REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2004 nr 51 poz. 494

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW1)

z dnia 10 lutego 2004 r.

w sprawie dokumentowania kontroli operacyjnej prowadzonej przez wywiad skarbowy

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 36c ust. 17 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 65) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) sposób dokumentowania kontroli operacyjnej;

2) sposób przekazywania wniosków i postanowień związanych ze stosowaniem kontroli operacyjnej;

3) sposób przechowywania, przekazywania oraz przetwarzania i niszczenia materiałów uzyskanych podczas stosowania kontroli operacyjnej;

4) wzory druków i rejestrów stosowanych w ramach kontroli operacyjnej.

§ 2.
1. Dokumentację kontroli operacyjnej stanowią:

1) wniosek do Sądu Okręgowego w Warszawie, zwanego dalej „sądem", w sprawie zarządzenia, przedłużenia lub prowadzenia kontroli operacyjnej przez czas oznaczony również po upływie okresów, o których mowa w art. 36c ust. 6 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o kontroli skarbowej, zwanego dalej „przedłużeniem po terminach kontroli operacyjnej"

2) decyzja Prokuratora Generalnego w sprawie zgody na zarządzenie, przedłużenie lub przedłużenie po terminach kontroli operacyjnej;

3) postanowienie sądu w sprawie zarządzenia, przedłużenia lub przedłużenia po terminach kontroli operacyjnej;

4) zarządzenie kontroli operacyjnej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

5) decyzja Prokuratora Generalnego w sprawie zgody na zarządzenie kontroli operacyjnej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

6) postanowienie sądu w sprawie zgody na kontynuowanie kontroli operacyjnej zarządzonej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

7) wniosek do sądu w sprawie odstąpienia od zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej zarządzonej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

8) decyzja Prokuratora Generalnego w sprawie zgody na odstąpienie od zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej zarządzonej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

9) postanowienie sądu w sprawie odstąpienia od zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej zarządzonej w przypadkach niecierpiących zwłoki;

10) zarządzenie kontroli operacyjnej za zgodą osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji;

11) zgoda osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji na zarządzenie kontroli operacyjnej;

12) informacje o wynikach przeprowadzonej kontroli operacyjnej;

13) protokół komisyjnego zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej.

2. Dokumenty, o których mowa odpowiednio w ust. 1 pkt 1–11, sporządza się na drukach:

1) stosowania kontroli operacyjnej, którego wzór określa załącznik nr 1 do rozporządzenia;

2) stosowania kontroli operacyjnej w przypadkach niecierpiących zwłoki, którego wzór określa załącznik nr 2 do rozporządzenia;

3) odstąpienia od zniszczenia materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej w przypadkach niecierpiących zwłoki, którego wzór określa załącznik nr 3 do rozporządzenia;

4) stosowania kontroli operacyjnej za zgodą osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji, którego wzór określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.

3. Informacje, o których mowa w ust. 1 pkt 12, sporządza pracownik wywiadu skarbowego prowadzący sprawę, w ramach której zarządzono kontrolę operacyjną, zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 5 do rozporządzenia.

4. Wzór protokołu, o którym mowa w ust. 1 pkt 13, określa załącznik nr 6 do rozporządzenia.

5. Dokumentację kontroli operacyjnej stanowią także materiały zgromadzone podczas jej stosowania, a w szczególności:

1) nośniki, na których zostały utrwalone treści rozmów telefonicznych lub innych przekazów informacji albo treści korespondencji lub zawartości przesyłek;

2) kopie wykonane z nośników, o których mowa w pkt 1;

3) dokumenty sporządzone na podstawie informacji utrwalonych na nośnikach, o których mowa w pkt 1.

§ 3.
1. Przekazywanie wniosków i postanowień na drukach, o których mowa w § 2 ust. 2, odbywa się za pośrednictwem upoważnionego do tego pisemnie przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej pracownika wywiadu skarbowego.

2. Upoważniony pracownik wywiadu skarbowego osobiście doręcza wnioski Prokuratorowi Generalnemu oraz sądowi, a także po podjęciu przez Prokuratora Generalnego decyzji w sprawie zgody oraz po wydaniu postanowienia przez sąd odbiera je.

§ 4.
1. Sąd, Prokurator Generalny i Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej prowadzą odrębne rejestry: postanowień, decyzji w sprawie zgód, zarządzeń, zarządzeń za zgodą osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji i wniosków dotyczących kontroli operacyjnej.

2. Rejestry, o których mowa w ust. 1, mogą być prowadzone w formie księgi albo systemu informatycznego.

3. Wzór rejestru postanowień, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 3, 6 i 9, prowadzonego przez sąd, stanowi załącznik nr 7 do rozporządzenia.

4. Wzór rejestru decyzji w sprawie zgód, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 2, 5 i 8, prowadzonego przez Prokuratora Generalnego, stanowi załącznik nr 8 do rozporządzenia.

5. Wzór rejestru wniosków i zarządzeń, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, 4, 7 i 10, prowadzonego przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, stanowi załącznik nr 9 do rozporządzenia.

6. Wzór rejestru zarządzeń za zgodą osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 11, prowadzonego przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, stanowi załącznik nr 10 do rozporządzenia.

§ 5.
1. Druki, o których mowa w § 2 ust. 2 pkt 1–3, wypełnia się w trzech egzemplarzach, informacje, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 12 – w dwóch egzemplarzach, protokół, o którym mowa w § 2 ust. 1 pkt 13, i druk, o którym mowa w § 2 ust. 2 pkt 4 – w jednym egzemplarzu.

2. Sąd przechowuje pierwszy egzemplarz wydanych postanowień oraz wniosków Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej.

3. Prokurator Generalny przechowuje drugi egzemplarz postanowień sądu oraz wniosków Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej oraz pierwszy egzemplarz informacji, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 12.

4. Trzeci egzemplarz postanowień sądu oraz wniosków Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, drugi egzemplarz informacji, o których mowa w § 2 ust. 1 pkt 12, druk stosowania kontroli za zgodą osoby będącej nadawcą lub odbiorcą przekazu informacji oraz pozostałą dokumentację kontroli operacyjnej przechowuje Generalny Inspektor Kontroli Skarbowej w kancelarii tajnej w odrębnych teczkach dla każdej sprawy, w ramach której zarządzono kontrolę operacyjną.

§ 6.
1. Wszystkie materiały zgromadzone podczas stosowania kontroli operacyjnej, zawierające dowody pozwalające na wszczęcie postępowania kontrolnego, postępowania karnego lub postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe w sprawach należących do zakresu kontroli skarbowej albo mające znaczenie dla toczących się postępowań kontrolnych, postępowań karnych lub postępowań w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe w sprawach należących do zakresu kontroli skarbowej, przekazuje się właściwemu miejscowo dyrektorowi urzędu kontroli skarbowej za pośrednictwem upoważnionego przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej pracownika wywiadu skarbowego.

2. Wszystkie materiały zgromadzone podczas stosowania kontroli operacyjnej, zawierające dowody pozwalające na wszczęcie postępowania karnego lub postępowania w sprawach o przestępstwa skarbowe lub wykroczenia skarbowe w sprawach nienależących do zakresu kontroli skarbowej albo mających znaczenie dla toczących się postępowań nienależących do zakresu kontroli skarbowej, przekazuje się Prokuratorowi Generalnemu za pośrednictwem upoważnionego przez Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej pracownika wywiadu skarbowego.

§ 7.
Przetwarzanie materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej odbywa się w sposób uniemożliwiający dostęp do tych materiałów i informacji w nich zawartych osobom nieuprawnionym.
§ 8.
1. Zniszczenie materiałów zgromadzonych podczas stosowania kontroli operacyjnej przeprowadza się komisyjnie poprzez:

1) całkowite zniszczenie dokumentów, o których mowa w § 2 ust. 5 pkt 3;

2) usunięcie zapisów informacji utrwalonych na nośnikach, o których mowa w § 2 ust. 5 pkt 1 i 2, w sposób uniemożliwiający odtworzenie treści tych zapisów, a w szczególności danych osobowych.

2. W przypadku gdy usunięcie z nośników utrwalonych na nich zapisów nie jest możliwe, uszkadza się je w sposób uniemożliwiający ich odczytanie albo dokonuje się ich fizycznego zniszczenia.

§ 9.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Finansów: w z. W. Ciesielski

 

1) Minister Finansów kieruje działem administracji rządowej – finanse publiczne, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 marca 2002 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Finansów (Dz. U. Nr 32, poz. 301, Nr 43, poz. 378 i Nr 93, poz. 834).

Załącznik 1. [WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Finansów
z dnia 10 lutego 2004 r. (poz. 494)

Załącznik nr 1

WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 2. [WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ W PRZYPADKACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI]

Załącznik nr 2

WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ W PRZYPADKACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 3. [WZÓR DRUKU ODSTĄPIENIA OD ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW ZGROMADZONYCH PODCZAS STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ W PRZYPADKACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI]

Załącznik nr 3

WZÓR DRUKU ODSTĄPIENIA OD ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW ZGROMADZONYCH PODCZAS STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ W PRZYPADKACH NIECIERPIĄCYCH ZWŁOKI

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 4. [WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ ZA ZGODĄ OSOBY BĘDĄCEJ NADAWCĄ LUB ODBIORCĄ PRZEKAZU INFORMACJI]

Załącznik nr 4

WZÓR DRUKU STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ ZA ZGODĄ OSOBY BĘDĄCEJ NADAWCĄ LUB ODBIORCĄ PRZEKAZU INFORMACJI

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 5. [WZÓR INFORMACJI O WYNIKACH PRZEPROWADZONEJ KONTROLI OPERACYJNEJ]

Załącznik nr 5

WZÓR INFORMACJI O WYNIKACH PRZEPROWADZONEJ KONTROLI OPERACYJNEJ

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 6. [WZÓR PROTOKOŁU KOMISYJNEGO ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW ZGROMADZONYCH PODCZAS STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ]

Załącznik nr 6

WZÓR PROTOKOŁU KOMISYJNEGO ZNISZCZENIA MATERIAŁÓW ZGROMADZONYCH PODCZAS STOSOWANIA KONTROLI OPERACYJNEJ

infoRgrafika


Załącznik 7. [WZÓR PROWADZONEGO PRZEZ SĄD OKRĘGOWY W WARSZAWIE REJESTRU POSTANOWIEŃ]

Załącznik nr 7

WZÓR PROWADZONEGO PRZEZ SĄD OKRĘGOWY W WARSZAWIE REJESTRU POSTANOWIEŃ

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 8. [WZÓR REJESTRU PISEMNYCH ZGÓD PROWADZONEGO PRZEZ PROKURATORA GENERALNEGO]

Załącznik nr 8

WZÓR REJESTRU PISEMNYCH ZGÓD PROWADZONEGO PRZEZ PROKURATORA GENERALNEGO

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 9. [WZÓR REJESTRU WNIOSKÓW I ZARZĄDZEŃ PROWADZONEGO PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA KONTROLI SKARBOWEJ]

Załącznik nr 9

WZÓR REJESTRU WNIOSKÓW I ZARZĄDZEŃ PROWADZONEGO PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA KONTROLI SKARBOWEJ

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 10. [WZÓR REJESTRU ZARZĄDZEŃ WYDAWANYCH ZA ZGODĄ OSOBY BĘDĄCEJ NADAWCĄ LUB ODBIORCĄ PRZEKAZU INFORMACJI, PROWADZONEGO PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA KONTROLI SKARBOWEJ]

Załącznik nr 10

WZÓR REJESTRU ZARZĄDZEŃ WYDAWANYCH ZA ZGODĄ OSOBY BĘDĄCEJ NADAWCĄ LUB ODBIORCĄ PRZEKAZU INFORMACJI, PROWADZONEGO PRZEZ GENERALNEGO INSPEKTORA KONTROLI SKARBOWEJ

infoRgrafika

infoRgrafika

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2004-03-30
  • Data wejścia w życie: 2004-04-14
  • Data obowiązywania: 2007-02-06
  • Dokument traci ważność: 2012-04-14

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA