REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dziennik Ustaw - rok 2014 poz. 554

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH1)

z dnia 25 kwietnia 2014 r.

w sprawie wzoru zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego oraz wzoru formularza wniosku o udzielenie cudzoziemcowi tego zezwolenia

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 46 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650 oraz z 2014 r. poz. 463) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Rozporządzenie określa:

1) wzór formularza wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego;

2) wzór zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego;

3) liczbę fotografii dołączanych do wniosku, o którym mowa w pkt 1;

4) szczegółowe wymogi techniczne dotyczące fotografii dołączanych do wniosku, o którym mowa w pkt 1;

5) sposób pobierania odcisków linii papilarnych w celu udzielenia cudzoziemcowi zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego;

6) sposób utrwalania danych umieszczanych w zezwoleniu na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego i przekazywania ich do spersonalizowania zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego.

§ 2.
1. Wzór formularza wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.

2. Wzór zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.

§ 3.
1. Do wniosku, o którym mowa w § 2 ust. 1, dołącza się jedną fotografię osoby, której wniosek dotyczy.

2. Fotografia dołączana do wniosku, o którym mowa w § 2 ust. 1, spełnia następujące wymagania:

1) jest nieuszkodzona, kolorowa, o dobrej ostrości;

2) ma wymiary 35 mm x 45 mm;

3) została wykonana nie wcześniej niż w ciągu 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku;

4) przedstawia twarz cudzoziemca od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii;

5) przedstawia wyraźnie oczy cudzoziemca, a zwłaszcza źrenice, linia oczu cudzoziemca powinna być równoległa do górnej krawędzi fotografii;

6) przedstawia cudzoziemca na jednolitym jasnym tle, w pozycji frontalnej, patrzącego na wprost z otwartymi oczami, nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami, a także odwzorowuje naturalny kolor jego skóry.

§ 4.
1. Od cudzoziemca ubiegającego się o udzielenie zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego pobiera się odciski linii papilarnych palców wskazujących obu dłoni za pomocą urządzenia do elektronicznego pobierania odcisków linii papilarnych.

2. W przypadku gdy linie papilarne na palcach wskazujących są nieczytelne lub brak jest jednego z tych palców, odciski linii papilarnych pobiera się kolejno z pary palców środkowych, serdecznych albo pary kciuków.

3. W przypadku gdy cudzoziemiec ma tylko jedną dłoń lub nie ma pary palców odpowiadających sobie w obu dłoniach, pobiera się odcisk linii papilarnych palca wskazującego jednej dłoni. W przypadku gdy linie papilarne na palcu wskazującym są nieczytelne lub brak jest tego palca, odcisk linii papilarnych pobiera się w kolejności, o której mowa w ust. 2.

4. W przypadku gdy pobranie odcisków linii papilarnych od cudzoziemca jest fizycznie niemożliwe, odcisków tych nie pobiera się.

§ 5.
1. Dane, które są umieszczane w zezwoleniu na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego, utrwala się w formie elektronicznej.

2. W przypadku, o którym mowa w § 4 ust. 4, utrwala się w formie elektronicznej informację o braku odcisków linii papilarnych z podaniem przyczyny braku możliwości ich pobrania.

3. Przekazanie danych i informacji, o których mowa w ust. 1 i 2, do spersonalizowania zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego, następuje w drodze teletransmisji danych.

§ 6.
Do zezwoleń na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego, o których udzielenie wniosek złożono przed dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, stosuje się przepisy dotychczasowe.
§ 7.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 maja 2014 r.2)

Minister Spraw Wewnętrznych: wz. P. Stachańczyk

 

 

1) Minister Spraw Wewnętrznych kieruje działem administracji rządowej - sprawy wewnętrzne, na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 listopada 2011 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych (Dz. U. Nr 248, poz. 1491).

2) Niniejsze rozporządzenie było poprzedzone rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie wzoru formularza wniosku o wydanie zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego i wzoru zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego (Dz. U. Nr 236, poz. 1646 oraz z 2011 r. Nr 146, poz. 875), które traci moc z dniem wejścia w życie niniejszego rozporządzenia na podstawie art. 520 pkt 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. poz. 1650 oraz z 2014 r. poz. 463).

Załącznik 1. [WZÓR - WNIOSEK O UDZIELENIE CUDZOZIEMCOWI ZEZWOLENIA NA PRZEKRACZANIE GRANICY W RAMACH MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO]

Załączniki do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych
z dnia 25 kwietnia 2014 r. (poz. 554)

Załącznik nr 1

WZÓR - WNIOSEK O UDZIELENIE CUDZOZIEMCOWI ZEZWOLENIA NA PRZEKRACZANIE GRANICY W RAMACH MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO

infoRgrafika

infoRgrafika

Załącznik 2. [WZÓR ZEZWOLENIA NA PRZEKRACZANIE GRANICY W RAMACH MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO]

Załącznik nr 2

WZÓR ZEZWOLENIA NA PRZEKRACZANIE GRANICY W RAMACH MAŁEGO RUCHU GRANICZNEGO

Dokument w skali 1:11)

AWERS

infoRgrafika

REWERS

infoRgrafika

Objaśnienia przypisów:

* Napis „zezwolenie na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego” w języku drugiej umawiającej się strony umowy regulującej zasady przekraczania granicy w ramach małego ruchu granicznego, zawartej przez Rzeczpospolitą Polską:

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Federacji Rosyjskiej: „РАЗРЕШЕНИЕ НА ПЕРЕСЕЧЕНИЕ ГРАНИЦЫ В ПОРЯДКЕ МЕСТНОГО ПРИГРАНИЧНОГО ПЕРЕДВИЖЕНИЯ (МПП)”,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Republiki Białorusi: „ДАЗВОЛ НА ПЕРАСЯЧЭННЕ ГРАНІЦЫ Ў РАМКАХ МАЛОГА ПАГРАНІЧНАГА РУХУ”,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Ukrainy: „ДОЗВІЛ НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ В РАМKАХ МІСЦЕВОГО ПРИКОРДОННОГО РУХУ”.

** Wskazanie konkretnej umowy regulującej zasady przekraczania granicy w ramach małego ruchu granicznego, zawartej przez Rzeczpospolitą Polską:

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Federacji Rosyjskiej – umowa z dnia 14 grudnia 2011 r. o zasadach małego ruchu granicznego,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Republiki Białorusi – umowa z dnia 12 lutego 2010 r. o zasadach małego ruchu granicznego,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Ukrainy – umowa z dnia 28 marca 2008 r. o zasadach małego ruchu granicznego.

*** Pouczenie, o którym mowa w art. 7 ust. 3 rozporządzenia (WE) nr 1931/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. ustanawiającego przepisy dotyczące małego ruchu granicznego na zewnętrznych granicach lądowych państw członkowskich i zmieniającego postanowienia Konwencji z Schengen (Dz. Urz. UE L 405 z 30.12.2006, str. 1, z późn. zm.), w języku drugiej umawiającej się strony umowy regulującej zasady przekraczania granicy w ramach małego ruchu granicznego, zawartej przez Rzeczpospolitą Polską:

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Federacji Rosyjskiej: „ИНОСТРАНЕЦ НЕ ИМЕЕТ ПРАВА ВЫЕЗЖАТЬ ЗА ПРЕДЕЛЫ ПРИГРАНИЧНОЙ ТЕРРИТОРИИ, УКАЗАННОЙ В СОГЛАШЕНИИ ОТ 14 ДЕКАБРЯ 2011 ГОДА О ПОРЯДКЕ МПП. ЛЮБОЕ НАРУШЕНИЕ ПРАВИЛ МПП ВЛЕЧЁТ ЗА СОБОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬ, ПРЕДУСМОТРЕННУЮ СОГЛАШЕНИЕМ.”,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Republiki Białorusi: „IНШАЗЕМЕЦ НЕ МАЕ ПРАВА ПЕРАМЯШЧАЦЦА ПА-ЗА МЕЖЫ ПРЫГРАНIЧНАЙ ЗОНЫ, ЯКАЯ ВЫЗНАЧАНА ДАГАВОРАМ АД 12 ЛЮТАГА 2010 Г. АБ ПРАВIЛАХ МАЛОГА ПАГРАНIЧНАГА РУХУ. КОЖНАЕ ПАРУШЭННЕ ПРАВIЛАЎ МАЛОГА ПАГРАНIЧНАГА РУХУ ПАДЛЯГАЕ САНКЦЫЯМ, ЗГОДНА З ДАГАВОРАМ.”,

w przypadku zezwolenia na przekraczanie granicy w ramach małego ruchu granicznego wydawanego obywatelom Ukrainy: „ІНОЗЕМЕЦЬ НЕ МАЄ ПРАВА ПЕРЕСУВАТИСЯ ЗА МЕЖІ ПРИКОРДОННОЇ ЗОНИ, ПРО ЯКУ ЙДЕТЬСЯ В УГОДИ ВИД 28 БЕРЕЗНЯ 2008 РОКУ ПРО ПРАВИЛА МІСЦЕВОГО ПРИКОРДОННОГО РУХУ. ПРИ КОЖНОМУ ПОРУШЕННI ПРАВИЛ МІСЦЕВОГО ПРИКОРДОННОГО РУХУ ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ САНКЦІЇ, ВИЗНАЧЕНІ УГОДОЮ.”.

 

 

1) Z tolerancją do 4 mm.

REKLAMA

Dziennik Ustaw

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA