| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OŚWIADCZENIE RZĄDOWE

z dnia 6 lutego 2012 r.

w sprawie tymczasowego stosowania Konwencji w sprawie scentralizowanej odprawy celnej dotyczącej podziału krajowych kosztów poboru, które są zatrzymywane, gdy tradycyjne zasoby własne są udostępniane budżetowi UE, sporządzonej w Brukseli dnia 10 marca 2009 r.

Podaje się niniejszym do wiadomości, że na podstawie ustawy z dnia 31 sierpnia 2011 r. o ratyfikacji Konwencji w sprawie scentralizowanej odprawy celnej dotyczącej podziału krajowych kosztów poboru, które są zatrzymywane, gdy tradycyjne zasoby własne są udostępniane budżetowi UE, sporządzonej w Brukseli dnia 10 marca 2009 r. (Dz. U. Nr 222, poz. 1325) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej dnia 13 grudnia 2011 r. ratyfikował wyżej wymienioną konwencję.

Dnia 13 stycznia 2012 r. złożono Sekretarzowi Generalnemu Unii Europejskiej, jako depozytariuszowi, dokument ratyfikacyjny.

Przy składaniu dokumentu ratyfikacyjnego złożono następujące oświadczenie:

„Zgodnie z art. 7 ust. 3 konwencji, do czasu wejścia w życie konwencji, Rzeczpospolita Polska będzie stosować konwencję w swoich stosunkach z tymi państwami członkowskimi, które zgłoszą takie samo oświadczenie w odniesieniu do przepisów objętych niniejszą konwencją.”.

Zgodnie z art. 7 ust. 3 konwencji Rzeczpospolita Polska stosuje tymczasowo konwencję od dnia 13 stycznia 2012 r.

Jednocześnie podaje się do wiadomości, że zgodnie z art. 7 ust. 3 konwencji podane niżej państwa stosują tymczasowo tę konwencję od następującej daty:

Królestwo Danii

9 czerwca 2010 r.

Republika Finlandii

10 listopada 2010 r.

Republika Francuska

25 stycznia 2010 r.

Królestwo Hiszpanii

10 listopada 2010 r.

Republika Litewska

23 lutego 2010 r.

Republika Łotewska

4 lutego 2010 r.

Królestwo Niderlandów

2 grudnia 2009 r.

Republika Słowenii

11 listopada 2010 r.

Królestwo Szwecji

23 marca 2010 r.

Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

18 sierpnia 2011 r.

 

Minister Spraw Zagranicznych: R. Sikorski

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Turek

Ewa Turek ekspert komunikacji, trener biznesu, mediator. Od 20 lat doradza w świecie biznesu wspierając w rozwoju osobistym i zawodowym. Pracuje z zarządami, managerami, uczelniami, startupami. Pomaga w skutecznej komunikacji na scenie, w pracy, w życiu. Od 1996 roku działa w branży doradztwa personalnego. Pamięta czasy bez internetu i telefonów komórkowych. Technologia się zmienia, pozostaje człowiek. Mówca na konferencji TEDx. Od lat związana z międzynarodową organizacją edukacyjną Toastmasters International gdzie uzyskała najwyższy tytuł - Distinguished Toastmasters. Wicemistrz Polski Toastmasters. Od lat wspiera innych w rozwoju jako mentor, wykładowca, trener. Przedsiębiorca, prowadzi firmę konsultingową Innova Consulting, której hasło przewodnie brzmi – „Świadoma komunikacja – realny wpływ”

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »