| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW

z dnia 4 października 2010 r.

w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym

Na podstawie art. 6 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców (Dz. U. Nr 122, poz. 1320 oraz z 2002 r. Nr 188, poz. 1571) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Ustala się wykaz przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym, stanowiący załącznik do rozporządzenia.
§ 2.
Organami organizującymi i nadzorującymi wykonywanie zadań na rzecz obronności państwa w rozumieniu art. 5 pkt 3 ustawy z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców są:

1) minister właściwy do spraw gospodarki – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części I załącznika do rozporządzenia;

2) minister właściwy do spraw Skarbu Państwa – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części II załącznika do rozporządzenia;

3) minister właściwy do spraw gospodarki morskiej – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części III załącznika do rozporządzenia;

4) minister właściwy do spraw transportu – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części IV załącznika do rozporządzenia;

5) minister właściwy do spraw łączności – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części V załącznika do rozporządzenia;

6) Minister Obrony Narodowej – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części VI załącznika do rozporządzenia;

7) minister właściwy do spraw zdrowia – w odniesieniu do przedsiębiorców wymienionych w części VII załącznika do rozporządzenia.

§ 3.
Traci moc rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wykazu przedsiębiorców o szczególnym znaczeniu gospodarczo-obronnym (Dz. U. Nr 214, poz. 1571).
§ 4.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: D. Tusk

Załącznik 1. [WYKAZ PRZEDSIĘBIORCÓW O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU GOSPODARCZO-OBRONNYM]

Załącznik do rozporządzenia Rady Ministrów
z dnia 4 października 2010 r. (poz. 1314)

WYKAZ PRZEDSIĘBIORCÓW O SZCZEGÓLNYM ZNACZENIU GOSPODARCZO-OBRONNYM, DLA KTÓRYCH ORGANAMI ORGANIZUJĄCYMI I NADZORUJĄCYMI WYKONYWANIE ZADAŃ NA RZECZ OBRONNOŚCI PAŃSTWA SĄ:

I. Minister właściwy do spraw gospodarki:

1. PGE Energia Odnawialna S.A. w Warszawie

2. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w Bełchatowie

3. Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator S.A. w Konstancinie-Jeziornie

4. Południowy Koncern Energetyczny S.A. w Katowicach

5. PGE Elektrownia Opole S.A. w Brzeziu

6. ENERGA Elektrownie Ostrołęka S.A. w Ostrołęce

7. Elektrownia „Kozienice” S.A. w Świerżach Górnych

8. Elektrownia Połaniec S.A. – Grupa GDF SUEZ Energia Polska w Zawadzie

9. Elektrownia „Stalowa Wola” S.A. w Stalowej Woli

10. Elektrownia „Rybnik” S.A. w Rybniku

11. Elektrownia Skawina S.A. w Skawinie

12. Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A. w Koninie

13. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne „BELMA” S.A. w Białych Błotach

14. Przemysłowe Centrum Optyki S.A. w Warszawie

15. Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. w Radomiu

16. Fabryka Produkcji Specjalnej Sp. z o.o. w Bolechowie

17. Fabryka Urządzeń Mechanicznych i Sprężyn „FUMiS-bumar” Sp. z o.o. w Wadowicach

18. Huta Stalowa Wola S.A. w Stalowej Woli

19. Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego „MASKPOL” S.A. w Konieczkach

20. Bumar Sp. z o.o. w Warszawie

21. RADMOR S.A. w Gdyni

22. DGT Sp. z o.o. w Straszynie

23. „TELDAT” Henryk Kruszyński i Marek Cichocki SPÓŁKA JAWNA w Bydgoszczy

24. WB Electronics Sp. z o.o. w Ożarowie Mazowieckim

25. NITROERG S.A. w Bieruniu

26. EADS PZL „WARSZAWA-OKĘCIE” S.A. w Warszawie

27. „STOMIL-POZNAŃ” S.A. w Poznaniu

28. „LUBAWA” S.A. w Grudziądzu

29. „PZL-Wrocław” Sp. z o.o. we Wrocławiu

30. Zakłady Chemiczne „NITRO-CHEM” S.A. w Bydgoszczy

31. Zakłady Metalowe „DEZAMET” S.A. w Nowej Dębie

32. Zakłady Metalowe „MĘSKO” S.A. w Skarżysku-Kamiennej

33. Zakłady Metalowe – Kraśnik Sp. z o.o. w Kraśniku

34. Zakład Produkcji Specjalnej „GAMRAT” Sp. z o.o. w Jaśle

35. Zakłady Produkcji Specjalnej Sp. z o.o. w Pionkach

36. Zakłady Mechaniczne „TARNÓW” S.A. w Tarnowie

37. Zakłady Mechaniczne „BUMAR-ŁABĘDY” S.A. w Gliwicach

38. Zakład Mechaniczny „PZL-Wola” w Siedlcach Sp. z o.o. w Siedlcach

39. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-RZESZÓW” S.A. w Rzeszowie

40. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-ŚWIDNIK” S.A. w Świdniku

41. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-WARSZAWA II” S.A. w Warszawie

42. Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-KALISZ” S.A. w Kaliszu

43. Polskie Zakłady Lotnicze Sp. z o.o. w Mielcu

44. Morska Stocznia Remontowa S.A. w Świnoujściu

45. Szczecińska Stocznia Remontowa „GRYFIA” S.A. w Szczecinie

46. Stocznia Remontowa „NAUTA” S.A. w Gdyni

47. Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe „WIFAMA-PREXER” Sp. z o.o. w Łodzi

48. Zakład Mechaniczny „BUMAR-MIKULCZYCE” S.A. w Zabrzu

49. Kopalnia Węgla Brunatnego „Konin” w Kleczewie S.A. w Kleczewie

50. Kopalnia Węgla Brunatnego „Adamów” S.A. w Turku

51. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. w Jastrzębiu-Zdroju

52. Katowicki Holding Węglowy S.A. w Katowicach

53. Kompania Węglowa S.A. w Katowicach

54. Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A. w Bogdance

55. Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej „RADWAR” S.A. w Warszawie

56. Instytut Lotnictwa w Warszawie

57. Przemysłowy Instytut Telekomunikacji S.A. w Warszawie

58. Instytut Przemysłu Organicznego w Warszawie

59. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. w Gdyni

60. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Sprzętu Mechanicznego Sp. z o.o. w Tarnowie

61. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych „OBRUM” w Gliwicach Sp. z o.o. w Gliwicach

62. Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego CENZIN Sp. z o.o. w Warszawie

II. Minister właściwy do spraw Skarbu Państwa:

1. PGE Dystrybucja S.A. w Lublinie

2. ENERGA-OPERATOR S.A. w Gdańsku

3. EnergiaPro S.A. we Wrocławiu

4. RWE STOEN Operator Sp. z o.o. w Warszawie

5. Zakład Energetyczny Płock – Operator Sieci Rozdzielczej Sp. z o.o. w Płocku

6. Jeleniogórska Energetyka Wysokich i Najwyższych Napięć Sp. z o.o. w Lubaniu

7. TAURON Ekoenergia Sp. z o.o. w Jeleniej Górze

8. Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica S.A. w Niedzicy

9. Zespół Elektrowni Wodnych Rożnów Sp. z o.o. w Rożnowie

10. Przedsiębiorstwo Budownictwa Hydro-technicznego „Odra 3” Sp. z o.o. w Szczecinie

11. ENEA Operator Sp. z o.o. w Poznaniu

12. ENION S.A. w Krakowie

13. Vattenfall Distribution Poland S.A. w Gliwicach

14. Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A. w Płocku

15. Grupa LOTOS S.A. w Gdańsku

16. Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych „Przyjaźń” S.A. w Płocku

17. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie

18. Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. w Warszawie

19. LOTOS Jasło S.A. w Jaśle

20. LOTOS Czechowice S.A. w Czechowicach-Dziedzicach

21. System Gazociągów Tranzytowych EUROPOL GAZ S.A. w Warszawie

22. Lotos Petrobaltic S.A. w Gdańsku

23. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych „NAFTOPORT” Sp. z o.o. w Gdańsku

24. „GATX Raił Poland” Sp. z o.o. w Warszawie

25. „Operator Logistyczny Paliw Płynnych” Sp. z o.o. w Płocku

26. „Telewizja Polska” S.A. w Warszawie

27. „Polskie Radio” S.A. w Warszawie

28. „Polskie Radio-Regionalna Rozgłośnia we Wrocławiu-Radio Wrocław-Spółka Akcyjna” we Wrocławiu

29. Polskie Radio Regionalna Rozgłośnia w Poznaniu „Radio Merkury” S.A. w Poznaniu

30. Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie

31. Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. w Tarnowie

32. ZAK S.A. w Kędzierzynie-Koźlu

33. Zakłady Chemiczne ZACHEM S.A. w Bydgoszczy

34. Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. w Puławach

35. Zakłady Chemiczne „Police” S.A. w Policach

36. Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie

37. „Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych – Przedsiębiorstwo Państwowe” w Otwocku-Świerku

III. Minister właściwy do spraw gospodarki morskiej:

1. Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. w Gdyni

2. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. w Szczecinie

3. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. w Gdańsku

4. Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni

5. Polska Żegluga Morska w Szczecinie

6. Polska Żegluga Bałtycka S.A. w Kołobrzegu

7. Polskie Linie Oceaniczne S.A. w Gdyni

8. „Ship-Service” S.A. w Warszawie

9. „ENERGOPOL-SZCZECIN” S.A. w Szczecinie

10. „POL-LEVANT Linie Żeglugowe” Sp. z o.o. w Gdyni

11. POL-EURO Linie Żeglugowe S.A. w Gdyni

12. UNITY LINE Sp. z o.o. w Szczecinie

13. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „Port Rybacki Gryf” Sp. z o.o. w Szczecinie

14. Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. w Gdańsku

15. HYDROBUDOWA GDAŃSK S.A. w Gdańsku

IV. Minister właściwy do spraw transportu:

1. „ODRATRANS” S.A. we Wrocławiu

2. Budimex S.A. w Warszawie

3. Bilfinger Berger Budownictwo S.A. w Warszawie

4. SKANSKA S.A. w Warszawie

5. STRABAG Sp. z o.o. w Pruszkowie

6. MOTA-ENGIL POLSKA S.A. w Krakowie

7. PKP Intercity S.A.

8. „PKP Informatyka” Sp. z o.o.

9. Polskie Koleje Państwowe S.A.

10. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

11. PKP CARGO S.A.

12. PKP Energetyka S.A.

13. PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o.

14. PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o.

15. Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o.

16. Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie

17. Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie Sp. z o.o.

18. Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o.

19. Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe Sp. z o.o.

20. Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej DOLKOM Sp. z o.o.

21. Polskie Linie Lotnicze „LOT” S.A. w Warszawie

22. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej w Warszawie

23. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w Warszawie

24. Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w Jasionce

25. Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe „MOSTY” S.A. w Warszawie

26. Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „MOSTY-ŁÓDŹ” S.A. w Łodzi

V. Minister właściwy do spraw łączności:

1. POLKOMTEL S.A. w Warszawie

2. Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. w Warszawie

3. Polska Telefonia Komórkowa Centertel Sp. z o.o. w Warszawie

4. Telekomunikacja Polska S.A. w Warszawie

5. NETIA S.A. w Warszawie

6. Telefonia Dialog S.A. we Wrocławiu

7. TP EmiTel Sp. z o.o. w Krakowie

8. EXATEL S.A. w Warszawie

9. Multimedia Polska S.A. w Gdyni

10. TTcomm S.A. w Mińsku Mazowieckim

11. Poczta Polska S.A. w Warszawie

VI. Minister Obrony Narodowej:

1. Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne S.A. w Poznaniu

2. Wojskowe Zakłady Mechaniczne S.A. w Siemianowicach Śląskich

3. Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A. w Dęblinie

4. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. w Łodzi

5. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy

6. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 3 w Dęblinie

7. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 4 S.A. w Warszawie

8. Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu

9. Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. w Zielonce

10. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. w Zegrzu

11. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2 S.A. w Czernicy

12. Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. w Warszawie

13. Stocznia Marynarki Wojennej S.A. w Gdyni w upadłości układowej

14. Wojskowy Instytut Techniki Inżynieryjnej we Wrocławiu

15. Wojskowy Instytut Chemii i Radiometrii w Warszawie

16. Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej w Sulejówku

17. Wojskowy Instytut Techniczny Uzbrojenia w Zielonce

18. Wojskowy Instytut Łączności w Zegrzu

19. Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych w Warszawie

20. Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych w Poznaniu

VII. Minister właściwy do spraw zdrowia:

1. Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Warszawie

2. „Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek” S.A. we Wrocławiu

3. Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Jelfa S.A. w Jeleniej Górze

4. Gedeon Richter Polska Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim

5. Zakłady Farmaceutyczne POLFA-Łódź S.A. w Łodzi

6. Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. w Starogardzie Gdańskim

7. Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. w Warszawie

8. GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A. w Poznaniu

9. BIOTON S.A. w Warszawie

10. BIOMED Wytwórnia Surowic i Szczepionek Sp. z o.o. w Lublinie

11. MIFAM S.A. w Milanówku

12. ICN Polfa Rzeszów S.A. w Rzeszowie

13. KRKA Polska Sp. z o.o. w Warszawie

14. PLIVA Kraków Zakłady Farmaceutyczne S.A. w Krakowie

15. POLFA LUBLIN S.A. w Lublinie

16. STOLTER Sp. z o.o. w Stolnie

17. TEVA Kutno S.A. w Kutnie

18. TRICOMED S.A. w Łodzi

19. Aesculap Chifa Sp. z o.o. w Nowym Tomyślu

20. Pabianickie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A. w Pabianicach

21. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. w Toruniu

22. Żywiecka Fabryka Sprzętu Szpitalnego FAMED S.A. w Żywcu

23. Wytwórnia Surowic i Szczepionek BIOMED Sp. z o.o. w Warszawie

24. Fabryka Aparatury Rentgenowskiej i Urządzeń Medycznych FARUM S.A. w Warszawie

25. Fabryka Aparatury Elektromedycznej FAMED Łódź S.A. w Łodzi

26. Instytut Biotechnologii Surowic i Szczepionek „BIOMED” S.A. w Krakowie

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Rudzka Kancelaria Doradcy Podatkowego

Kancelaria posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze podatkowo-prawnej dużych i średnich polskich firm, międzynarodowych korporacji oraz podmiotów publicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »