| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI

z dnia 9 stycznia 2012 r.

zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu przenoszenia treści dotychczasowej księgi wieczystej do struktury księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym

Na podstawie art. 10 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 14 lutego 2003 r. o przenoszeniu treści księgi wieczystej do struktury księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym (Dz. U. Nr 42, poz. 363) zarządza się, co następuje:

§ 1.
 W rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 20 sierpnia 2003 r. w sprawie sposobu przenoszenia treści dotychczasowej księgi wieczystej do struktury księgi wieczystej prowadzonej w systemie informatycznym (Dz. U. Nr 162, poz. 1574, z późn. zm.1)) załącznik nr 1 otrzymuje brzmienie określone w załączniku do niniejszego rozporządzenia.
§ 2.
 Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Minister Sprawiedliwości: J. Gowin

 

1) Zmiany wymienionego rozporządzenia zostały ogłoszone w Dz. U. z 2006 r. Nr 49, poz. 355, z 2007 r. Nr 56, poz. 377 i Nr 250, poz. 1881, z 2008 r. Nr 235, poz. 1609, z 2009 r. Nr 102, poz. 854 oraz z 2010 r. Nr 255, poz. 1716.

Załącznik 1. [KODY WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH]

Załącznik do rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości
z dnia 9 stycznia 2012 r. (poz. 55)

KODY WYDZIAŁÓW KSIĄG WIECZYSTYCH SĄDÓW REJONOWYCH

Lp.

Sąd apelacyjny

Sąd okręgowy

Kod sądu okręgowego

Wydział ksiąg wieczystych sądu rejonowego

Kod wydziału ksiąg wieczystych sądu rejonowego

1

Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Sąd Okręgowy w Białymstoku

BI

w Białymstoku

BI1B

2

w Bielsku Podlaskim

BI1P

3

w Bielsku Podlaskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Hajnówce

BI2P

4

w Bielsku Podlaskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Siemiatyczach

BI3P

5

w Sokółce

BI1S

6

Sąd Okręgowy w Łomży

LM

w Grajewie

LM1G

7

w Łomży

LM1L

8

w Wysokiem Mazowieckiem

LM1W

9

w Zambrowie

LM1Z

10

Sąd Okręgowy w Olsztynie

OL

w Bartoszycach

OL1Y

11

w Biskupcu

OL1B

12

w Giżycku

OL1G

13

w Giżycku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Węgorzewie

OL2G

14

w Kętrzynie

OL1K

15

w Lidzbarku Warmińskim

OL1L

16

w Mrągowie

OL1M

17

w Nidzicy

OL1N

18

w Olsztynie

OL1O

19

w Piszu

OL1P

20

w Szczytnie

OL1S

21

Sąd Okręgowy w Ostrołęce

OS

w Ostrołęce

OS1O

22

w Ostrowi Mazowieckiej

OS1M

23

w Przasnyszu

OS1P

24

w Pułtusku

OS1U

25

w Wyszkowie

OS1W

26

Sąd Okręgowy w Suwałkach

SU

w Augustowie

SU1A

27

w Ełku

OL1E

28

w Olecku

OL1C

29

w Sejnach

SU1N

30

w Suwałkach

SU1S

31

Sąd Apelacyjny w Gdańsku

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy

BY

w Bydgoszczy

BY1B

32

w Inowrocławiu

BY1I

33

w Mogilnie

BY1M

34

w Nakle nad Notecią

BY1N

35

w Szubinie

BY1U

36

w Świeciu

BY1S

37

w Tucholi

BY1T

38

w Tucholi – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim

BY2T

39

w Żninie

BY1Z

40

Sąd Okręgowy w Elblągu

EL

w Braniewie

EL1B

41

w Działdowie

EL1D

42

w Elblągu

EL1E

43

w Iławie

EL1I

44

w Nowym Mieście Lubawskim

EL1N

45

w Ostródzie

EL1O

46

w Ostródzie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Morągu

EL2O

47

Sąd Okręgowy w Gdańsku

GD

Gdańsk-Północ w Gdańsku

GD1G

48

w Gdyni

GD1Y

49

w Kartuzach

GD1R

50

w Kościerzynie

GD1E

51

w Kwidzynie

GD1I

52

w Kwidzynie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sztumie

GD2I

53

w Malborku

GD1M

54

w Malborku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowym Dworze Gdańskim

GD2M

55

w Sopocie

GD1S

 

56

 

 

 

w Starogardzie Gdańskim

GD1A

57

w Tczewie

GD1T

58

w Wejherowie

GD1W

59

w Wejherowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pucku

GD2W

60

Sąd Okręgowy w Słupsku

SL

w Bytowie

SL1B

61

w Chojnicach

SL1C

62

w Człuchowie

SL1Z

63

w Lęborku

SL1L

64

w Miastku

SL1M

65

w Słupsku

SL1S

66

Sąd Okręgowy w Toruniu

TO

w Brodnicy

TO1B

67

w Chełmnie

TO1C

68

w Golubiu-Dobrzyniu

TO1G

69

w Grudziądzu

TO1U

70

w Toruniu

TO1T

71

w Wąbrzeźnie

TO1W

72

Sąd Okręgowy we Włocławku

WL

w Aleksandrowie Kujawskim

WL1A

73

w Lipnie

WL1L

74

w Radziejowie

WL1R

75

w Rypinie

WL1Y

76

we Włocławku

WL1W

77

Sąd Apelacyjny w Katowicach

Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej

BB

w Bielsku-Białej

BB1B

78

w Cieszynie

BB1C

79

w Żywcu

BB1Z

80

Sąd Okręgowy w Częstochowie

CZ

w Częstochowie

CZ1C

81

w Częstochowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Kłobucku

CZ2C

82

w Lublińcu

CZ1L

83

w Myszkowie

CZ1M

84

w Zawierciu

CZ1Z

85

Sąd Okręgowy w Gliwicach

GL

w Gliwicach

GL1G

86

w Jastrzębiu-Zdroju

GL1J

87

w Raciborzu

GL1R

88

w Rudzie Śląskiej

GL1S

89

w Rybniku

GL1Y

90

w Tarnowskich Górach

GL1T

91

w Wodzisławiu Śląskim

GL1W

92

w Zabrzu

GL1Z

93

w Żorach

GL1X

94

Sąd Okręgowy w Katowicach

KA

w Będzinie

KA1B

95

w Bytomiu

KA1Y

96

w Chorzowie

KA1C

97

w Dąbrowie Górniczej

KA1D

98

w Jaworznie

KA1J

99

Katowice-Wschód w Katowicach

KA1K

100

w Mikołowie

KA1M

101

w Mysłowicach

KA1L

102

w Pszczynie

KA1P

103

w Siemianowicach Śląskich

KA1I

104

w Sosnowcu

KA1S

105

w Tychach

KA1T

106

Sąd Apelacyjny w Krakowie

Sąd Okręgowy w Kielcach

KI

w Busku-Zdroju

KI1B

107

w Jędrzejowie

KI1J

108

w Kazimierzy Wielkiej

KI1I

109

w Kielcach

KI1L

110

w Końskich

KI1K

111

w Opatowie

KI1T

112

w Ostrowcu Świętokrzyskim

KI1O

113

w Pińczowie

KI1P

114

w Sandomierzu

KI1S

115

w Skarżysku-Kamiennej

KI1R

116

w Starachowicach

KI1H

117

w Staszowie

KI1A

118

we Włoszczowie

KI1W

119

Sąd Okręgowy w Krakowie

KR

w Chrzanowie

KR1C

120

dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Czernichowie

KR1K

121

dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Krzeszowicach

KR2K

 

122

 

 

 

dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Proszowicach

KR1H

123

dla Krakowa-Podgórza w Krakowie

KR1P

124

dla Krakowa-Podgórza w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Skale

KR2P

125

dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Słomnikach

KR1S

126

w Miechowie

KR1M

127

w Myślenicach

KR1Y

128

w Myślenicach – wydział zamiejscowy z siedzibą w Dobczycach

KR2Y

129

w Olkuszu

KR1O

130

w Oświęcimiu

KR1E

131

w Oświęcimiu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Kętach

KR2E

132

w Suchej Beskidzkiej

KR1B

133

w Wadowicach

KR1W

134

w Wieliczce

KR1I

135

w Wieliczce – wydział zamiejscowy z siedzibą w Niepołomicach

KR2I

136

w Wieliczce – wydział zamiejscowy z siedzibą w Skawinie

KR3I

137

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu

NS

w Gorlicach

NS1G

138

w Limanowej

NS1L

139

w Limanowej – wydział zamiejscowy z siedzibą w Mszanie Dolnej

NS2L

140

w Muszynie

NS1M

141

w Nowym Sączu

NS1S

142

w Nowym Targu

NS1T

143

w Zakopanem

NS1Z

144

Sąd Okręgowy w Tarnowie

TR

w Bochni

TR1O

145

w Brzesku

TR1B

146

w Dąbrowie Tarnowskiej

TR1D

147

w Tarnowie

TR1T

148

w Tarnowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Tuchowie

TR2T

149

Sąd Apelacyjny w Lublinie

Sąd Okręgowy w Lublinie

LU

w Białej Podlaskiej

LU1B

150

w Chełmie

LU1C

151

w Kraśniku

LU1K

152

w Lubartowie

LU1A

153

Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku

LU1S

154

Lublin-Zachód w Lublinie

LU1I

155

w Łukowie

LU1U

156

w Opolu Lubelskim

LU1O

157

w Puławach

LU1P

158

w Radzyniu Podlaskim

LU1R

159

w Rykach

LU1Y

160

we Włodawie

LU1W

161

Sąd Okręgowy w Radomiu

RA

w Grójcu

RA1G

162

w Grójcu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Białobrzegach

RA2G

163

w Kozienicach

RA1K

164

w Lipsku

RA1L

165

w Przysusze

RA1P

166

w Radomiu

RA1R

167

w Szydłowcu

RA1S

168

w Zwoleniu

RA1Z

169

w Zwoleniu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pionkach

RA2Z

170

Sąd Okręgowy w Siedlcach

SI

w Garwolinie

SI1G

171

w Mińsku Mazowieckim

SI1M

172

w Siedlcach

SI1S

173

w Siedlcach – zamiejscowy wydział z siedzibą w Łosicach

SI2S

174

w Sokołowie Podlaskim

SI1P

175

w Węgrowie

SI1W

176

Sąd Okręgowy w Zamościu

ZA

w Biłgoraju

ZA1B

177

w Hrubieszowie

ZA1H

178

w Janowie Lubelskim

ZA1J

179

w Krasnymstawie

ZA1K

180

w Tomaszowie Lubelskim

ZA1T

181

w Zamościu

ZA1Z

 

182

Sąd Apelacyjny w Łodzi

Sąd Okręgowy w Kaliszu

KZ

w Jarocinie

KZ1J

183

w Kaliszu

KZ1A

184

w Kępnie

KZ1E

185

w Krotoszynie

KZ1R

186

w Ostrowie Wielkopolskim

KZ1W

187

w Ostrzeszowie

KZ1O

188

w Pleszewie

KZ1P

189

Sąd Okręgowy w Łodzi

LD

w Brzezinach

LD1B

190

w Kutnie

LD1K

191

w Łęczycy

LD1Y

192

dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi

LD1M

193

w Łowiczu

LD1O

194

w Pabianicach

LD1P

195

w Rawie Mazowieckiej

LD1R

196

w Skierniewicach

LD1H

197

w Zgierzu

LD1G

198

Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim

PT

w Bełchatowie

PT1B

199

w Opocznie

PT1O

200

w Piotrkowie Trybunalskim

PT1P

201

w Radomsku

PT1R

202

w Tomaszowie Mazowieckim

PT1T

203

Sąd Okręgowy w Płocku

PL

w Ciechanowie

PL1C

204

w Gostyninie

PL1G

205

w Mławie

PL1M

206

w Mławie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Żurominie

PL2M

207

w Płocku

PL1P

208

w Płońsku

PL1L

209

w Sierpcu

PL1E

210

w Sochaczewie

PL1O

211

w Żyrardowie

PL1Z

212

Sąd Okręgowy w Sieradzu

SR

w Łasku

SR1L

213

w Łasku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Poddębicach

SR2L

214

w Sieradzu

SR1S

215

w Wieluniu

SR1W

216

w Wieluniu – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pajęcznie

SR2W

217

w Zduńskiej Woli

SR1Z

218

Sąd Apelacyjny w Poznaniu

Sąd Okręgowy w Koninie

KN

w Kole

KN1K

219

w Koninie

KN1N

220

w Słupcy

KN1S

221

w Turku

KN1T

222

Sąd Okręgowy w Poznaniu

PO

w Chodzieży

PO1H

223

w Chodzieży – wydział zamiejscowy z siedzibą w Wyrzysku

PO2H

224

w Gnieźnie

PO1G

225

w Gostyniu

PO1Y

226

w Grodzisku Wielkopolskim

PO1S

227

w Kościanie

PO1K

228

w Lesznie

PO1L

229

w Nowym Tomyślu

PO1N

230

w Obornikach

PO1O

231

w Pile

PO1I

232

Poznań-Stare Miasto w Poznaniu – dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Grunwald, Jeżyce i Stare Miasto oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Murowana Goślina, Suchy Las i Tarnowo Podgórne

PO1P

233

Poznań-Stare Miasto w Poznaniu – dla części miasta Poznania w granicach ustalonych tradycyjnie dla dzielnic: Nowe Miasto i Wilda, miast Luboń i Puszczykowo oraz gmin Komorniki i Swarzędz

PO2P

234

w Rawiczu

PO1R

235

w Szamotułach

PO1A

236

w Szamotułach – wydział zamiejscowy z siedzibą w Międzychodzie

PO2A

237

w Śremie

PO1M

238

w Środzie Wielkopolskiej

PO1D

239

w Trzciance

PO1T

 

240

 

 

 

w Trzciance – wydział zamiejscowy z siedzibą w Czarnkowie

PO2T

241

w Wągrowcu

PO1B

242

w Wolsztynie

PO1E

243

we Wrześni

PO1F

244

w Złotowie

PO1Z

245

Sąd Okręgowy w Zielonej Górze

ZG

w Krośnie Odrzańskim

ZG1K

246

w Krośnie Odrzańskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Gubinie

ZG2K

247

w Nowej Soli

ZG1N

248

w Świebodzinie

ZG1S

249

w Świebodzinie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sulechowie

ZG2S

250

we Wschowie

ZG1W

251

w Zielonej Górze

ZG1E

252

w Żaganiu

ZG1G

253

w Żarach

ZG1R

254

Sąd Apelacyjny w Rzeszowie

Sąd Okręgowy w Krośnie

KS

w Brzozowie

KS1B

255

w Jaśle

KS1J

256

w Krośnie

KS1K

257

w Lesku

KS1E

258

w Lesku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Ustrzykach Dolnych

KS2E

259

w Sanoku

KS1S

260

Sąd Okręgowy w Przemyślu

PR

w Jarosławiu

PR1J

261

w Lubaczowie

PR1L

262

w Przemyślu

PR1P

263

w Przeworsku

PR1R

264

w Przeworsku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Sieniawie

PR2R

265

Sąd Okręgowy w Rzeszowie

RZ

w Dębicy

RZ1D

266

w Leżajsku

RZ1E

267

w Łańcucie

RZ1A

268

w Ropczycach

RZ1R

269

w Rzeszowie

RZ1Z

270

w Rzeszowie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Tyczynie

RZ2Z

271

w Strzyżowie

RZ1S

272

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu

TB

w Kolbuszowej

TB1K

273

w Mielcu

TB1M

274

w Nisku

TB1N

275

w Stalowej Woli

TB1S

276

w Tarnobrzegu

TB1T

277

Sąd Apelacyjny w Szczecinie

Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim

GW

w Gorzowie Wielkopolskim

GW1G

278

w Międzyrzeczu

GW1M

279

w Słubicach

GW1S

280

w Strzelcach Krajeńskich

GW1K

281

w Sulęcinie

GW1U

282

Sąd Okręgowy w Koszalinie

KO

w Białogardzie

KO1B

283

w Białogardzie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Świdwinie

KO2B

284

w Drawsku Pomorskim

KO1D

285

w Kołobrzegu

KO1L

286

w Koszalinie

KO1K

287

w Sławnie

KO1E

288

w Szczecinku

KO1I

289

w Wałczu

KO1W

290

Sąd Okręgowy w Szczecinie

SZ

w Choszcznie

SZ1C

291

w Goleniowie

SZ1O

292

w Gryficach

SZ1G

293

w Gryfinie

SZ1Y

294

w Kamieniu Pomorskim

SZ1K

295

w Łobzie

SZ1L

296

w Myśliborzu

SZ1M

297

w Stargardzie Szczecińskim

SZ1T

298

w Stargardzie Szczecińskim – wydział zamiejscowy z siedzibą w Pyrzycach

SZ2T

299

Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

SZ1S

300

Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie – wydział zamiejscowy z siedzibą w Policach

SZ2S

301

w Świnoujściu

SZ1W

 

302

Sąd Apelacyjny w Warszawie

Sąd Okręgowy w Warszawie

WA

w Grodzisku Mazowieckim

WA1G

303

w Piasecznie

WA1I

304

w Pruszkowie

WA1P

305

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Bemowo, Bielany, Ochota i Żoliborz oraz gminy Izabelin

WA1M

306

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Mokotów i Wilanów

WA2M

307

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Białołęka, Praga-Północ, Targówek

WA3M

308

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w Warszawie w granicach ustalonych dla dzielnic Śródmieście i Wola oraz gminy Łomianki

WA4M

309

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Ursus, Ursynów i Włochy

WA5M

310

dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie – dla części miasta stołecznego Warszawy w granicach ustalonych dla dzielnic: Praga-Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła

WA6M

311

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie

WP

w Legionowie

WA1L

312

w Nowym Dworze Mazowieckim

WA1N

313

w Otwocku

WA1O

314

w Wołominie

WA1W

315

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu

Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze

JG

w Bolesławcu

JG1B

316

w Jeleniej Górze

JG1J

317

w Kamiennej Górze

JG1K

318

w Lubaniu

JG1L

319

w Lwówku Śląskim

JG1S

320

w Zgorzelcu

JG1Z

321

Sąd Okręgowy w Legnicy

LE

w Głogowie

LE1G

322

w Jaworze

LE1J

323

w Legnicy

LE1L

324

w Lubinie

LE1U

325

w Złotoryi

LE1Z

326

Sąd Okręgowy w Opolu

OP

w Brzegu

OP1B

327

w Głubczycach

OP1G

328

w Kędzierzynie-Koźlu

OP1K

329

w Kluczborku

OP1U

330

w Nysie

OP1N

331

w Oleśnie

OP1L

332

w Opolu

OP1O

333

w Prudniku

OP1P

334

w Strzelcach Opolskich

OP1S

335

Sąd Okręgowy w Świdnicy

SW

w Dzierżoniowie

SW1D

336

w Kłodzku

SW1K

337

w Kłodzku – wydział zamiejscowy z siedzibą w Nowej Rudzie

SW2K

338

w Świdnicy

SW1S

339

w Wałbrzychu

SW1W

340

w Ząbkowicach Śląskich

SW1Z

341

Sąd Okręgowy we Wrocławiu

WR

w Miliczu

WR1M

342

w Oleśnicy

WR1E

343

w Oławie

WR1O

344

w Strzelinie

WR1T

345

w Środzie Śląskiej

WR1S

346

w Trzebnicy

WR1W

347

w Wołowie

WR1L

348

dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu

WR1K

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Polska Izba Biegłych Rewidentów

Samorząd zawodowy biegłych rewidentów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »