wejściowych, okien zewnętrznych, sal ogólnych, izolatek oraz korytarzy,

b) elektroniczny system sygnalizujący niekontrolowane otwarcie drzwi i okien,

2) mają możliwość wydzielenia 10–20-łóżkowych pododdziałów,

3) mają bezpośredni dostęp do ogrodzonego terenu rekreacyjnego,

4) zatrudniają personel w liczbie co najmniej dwukrotnie większej niż pojemność zakładu.

2. Zakłady leczenia odwykowego spełniają wymagania przewidziane dla zakładów psychiatrycznych dysponujących warunkami wzmocnionego zabezpieczenia.

§ 6.
Zakłady psychiatryczne dysponujące warunkami maksymalnego zabezpieczenia spełniają wymagania określone w § 4 i § 5 ust. 1, a ponadto:

1) dysponują systemem sygnalizujących zagrożenie osobistych elektronicznych urządzeń alarmowych, w które jest wyposażony personel,

2) są otoczone oświetlonym, nadzorowanym za pośrednictwem telewizji wewnętrznej gładkim murem o wysokości co najmniej 5,5 m lub dysponują innymi zabezpieczeniami o porównywalnej skuteczności, uniemożliwiającymi samowolne oddalenie sprawcy,

3) zatrudniają personel w liczbie co najmniej dwu i półkrotnie większej niż pojemność zakładu, w tym personel sprawujący ochronę nad sprawcami czynów zabronionych w liczbie nie mniejszej niż jedna trzecia pojemności zakładu.

§ 7.
1. W celu zapewnienia właściwego wyboru miejsca wykonywania środka zabezpieczającego i prawidłowego kierowania sprawców, sąd może zasięgnąć opinii Instytutu Psychiatrii i Neurologii, zwanego dalej „Instytutem".

2. W celu zasięgnięcia opinii, o której mowa w ust. 1, przed umieszczeniem sprawcy w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym, sąd przesyła Instytutowi orzeczenie o zastosowaniu środka zabezpieczającego wraz z opinią biegłych o stanie zdrowia psychicznego sprawcy, w celu wskazania miejsca wykonywania środka zabezpieczającego.

3. Instytut, po otrzymaniu dokumentów, o których mowa w ust. 2, w terminie miesiąca przesyła sądowi propozycję miejsca wykonywania środka zabezpieczającego wraz z jej uzasadnieniem.

§ 8.
1. Do zakładu psychiatrycznego dysponującego warunkami maksymalnego zabezpieczenia kieruje się sprawcę, jeżeli:

1) powtarzające się zachowania zagrażające życiu lub zdrowiu innych osób lub powodujące niszczenie przedmiotów znacznej wartości nie mogą być opanowane w zakładzie psychiatrycznym dysponującym warunkami wzmocnionego zabezpieczenia,

2) niemożliwe jest zapobieżenie samowolnemu oddaleniu z zakładu dysponującego wzmocnionymi warunkami zabezpieczenia sprawcy stwarzającego znaczne zagrożenie poza zakładem.

2. Do zaktadu psychiatrycznego dysponującego warunkami wzmocnionego zabezpieczenia kieruje się sprawcę, jeżeli:

1) zachowania zagrażające życiu lub zdrowiu innych osób lub powodujące niszczenie przedmiotów znacznej wartości nie mogą być opanowane w zakładzie dysponującym warunkami podstawowego zabezpieczenia,

2) niemożliwe jest zapobieżenie samowolnemu oddaleniu z zakładu dysponującego warunkami podstawowego zabezpieczenia sprawcy stwarzającego zagrożenie poza zakładem.

3. Do zakładu psychiatrycznego dysponującego warunkami podstawowego zabezpieczenia kieruje się sprawcę niespełniającego kryteriów, o których mowa w ust. 1 i 2.

§ 9.
Do zakładu leczenia odwykowego, o którym mowa w § 5 ust. 2, sąd kieruje sprawcę na podstawie art. 96 Kodeksu karnego.
§ 10.
Wskazując miejsce wykonywania środka zabezpieczającego, uwzględnia się dodatkowo:

1) rodzaj czynów zabronionych, których dopuścił się sprawca w przeszłości,

2) rodzaj, częstość i skutki zachowań agresywnych lub ucieczkowych w przeszłości,

3) aktualny stan zdrowia, w tym zaburzenia psychiczne i choroby współistniejące,

4) uzależnienie od alkoholu lub innego środka odurzającego,

5) związek pomiędzy zaburzeniami psychicznymi a zachowaniami niebezpiecznymi,

6) ogólną sprawność fizyczną,

7) szczególne wskazania do postępowania leczniczego i rehabilitacyjnego,

8) przebieg i wyniki dotychczasowego leczenia i rehabilitacji.

§ 11.
1. Sprawca, wobec którego wykonywany jest środek zabezpieczający, jest objęty zaplanowanym i zindywidualizowanym postępowaniem leczniczym, terapeutycznym i rehabilitacyjnym, a także resocjalizacyjnym, którego celem jest poprawa stanu jego zdrowia i zachowania, w stopniu umożliwiającym powrót do życia w społeczeństwie i dalsze leczenie w warunkach poza zakładem.

2. Zajęcia rehabilitacyjne organizowane są zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 20 października 1995 r. w sprawie organizowania zajęć rehabilitacyjnych w szpitalach psychiatrycznych i nagradzania uczestników tych zajęć (Dz. U. Nr 127.poz.614).

§ 12.
Środki przymusu bezpośredniego stosuje się zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 23 sierpnia 1995 r. w sprawie sposobu stosowania przymusu bezpośredniego (Dz. U. Nr 103, poz. 514).
§ 13.
1. W ramach postępowania ze sprawcami, w celu zapewnienia prawidłowego postępowania leczniczego, terapeutycznego, rehabilitacyjnego i resocjalizacyjnego, możliwe jest przenoszenie sprawców w trakcie wykonywania środka zabezpieczającego do zakładu psychiatrycznego lub odwykowego dysponującego odpowiednimi zabezpieczeniami oraz odpowiednimi możliwościami leczniczymi, terapeutycznymi, rehabilitacyjnymi i resocjalizacyjnymi.

2. Pobyt sprawcy w zakładzie psychiatrycznym dysponującym warunkami wzmocnionego i maksymalnego zabezpieczenia nie powinien trwać dłużej, niż jest to konieczne dla zmniejszenia zagrożenia sprawcy dla otoczenia i jego skłonności do ucieczek.

§ 14.
1. Z wnioskiem o przeniesienie, o którym mowa w § 13 ust. 1, występuje do sądu kierownik zakładu, w którym sprawca przebywa. We wniosku należy podać powody uzasadniające konieczność przeniesienia sprawcy do innego zakładu i dołączyć:

1) orzeczenie sądu o zastosowaniu środka zabezpieczającego,

2) opinię biegłych psychiatrów i ewentualnie inne opinie.

2. O przeniesienie do innego zakładu zwracać się może do sądu sam sprawca lub jego przedstawiciel ustawowy. W takich przypadkach zakład, w którym sprawca przebywa, przesyła do sądu dokumentację, o której mowa w ust. 1, wraz z opinią kierownika tego zakładu.

§ 15.
1. W celu zapewnienia prawidłowego przenoszenia sprawców do innego zakładu wykonującego środek zabezpieczający sąd może zasięgnąć opinii Instytutu.

2. Przed orzeczeniem o przeniesieniu sprawcy do innego zakładu sąd przesyła Instytutowi dokumentację, o której mowa w § 14.

3. Instytut po otrzymaniu dokumentacji, o której mowa w § 14, niezwłocznie, najpóźniej w terminie miesiąca, przesyła sądowi propozycję miejsca dalszego wykonywania środka zabezpieczającego wraz z jej uzasadnieniem.

§ 16.
Przeniesienie sprawcy pomiędzy zakładami wykonującymi środek zabezpieczający realizuje Policja, korzystając w uzasadnionych przypadkach z pomocy fachowego personelu medycznego zakładu, w którym sprawca przebywał.
§ 17.
Kierownik zakładu psychiatrycznego lub zakładu leczenia odwykowego o przyjęciu sprawcy w celu wykonania środka zabezpieczającego zawiadamia właściwy sąd.
§ 18.
Zakłady psychiatryczne i zakłady leczenia odwykowego wykonujące środki zabezpieczające dostosują warunki wykonywania tych środków do przepisów niniejszego rozporządzenia w okresie 2 lat od dnia jego wejścia w życie.
§ 19.
[1] Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Zdrowia: G. Opala

Załącznik 1. [Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach podstawowego zabezpieczenia i ich pojemność]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Zdrowia
z dnia 26 lutego 2001 r. (poz. 297)

Załącznik nr 1

Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach podstawowego zabezpieczenia i ich pojemność

 

Lp.

Wo­je­wódz­two

NAZWA I ADRES ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO

OBSZAR DZIAŁANIA WEDŁUG MIEJSCA ZAMIESZKANIA SPRAWCY

POJEMNOŚĆ

(łączna liczba łóżek na oddziałach ogólno-psychiatrycznych)

1

Dolnośląskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

59-700 BOLESŁAWIEC,
Al. 1000-lecia 30

województwo dolnośląskie: powiaty – bolesławiecki, jeleniogórski, lubański, lwówecki, zgorzelecki, złotoryjski, Jelenia Góra, Legnica

20

2

Dolnośląskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

56-600 LUBIĄŻ,
ul. Mickiewicza 1

województwo dolnośląskie: powiaty – głogowski, górowski, jaworski, legnicki, lubiński, milicki, oleśnicki, oławski, polkowicki, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski, Wrocław

20

3

Dolnośląskie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

57-550 STRONIE ŚLĄSKIE, ul. Morawka 1

województwo dolnośląskie: powiaty -dzierżoniowski, kamiennogórski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki, Wałbrzych

20

4

Kujawsko- pomorskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

86-100 ŚWIECIE,
ul. Sądowa 18

województwo kujawsko-pomorskie

24

5

Lubelskie

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespól Opieki Zdrowotnej

20-442 LUBLIN,
ul. Abramowicka 2

województwo lubelskie: powiaty – chełmski, krasnostawski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, łęczyński, opolski, puławski, świdnicki, włodawski, Chełm, Lublin

30

6

Lubelskie

Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny

22-463 RADECZNICA,
ul. Klasztorna 2

województwo lubelskie: powiaty – biłgorajski, hrubieszowski, janowski, tomaszowski, zamojski, Zamość

10

7

Lubelskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

21-305 SUCHOWOLA, Wohyń 363

województwo lubelskie: powiaty – bialski, parczewski, radzyński

15

 

Lp.

Woje­wódz­two

NAZWA I ADRES ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO

OBSZAR DZIAŁANIA WEDŁUG MIEJSCA ZAMIESZKANIA SPRAWCY

POJEMNOŚĆ

(łączna liczba łóżek na oddziałach ogólnopsychiatry-cznych)

8

Lubelskie

Oddział dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

21-400 ŁUKÓW,
ul. 700-lecia 5

województwo lubelskie: powiaty – łukowski, rycki, Biała Podlaska

6

9

Lubelskie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

66-212 CIBÓRZ

województwo lubuskie: powiaty - krośnieński, nowosolski, świebodziński, zielonogórski, żagański, żarski, Zielona Góra

6

10

Lubelskie

Samodzielny Publiczny Psychiatryczno-Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

66-400 GORZÓW WIELKOPOLSKI,

Al. Walczaka 42

województwo lubuskie: powiaty – gorzowski, Gorzów Wielkopolski

15

11

Lubelskie

Samodzielny Publiczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

66-300 MIĘDZYRZECZ, ul. Poznańska 109

a) województwo zachodniopomorskie b) województwo lubuskie: powiaty –międzyrzecki, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński

20

12

Łódzkie

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej

91-229 ŁÓDŹ, ul. Aleksandrowska 159

województwo łódzkie: powiaty – kutnowski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, radomszczański, rawski, skierniewicki, tomaszowski, zgierski, Łódź, Skierniewice

20

13

Łódzkie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

98-290 WARTA,

ul. Sieradzka 3

województwo łódzkie: powiaty – bełchatowski, łaski, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, Piotrków Trybunalski

20

14

Małopolskie

Szpital Specjalistyczny
im. dr J. Babińskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

30-393 KRAKÓW,

ul. Babińskiego 29

województwo małopolskie

30

15

Mazowieckie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

05-802 PRUSZKÓW – Tworki, ul. Partyzantów 2/4

województwo mazowieckie: powiaty –garwoliński, grodziski, grójecki, legionowski, nowodworski, ostrołęcki, ostrowski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, sochaczewski, warszawski (gminy: Bemowo, Bielany, Ursus, Ursynów, Wilanów, Włochy, Centrum: dzielnice – Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wola, Żoliborz), warszawski zachodni, węgrowski, żyrardowski, Ostrołęka

40

 

Lp.

Woje­wódz­two

NAZWA I ADRES ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO

OBSZAR DZIAŁANIA WEDŁUG MIEJSCA ZAMIESZKANIA SPRAWCY

POJEMNOŚĆ

(łączna liczba łóżek na oddziałach ogólnopsychiatry-cznych)

16

Mazowieckie

Samodzielny Wojewódzki Publiczny Zakład Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej

26-607 RADOM, ul. Krychnowicka 1

województwo mazowieckie: powiaty –białobrzeski, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński, Radom

20

17

Mazowieckie

Wojewódzki Szpital Psychiatryczny

09-500 GOSTYNIN – Zalesie 1

województwo mazowieckie: powiaty * ciechanowski, gostyniński, makowski, mławski, płocki, płoński, przasnyski, sierpecki, żuromiński, Płock

20

18

Mazowieckie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "DREWNICA"

05-091 ZĄBKI,

ul. Rychlińskiego 1

województwo mazowieckie: powiaty – łosicki, miński, pułtuski, siedlecki, sokołowski, warszawski (gminy: Białołęka, Rembertów, Targówek, Wawer, Centrum: dzielnice – Praga Południe, Praga Północ), wołomiński, wyszkowski, Siedlce

15

19

Opolskie

Samodzielny Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

48-140 BRANICE,

ul. Szpitalna 18

województwo opolskie

20

20

Podkarpa­ckie

Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej

37-500 JAROSŁAW,

ul. Kościuszki 18

województwo podkarpackie

20

21

Podlaskie

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej

16-070 CHOROSZCZ, pl. Brodowicza 1

województwo podlaskie

30

22

Pomorskie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

83-299 STAROGARD GDAŃSKI, ul. Skarszewska 7

województwo pomorskie: powiaty – bytowski, Chojnicki, człuchowski, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, lęborski, malborski, nowodworski, pucki, słupski, starogardzki, tczewski, wejherowski, Słupsk

20

23

Pomorskie

Specjalistyczny Psychiatryczno-Neurologiczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

80-282 GDAŃSK,

ul. Srebrniki 1

województwo pomorskie: powiaty – Gdańsk, Gdynia, Sopot

20

24

Śląskie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

44-200 RYBNIK,

ul. Gliwicka 33

województwo śląskie: powiaty – bielski, cieszyński, mikołowski, pszczyński, raciborski, rybnicki, tyski, wodzisławski, żywiecki, Bielsko-Biala, Jastrzębie Zdrój, Jaworzno, Katowice, Mysłowice, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Tychy, Żory

25

 

Lp.

Woje­wódz two

NAZWA I ADRES ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO

OBSZAR DZIAŁANIA WEDŁUG MIEJSCA ZAMIESZKANIA SPRAWCY

POJEMNOŚĆ

(łączna liczba łóżek na oddziałach ogólnopsychiatry-cznych)

25

Śląskie

Wojewódzki Szpital Neuropsychiatryczny

42-700 LUBLINIEC,

ul. Grunwaldzka 48

województwo śląskie: powiaty – będziński, częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, tamogórski, zawierciański, Bytom, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Sosnowiec

20

26

Śląskie

Szpital Psychiatiyczny 44-180 TOSZEK, ul. Gliwicka 5

województwo śląskie: powiaty – gliwicki, Chorzów, Gliwice, Ruda Śląska, Zabrze

20

27

Świętokrzyskie

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

26-026 MORAWICA,

ul. Spacerowa 5

województwo świętokrzyskie

30

28

Warmińsko- mazurskie

Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej

14-530 FROMBORK,
ul. Sanatoryjna 1

województwo warmińsko-mazurskie: powiaty – braniewski, elbląski, Elbląg

4

29

Warmińsko- mazurskie

Wojewódzki Zespół Lecznictwa Psychiatrycznego 10-228 OLSZTYN,
Al. Wojska Polskiego 35

województwo warmińsko-mazurskie: powiaty – bartoszycki, działdowski, iławski, lidzbarski, nidzicki, nowomiejski, olsztyński, ostródzki, Olsztyn

6

30

Warmińsko- mazurskie

Szpital Psychiatryczny Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej

11-600 WĘGORZEWO,
ul. Bema 24

województwo warmińsko-mazurskie: powiaty – ełcki, olecko-gołdapski, giżycki, kętrzyński, mrągowski, piski, szczycieński

6

31

Wielkopolskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "DZIEKANKA"

62-200 GNIEZNO,
ul. Poznańska 15

województwo wielkopolskie: powiaty –chodzieski, czamkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, międzychodzki, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pilski, poznański, słupecki, szamotulski, średzki, turecki, wągrowiecki, wrzesiński, złotowski, Kalisz, Konin, Poznań

30

32

Wielkopol­skie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

64-000 KOŚCIAN,
ul. Kościuszki 10

województwo wielkopolskie: powiaty –gostyński, grodziski, jarociński, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, pleszewski, rawicki, śremski, wolsztyński, Leszno

20

 

Załącznik 2. [Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach wzmocnionego zabezpieczenia i ich pojemność]

Załącznik nr 2

Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach wzmocnionego zabezpieczenia i ich pojemność

Lp.

Woje­wódz­two

ZAKŁAD PSYCHIATRYCZNY

obejmujący obszar

POJEMNOŚĆ

(liczba łóżek)

1

Dolnośląskie

Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

56-600 LUBIĄŻ,
ul. Mickiewicza 1

województwa: dolnośląskie, łódzkie, kujawsko-pomorskie

60

2

Lubelskie

Klinika Psychiatryczna AM 20-442 LUBLIN,
ul. Abramowicka 2

województwo lubelskie

15

3

Lubelskie

Samodzielny Publiczny Psychiatryczno-Wielospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej

66-400 GORZÓW WIELKOPOLSKI,
 Al. Walczaka 42

województwa: lubuskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie

50

4

Mazowieckie

Klinika Psychiatrii Sądowej Instytutu Psychiatrii i Neurologii

05-802 PRUSZKÓW,
ul. Partyzantów 2/4

miasto Warszawa

12

5

Opolskie

Samodzielny Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

48-140 BRANICE, ul. Szpitalna 18

województwa: opolskie, świętokrzyskie

20

6

Podlaskie

Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej

16-070 CHOROSZCZ,
pl. Brodowicza 1

województwa: podlaskie, pomorskie, wamińsko-mazurskie

50

7

Śląskie

Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

44-200 RYBNIK,
ul. Gliwicka 33

województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie

40

8

Śląskie

Szpital Psychiatryczny

44-180 TOSZEK,
ul. Gliwicka 5

województwo mazowieckie (bez miasta Warszawy)

30

 

Załącznik 3. [Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach maksymalnego zabezpieczenia i ich pojemność]

Załącznik nr 3

Wykaz zakładów psychiatrycznych przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach maksymalnego zabezpieczenia i ich pojemność

Lp.

Woje­wódz­two

REGIONALNY OŚRODEK PSYCHIATRII SĄDOWEJ

obejmujący obszar

POJEMNOŚĆ

(liczba łóżek)

1

Mazowieckie

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej

09-500 GOSTYNIN – Zalesie 1

a) województwo lubelskie

b) województwo łódzkie

c) województwo mazowieckie

d) województwo podlaskie

e) województwo świętokrzyskie

64

2

Opolskie

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej

48-140 BRANICE, ul. Szpitalna 18

a) województwo dolnośląskie

b) województwo małopolskie

c) województwo opolskie

d) województwo podkarpackie

e) województwo śląskie

75

3

Podlaskie

Regionalny Ośrodek Psychiatrii Sądowej

83-299 STAROGARD GDAŃSKI,
ul. Skarszewska 7

a) województwo kujawsko-pomorskie

b) województwo lubuskie

c) województwo pomorskie

d) województwo wamińsko-mazurskie

e) województwo wielkopolskie

f) województwo zachodniopomorskie

70

 

Załącznik 4. [Wykaz zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach wzmocnionego zabezpieczenia i ich pojemność]

Załącznik nr 4

Wykaz zakładów leczenia odwykowego przeznaczonych do wykonywania środków zabezpieczających w warunkach wzmocnionego zabezpieczenia i ich pojemność

 

Lp.

Woje­wódz­two

ZAKŁAD LECZENIA ODWYKOWEGO

obejmujący obszar

POJEMNOŚĆ

(liczba łóżek)

1

Opolskie

Samodzielny Wojewódzki Szpital
dla Nerwowo i Psychicznie Chorych

48-140 BRANICE, ul. Szpitalna 18

a) województwo kujawsko-pomorskie

b) województwo lubelskie

c) województwo lubuskie

d) województwo łódzkie

e) województwo mazowieckie

f) województwo podlaskie

g) województwo pomorskie

h) województwo świętokrzyskie

30

2

Śląskie

Szpital Psychiatryczny

44-180 TOSZEK, ul. Gliwicka 5

a) województwo dolnośląskie

b) województwo małopolskie

c) województwo opolskie

d) województwo podkarpackie

e) województwo śląskie

f) województwo warmińsko-mazurskie

g) województwo wielkopolskie

h) województwo zachodniopomorskie

25

 

[1] Rozporządzenie wchodzi w życie 13 kwietnia 2001 r.  

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA