| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

OBWIESZCZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH l ADMINISTRACJI

z dnia 4 października 2001 r.

w sprawie wykazu jednostek samorządu terytorialnego, które zostały członkami międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych.

Na podstawie art. 14 ust. 3 ustawy z dnia 15 września 2000 r. o zasadach przystępowania jednostek samorządu terytorialnego do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych (Dz. U. Nr 91, poz. 1009) ogłasza się wykaz jednostek samorządu terytorialnego, które zostały członkami zrzeszeń przed dniem wejścia w życie ustawy, stanowiący załącznik do obwieszczenia.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji: M. Biernacki

Załącznik 1. [WYKAZ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO, KTÓRE ZOSTAŁY CZŁONKAMI MIĘDZYNARODOWYCH ZRZESZEŃ SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH I REGIONALNYCH PRZED DNIEM WEJŚCIA W ŻYCIE USTAWY Z DNIA 15 WRZEŚNIA 2000 R. O ZASADACH PRZYSTĘPOWANIA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO DO MIĘDZYNARODOWYCH ZRZESZEŃ SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH I REGIONALNYCH]

Załącznik do obwieszczenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji
z dnia 4 października 2001 r. (poz. 569)

WYKAZ JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO, KTÓRE ZOSTAŁY CZŁONKAMI MIĘDZYNARODOWYCH ZRZESZEŃ SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH I REGIONALNYCH PRZED DNIEM WEJŚCIA W ŻYCIE USTAWY Z DNIA 15 WRZEŚNIA 2000 R. O ZASADACH PRZYSTĘPOWANIA JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO DO MIĘDZYNARODOWYCH ZRZESZEŃ SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH I REGIONALNYCH

 

1. Województwo dolnośląskie

województwo

powiat

gmina (m)*

nazwa zrzeszenia

1

2

3

4

dolnośląskie

 

 

Zgromadzenie Regionów Europy

 

1. bolesławiecki

 

Euroregion Nysa

 

2. jaworski

 

Euroregion Nysa

 

3. jeleniogórski

 

Euroregion Nysa

 

4. kamiennogórski

 

Euroregion Nysa

 

5. lubański

 

Euroregion Nysa

 

6. lwówecki

 

Euroregion Nysa

 

7. wałbrzyski

 

Euroregion Dobrava

 

8. zgorzelecki

 

Euroregion Nysa

 

9. złotoryjski

 

Euroregion Nysa

 

 

1. Bardo Śląskie (m)

Euroregion Glacensis

 

 

2. Bogatynia

Euroregion Nysa

 

 

3. Boguszów-Gorce (m)

Euroregion Nysa

 

 

4. Bolesławiec (m)

Euroregion Nysa

 

 

5. Bolków

Euroregion Nysa

 

 

6. Bystrzyca Kłodzka

Euroregion Glacensis

 

 

7. Ciepłowody

Euroregion Glacensis

 

 

8. Dobromierz

Euroregion Nysa

 

 

 

9. Duszniki-Zdrój

Euroregion Glacensis

 

 

10. Głuszyca

Euroregion Dobrava

 

 

11. Gryfów Śląski

Euroregion Nysa

 

 

12. Janowice Wielkie

Euroregion Nysa

 

 

13. Jawor (m)

Euroregion Nysa

 

 

14. Jelenia Góra (m)

Euroregion Nysa

 

 

15. Jeżów Sudecki

Euroregion Nysa

 

 

16. Kamieniec Ząbkowicki

Euroregion Glacensis

 

 

17. Kamienna Góra

Euroregion Nysa

 

 

18. Kamienna Góra (m)

Euroregion Nysa

 

 

19. Karpacz (m)

Euroregion Nysa

 

 

20. Kłodzko

Euroregion Glacensis

 

 

21. Kłodzko (m)

Euroregion Glacensis

 

 

22. Kowary (m)

Euroregion Nysa

 

 

23. Kudowa-Zdrój

Euroregion Glacensis

 

 

24. Lądek-Zdrój

Euroregion Glacensis

 

 

25. Leśna

Euroregion Nysa

 

 

26. Lewin Kłodzki

Euroregion Glacensis

 

 

27. Lubań (m)

Euroregion Nysa

 

 

28. Lubawka

Euroregion Nysa

 

 

29. Lubomierz

Euroregion Nysa

 

 

30. Lwówek Śląski

Euroregion Nysa

 

 

31. Marciszów

Euroregion Nysa

 

 

32. Mieroszów

Euroregion Dobrava

 

 

33. Międzylesie

Euroregion Glacensis

 

 

34. Mirsk

Euroregion Nysa

 

 

35. Mściwojów

Euroregion Nysa

 

 

36. Mysłakowice

Euroregion Nysa

 

 

37. Nowa Ruda

Euroregion Glacensis

 

 

38. Nowa Ruda (m)

Euroregion Glacensis

 

 

 

39. Nowogrodziec

Euroregion Nysa

 

 

40. Olszyna

Euroregion Nysa

 

 

41. Osiecznica

Euroregion Nysa

 

 

42. Paszowice

Euroregion Nysa

 

 

43. Piechowice (m)

Euroregion Nysa

 

 

44. Pielgrzymka

Euroregion Nysa

 

 

45. Pieńsk

Euroregion Nysa

 

 

46. Platerówka

Euroregion Nysa

 

 

47. Podgórzyn

Euroregion Nysa

 

 

48. Polanica-Zdrój

Euroregion Glacensis

 

 

49. Radków

Euroregion Glacensis

 

 

50. Siekierczyn

Euroregion Nysa

 

 

51. Stara Kamienica

Euroregion Nysa

 

 

52. Stoszowice

Euroregion Glacensis

 

 

53. Stronie Śląskie

Euroregion Glacensis

 

 

54. Sulików

Euroregion Nysa

 

 

55. Szczytna

Euroregion Glacensis

 

 

56. Szklarska Poręba (m)

Euroregion Nysa

 

 

5 7. Świeradów-Zdrój (m)

Euroregion Nysa

 

 

58. Świerzawa

Euroregion Nysa

 

 

59. Węgliniec

Euroregion Nysa

 

 

60. Wleń

Euroregion Nysa

 

 

61. Wojcieszów (m)

Euroregion Nysa

 

 

62. Zawidów (m)

Euroregion Nysa

 

 

63. Ząbkowice Śląskie

Euroregion Glacensis

 

 

64. Zgorzelec

Euroregion Nysa

 

 

65. Zgorzelec (m)

Euroregion Nysa

 

 

66. Złotoryja

Euroregion Nysa

 

 

67. Złotoryja (m)

Euroregion Nysa

 

 

68. Złoty Stok

Euroregion Glacensis

 

2. Województwo kujawsko-pomorskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

Toruń

1. Związek

Miast Nowej

Hanzy

2. Organizacja

Miast

Dziedzictwa

Światowego

3. Województwo lubelskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

1. chełmski (z)

 

Euroregion Bug

 

2. hrubieszowski

 

Euroregion Bug

 

3. tomaszowski

 

Euroregion Bug

 

4. włodawski

 

Euroregion Bug

 

 

1. Abramów

Euroregion Bug

 

 

2. Adamów

Euroregion Bug

 

 

3. Aleksandrów

Euroregion Bug

 

 

4. Annopol

Euroregion Bug

 

 

5. Baranów

Euroregion Bug

 

 

6. Batorz

Euroregion Bug

 

 

7. Bełżec

Euroregion Bug

 

 

8. Bełżyce

Euroregion Bug

 

 

9. Biała Podlaska

Euroregion Bug

 

 

10. Białopole

Euroregion Bug

 

 

11. Biłgoraj

Euroregion Bug

 

 

12. Biszcza

Euroregion Bug

 

 

13. Borki

Euroregion Bug

 

 

14. Borzechów

Euroregion Bug

 

 

 

15. Bychawa

Euroregion Bug

 

 

16. Chełm

Euroregion Bug

 

 

17. Chodel

Euroregion Bug

 

 

18. Chrzanów

Euroregion Bug

 

 

19. Cyców

Euroregion Bug

 

 

20. Czemierniki

Euroregion Bug

 

 

21. Dęblin

Euroregion Bug

 

 

22. Dębowa Kłoda

Euroregion Bug

 

 

23. Dołhobyczów

Euroregion Bug

 

 

24. Dorohusk

Euroregion Bug

 

 

25. Drelów

Euroregion Bug

 

 

26. Dubienka

Euroregion Bug

 

 

27. Dzierzkowice

Euroregion Bug

 

 

28. Dzwola

Euroregion Bug

 

 

29. Fajsławice

Euroregion Bug

 

 

30. Firlej

Euroregion Bug

 

 

31. Frampol

Euroregion Bug

 

 

32. Garbów

Euroregion Bug

 

 

33. Głusk

Euroregion Bug

 

 

34. Godziszów

Euroregion Bug

 

 

35. Goraj

Euroregion Bug

 

 

36. Gorzków

Euroregion Bug

 

 

37. Gościeradów

Euroregion Bug

 

 

38. Grabowiec

Euroregion Bug

 

 

39. Hanna

Euroregion Bug

 

 

40. Hańsk

Euroregion Bug

 

 

 

41. Horodło

Euroregion Bug

 

 

42. Hrubieszów

Euroregion Bug

 

 

43. Izbica

Euroregion Bug

 

 

44. Jabłonna

Euroregion Bug

 

 

45. Jabłoń

Euroregion Bug

 

 

46. Janowiec

Euroregion Bug

 

 

47. Janów Lubelski

Euroregion Bug

 

 

48. Janów Podlaski

Euroregion Bug

 

 

49. Jarczów

Euroregion Bug

 

 

50. Jastków

Euroregion Bug

 

 

51. Jeziorzany

Euroregion Bug

 

 

52. Józefów

Euroregion Bug

 

 

53. Kamień

Euroregion Bug

 

 

54. Kamionka

Euroregion Bug

 

 

55. Karczmiska

Euroregion Bug

 

 

56. Kazimierz Dolny

Euroregion Bug

 

 

57. Kąkolewnica

Euroregion Bug

Wschodnia

 

 

58. Kłoczew

Euroregion Bug

 

 

59. Kock

Euroregion Bug

 

 

60. Kodeń

Euroregion Bug

 

 

61. Komarówka Podlaska

Euroregion Bug

 

 

62. Konopnica

Euroregion Bug

 

 

63. Konstantynów

Euroregion Bug

 

 

64. Końskowola

Euroregion Bug

 

 

65. Krasnobród

Euroregion Bug

 

 

66. Krasnystaw

Euroregion Bug

 

 

 

67. Kraśniczyn

Euroregion Bug

 

 

68. Kraśnik

Euroregion Bug

 

 

69. Krynice

Euroregion Bug

 

 

70. Krzczonów

Euroregion Bug

 

 

71. Krzywda

Euroregion Bug

 

 

72. Księżpol

Euroregion Bug

 

 

73. Kurów

Euroregion Bug

 

 

74. Leśna Podlaska

Euroregion Bug

 

 

75. Leśniowice

Euroregion Bug

 

 

76. Lubartów

Euroregion Bug

 

 

77. Lublin (m)

Euroregion Bug

 

 

78. Lubycza Królewska

Euroregion Bug

 

 

79. Ludwin

Euroregion Bug

 

 

80. Łabunie

Euroregion Bug

 

 

81. Łaszczów

Euroregion Bug

 

 

82. Łaziska

Euroregion Bug

 

 

83. Łęczna

Euroregion Bug

 

 

84. Łomazy

Euroregion Bug

 

 

85. Łopiennik Górny

Euroregion Bug

 

 

86. Łukowa

Euroregion Bug

 

 

87. Łuków

Euroregion Bug

 

 

88. Markuszów

Euroregion Bug

 

 

89. Mełgiew

Euroregion Bug

 

 

90. Miączyn

Euroregion Bug

 

 

91. Michów

Euroregion Bug

 

 

92. Międzyrzec Podlaski

Euroregion Bug

 

 

 

93. Milanów

Euroregion Bug

 

 

94. Mircze

Euroregion Bug

 

 

95. Modliborzyce

Euroregion Bug

 

 

96. Nałęczów

Euroregion Bug

 

 

97. Niedrzwica Duża

Euroregion Bug

 

 

98. Niedźwiada

Euroregion Bug

 

 

99. Nielisz

Euroregion Bug

 

 

100. Niemce

Euroregion Bug

 

 

101. Nowodwór

Euroregion Bug

 

 

102. Obsza

Euroregion Bug

 

 

103. Opole Lubelskie

Euroregion Bug

 

 

104. Ostrów Lubelski

Euroregion Bug

 

 

105. Ostrówek

Euroregion Bug

 

 

106. Parczew

Euroregion Bug

 

 

107. Piaski

Euroregion Bug

 

 

108. Piszczac

Euroregion Bug

 

 

109. Podedwórze

Euroregion Bug

 

 

110. Poniatowa

Euroregion Bug

 

 

111. Potok Górny

Euroregion Bug

 

 

112. Potok Wielki

Euroregion Bug

 

 

113. Puchaczów

Euroregion Bug

 

 

114. Puławy

Euroregion Bug

 

 

115. Rachanie

Euroregion Bug

 

 

116. Radecznica

Euroregion Bug

 

 

117. Radzyń Podlaski

Euroregion Bug

 

 

118. Rejowiec

Euroregion Bug

 

 

 

119. Rejowiec Fabryczny

Euroregion Bug

 

 

120. Rokitno

Euroregion Bug

 

 

121. Rossosz

Euroregion Bug

 

 

122. Ruda Huta

Euroregion Bug

 

 

123. Rudnik

Euroregion Bug

 

 

124. Rybczewice

Euroregion Bug

 

 

125. Ryki

Euroregion Bug

 

 

126. Sawin

Euroregion Bug

 

 

127. Serniki

Euroregion Bug

 

 

128. Serokomla

Euroregion Bug

 

 

129. Siedliszcze

Euroregion Bug

 

 

130. Siemień

Euroregion Bug

 

 

131. Siennica Różana

Euroregion Bug

 

 

132. Sitno

Euroregion Bug

 

 

133. Skierbieszów

Euroregion Bug

 

 

134. Sławatycze

Euroregion Bug

 

 

135. Sosnowica

Euroregion Bug

 

 

136. Sosnówka

Euroregion Bug

 

 

137. Spiczyn

Euroregion Bug

 

 

138. Stanin

Euroregion Bug

 

 

139. Stary Brus

Euroregion Bug

 

 

140. Stary Zamość

Euroregion Bug

 

 

141. Stężyca

Euroregion Bug

 

 

142. Stoczek Łukowski

Euroregion Bug

 

 

143. Strzyżewice

Euroregion Bug

 

 

144. Sułów

Euroregion Bug

 

 

 

145. Susiec

Euroregion Bug

 

 

146. Szastarka

Euroregion Bug

 

 

147. Szczebrzeszyn

Euroregion Bug

 

 

148. Świdnik

Euroregion Bug

 

 

149. Tarnawatka

Euroregion Bug

 

 

150. Tarnogród

Euroregion Bug

 

 

151. Telatyn

Euroregion Bug

 

 

152. Terespol

Euroregion Bug

 

 

153. Tomaszów Lubelski

Euroregion Bug

 

 

154. Trawniki

Euroregion Bug

 

 

155. Trzebieszów

Euroregion Bug

 

 

156. Trzeszczany

Euroregion Bug

 

 

157. Trzydnik Duży

Euroregion Bug

 

 

158. Tuczna

Euroregion Bug

 

 

159. Uścimów

Euroregion Bug

 

 

160. Wąwolnica

Euroregion Bug

 

 

161. Werbkowice

Euroregion Bug

 

 

162. Wierzbica

Euroregion Bug

 

 

163. Wilkołaz

Euroregion Bug

 

 

164. Wilków

Euroregion Bug

 

 

165. Wisznice

Euroregion Bug

 

 

166. Włodawa

Euroregion Bug

 

 

167. Wohyń

Euroregion Bug

 

 

168. Wojciechów

Euroregion Bug

 

 

169. Wojcieszków

Euroregion Bug

 

 

170. Wojsławice

Euroregion Bug

 

 

 

171. Wola Mysłowska

Euroregion Bug

 

 

172. WolaUhruska

Euroregion Bug

 

 

173. Wólka

Euroregion Bug

 

 

174. Wyryki

Euroregion Bug

 

 

175. Wysokie

Euroregion Bug

 

 

176. Zakrzew

Euroregion Bug

 

 

177. Zakrzówek

Euroregion Bug

 

 

178. Zalesie

Euroregion Bug

 

 

179. Zamość

1. Euroregion Bug

2. Stowarzyszenie

 

Agrosocjalne

(Getynga)

 

 

180. Zamość (m)

Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO

 

 

181. Zwierzyniec

Euroregion Bug

 

 

182. Zwierzyniec (m)

1. Międzynarodowy

Związek Gmin

Bliźniaczych

Artea (Hiszpania)

2. Międzynarodowy

Związek Gmin

Bliźniaczych St.

Laurent de Neste

(Francja)

3. Międzynarodowy

Związek Gmin

Bliźniaczych

Dulverton (Wlk.

Brytania)

 

 

183. Żmudź

Euroregion Bug

 

 

184. Żółkiewka

Euroregion Bug

 

 

185. Żyrzyn

Euroregion Bug

4. Województwo lubuskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

1. krośnieński

 

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

2. nowosolski

 

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

3. świebodziński

 

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

4. zielonogórski

 

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

5. żagański

 

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

6. żarski

 

1. Euroregion Nysa

2. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

1. Babimost

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

2. Bledzew

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

3. Bobrowice

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

4. Bogdaniec

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

5. Bojadła

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

6. Brody

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

7. Brzeźnica

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

8. Bytnica

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

9. Bytom Odrzański

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

10. Cybinka

1. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

2. Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

11. Czerwieńsk

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

12. Dąbie

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

13. Deszczno

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

14. Dobiegniew

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

15. Drezdenko

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

16. Gorzów Wlkp. (m)

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

17. Gozdnica

1. Euroregion Sprewa- Nysa-Bóbr

 

 

 

 

2. Euroregion Nysa

 

 

18. Górzyca

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

19. Gubin (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

20. Iłowa

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

21. Jasień (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

22. Kargowa

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

23. Kłodawa

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

24. Kolsko

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

25. Kostrzyn n. Odrą (m)

Euroregion Pro Europa Vadrina

 

 

26. Kożuchów

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

27. Krosno Odrzańskie

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

28. Krzeszyce

Euroregion Pro Europa Vadrina

 

 

29. Lipniki Łużyckie

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

30. Lubiszyn

Euroregion Pro Europa Vadrina

 

 

31. Lubniewice

Euroregion Pro Europa Vadrina

 

 

32. Lubrza

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

33. Lubusko (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

34. Łagów

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

35. Łęknica (m)

1. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

2. Euroregion Nysa

 

 

36. Małomice

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

37. Maszewo

1. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

2. Euroregion Pomerania

 

 

 

38. Międzyrzecz

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

39. Niegosławice

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

40. Nowa Sól (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

41. Nowa Sól

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

42. Nowe Miasteczko

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

43. Nowogród Bobrzański

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

44. Ośno Lubuskie

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

45. Otyń

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

46. Przewóz

1. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

2. Euroregion Nysa

 

 

47. Przytoczna

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

48. Pszczew

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

49. Rzepin

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

50. Santok

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

51. Siedlisko

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

52. Skąpe

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

53. Skwierzyna

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

54. Sława

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

55. Słońsk

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

56. Słubice

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

57. Stare Kurowo

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

58. Strzelce Krajeńskie

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

59. Sulechów

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

60. Sulęcin

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

 

61. Szczaniec

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

62. Szlichtyngowa

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

63. Szprotawa

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

64. Świdnica

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

65. Świebodzin

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

66. Torzym

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

67. Trzciel

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

68. Trzebiechów

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

69. Trzebiel

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

70. Tuplice

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

71. Witnica

Euroregion Pro Europa Viadrina

 

 

72. Wschowa

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

73. Wymiarki

1. Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

2. Euroregion Nysa

 

 

74. Zabór

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

75. Zbąszynek

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

76. Zielona Góra (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

77. Zielona Góra

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

78. Zwierzyn

Euroregion Pro Europa Yiadrma

 

 

79. Żagań (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

80. Żagań

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

81. Żary (m)

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

 

82. Żary

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

 

5. Województwo łódzkie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

1. Łódź

Stowarzyszenie Miast Europejskich Eurocities (Bruksela)

 

 

2. Kutno

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Edukacyjnych (Barcelona)

6. Województwo małopolskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

małopolskie

 

 

Zgromadzenie Regionów Europy

 

1. gorlicki

 

Euroregion Tatry

 

2. nowosądecki

 

Euroregion Tatry

 

3. nowotarski

 

Euroregion Tatry

 

4. suski

 

Euroregion Beskidy

 

5. tatrzański

 

Euroregion Tatry

 

 

1. Biały Dunajec

Euroregion Tatry

 

 

2. Bukowina Tatrzańska

Euroregion Tatry

 

 

3. Bystra Sidzina

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich

 

 

4. Czarny Dunajec

Euroregion Tatry

 

 

5. Czorsztyn

Euroregion Tatry

 

 

6. Jabłonka

Euroregion Tatry

 

 

7. Jordanów (m)

Euroregion Beskidy

 

 

8. Kęty

Euroregion Beskidy

 

 

9. Kościelisko

Euroregion Tatry

 

 

 

10. Kraków (m)

1. Stowarzyszenie Eurocities

2. Liga Miast Historycznych

3. Organizacja Miast Dziedzictwa Światowego

4. Komitet Narodowy Rady Ochrony Zabytków ICOMOS

5. Stowarzyszenie Europejskich Miast Kultury Roku 2000

 

 

11. Krościenko

Euroregion Tatry

 

 

12. Limanowa (m)

Euroregion Tatry

 

 

13. Lipnica Wielka

Euroregion Tatry

 

 

14. Łapsze Niżne

Euroregion Tatry

 

 

15. Muszyna

Euroregion Tatry

 

 

16. Nowy Sącz (m)

Stowarzyszenie Polska Sieć – Energie Cites

 

 

17. Nowy Targ (m)

Euroregion Tatry

 

 

18. Nowy Targ

Euroregion Tatry

 

 

19. Ochotnica Dolna

Euroregion Tatry

 

 

20. Oświęcim (m)

1. Związek Miast Pokoju

2. Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju

 

 

21. Piwniczna

Euroregion Tatry

 

 

22. Poronin

Euroregion Tatry

 

 

23. Raba Wyżna

Euroregion Tatry

 

 

24. Rabka-Zdrój

Euroregion Tatry

 

 

 

25. Stryszawa

Euroregion Beskidy

 

 

26. Szaflary

Euroregion Tatry

 

 

27. Szczawnica

Euroregion Tatry

 

 

28. Zakopane (m)

Euroregion Tatry

7. Województwo mazowieckie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

1. Brwinów

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

2. Góra Kalwaria

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

3. Karczew

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

4. Legionowo

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

5. Nieporęt

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

6. Podkowa Leśna

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

7. Płock (m)

1. Międzynarodowy Komitet Igrzysk Szkolnych

 

 

 

2. Stowarzyszenie Europejskich Miast i Regionów dla Kultury Les Rencontres

 

 

8. Płońsk (m)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju

 

 

 

9. Serock

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

10. Warszawa (m)

1. Światowe Stowarzyszenie Wielkich Metropolii (Metropolis)

 

 

 

2. Światowy Związek Miast Męczeńskich, Miast Pokoju

 

 

 

3. Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Orędowników Pokoju

 

 

 

4. Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa

 

 

 

5. Summit Conference of Mayor Cities of the World

 

 

 

6. European Cities Against Drugs (ECAD)

 

 

 

7. Stowarzyszenie Miast dla Recyklingu

 

 

11. Wieliszew

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

12. Ząbki

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

 

13. Zielonka

Stowarzyszenie Gmin podwarszawskich Ile-de France

 

8. Województwo opolskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

opolskie

 

 

Zgromadzenie Regionów Europy

 

 

1. Baborów

Euroregion Silesia

 

 

2. Biała

Euroregion Pradziad

 

 

3. Branice

Euroregion Silesia

 

 

4. Głogówek

Euroregion Pradziad

 

 

5. Głubczyce

Euroregion Silesia

 

 

6. Głuchołazy

Euroregion Pradziad

 

 

7. Kietrz

Euroregion Silesia

 

 

8. Korfantów

1. Euroregion Pradziad

 

 

 

2. Deklaracja Miast Friedlandzkich

 

 

9. Krapkowice

Euroregion Pradziad

 

 

10. Lubrza

Euroregion Pradziad

 

 

11. Łambinowice

Euroregion Pradziad

 

 

12. Nysa

Euroregion Pradziad

 

 

13. Opole

Euroregion Pradziad

 

 

14. Otmuchów

Ponadgraniczny Związek Miast i Gmin Czechy-Polska

 

 

15. Paczków

Euroregion Pradziad

 

 

16. Pakosławice

Euroregion Pradziad

 

 

17. Prószków

Euroregion Pradziad

 

 

18. Prudnik

Euroregion Pradziad

 

 

19. Strzelce Opolskie

Związek Nowa Hanza

9. Województwo podkarpackie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

1. Adamówka

Euroregion Karpacki

 

 

2. Baligród

Euroregion Karpacki

 

 

 

3. Baranów Sandomierski

Euroregion Karpacki

 

 

4. Besko

Euroregion Karpacki

 

 

5. Białobrzegi

Euroregion Karpacki

 

 

6. Bircza

Euroregion Karpacki

 

 

7. Błażowa

Euroregion Karpacki

 

 

8. Boguchwała

Euroregion Karpacki

 

 

9. Bojanów

Euroregion Karpacki

 

 

10. Borowa

Euroregion Karpacki

 

 

11. Brzostek

Euroregion Karpacki

 

 

12. Brzozów

Euroregion Karpacki

 

 

13. Brzyska

Euroregion Karpacki

 

 

14. Bukowsko

Euroregion Karpacki

 

 

15. Chłopice

Euroregion Karpacki

 

 

16. Chmielnik

Euroregion Karpacki

 

 

17. Chorkówka

Euroregion Karpacki

 

 

18. Cieszanów

Euroregion Karpacki

 

 

19. Cisna

Euroregion Karpacki

 

 

20. Cmolas

Euroregion Karpacki

 

 

21. Czarna

Euroregion Karpacki

 

 

22. Czermin

Euroregion Karpacki

 

 

23. Czudec

Euroregion Karpacki

 

 

24. Dębica

Euroregion Karpacki

 

 

25. Dębowiec

Euroregion Karpacki

 

 

26. Domaradz

Euroregion Karpacki

 

 

27. Dubiecko

Euroregion Karpacki

 

 

28. Dukla

Euroregion Karpacki

 

 

 

29. Dydnia

Euroregion Karpacki

 

 

30. Dynów

Euroregion Karpacki

 

 

31. Fredropol

Euroregion Karpacki

 

 

32. Frysztak

Euroregion Karpacki

 

 

33. Gać

Euroregion Karpacki

 

 

34. Gawłuszowice

Euroregion Karpacki

 

 

35. Głogów Małopolski

Euroregion Karpacki

 

 

36. Górzyce

Euroregion Karpacki

 

 

37. Grębów

Euroregion Karpacki

 

 

38. Grodzisko Dolne

Euroregion Karpacki

 

 

39. Haczów

Euroregion Karpacki

 

 

40. Harasiuki

Euroregion Karpacki

 

 

41. Horyniec-Zdrój

Euroregion Karpacki

 

 

42. Hyżne

Euroregion Karpacki

 

 

43. lwierzyce

Euroregion Karpacki

 

 

44. Iwonicz-Zdrój

Euroregion Karpacki

 

 

45. Jarocin

Euroregion Karpacki

 

 

46. Jarosław

Euroregion Karpacki

 

 

47. Jasienica Rosielna

Euroregion Karpacki

 

 

48. Jasło

Euroregion Karpacki

 

 

49. Jawornik Polski

Euroregion Karpacki

 

 

50. Jedlicze

Euroregion Karpacki

 

 

51. Jeżowe

Euroregion Karpacki

 

 

52. Jodłowa

Euroregion Karpacki

 

 

53. Kamień

Euroregion Karpacki

 

 

54. Kańczuga

Euroregion Karpacki

 

 

 

55. Kolbuszowa

Euroregion Karpacki

 

 

56. Kołaczyce

Euroregion Karpacki

 

 

57. Komańcza

Euroregion Karpacki

 

 

58. Korczyna

Euroregion Karpacki

 

 

59. Krasne

Euroregion Karpacki

 

 

60. Krempna

Euroregion Karpacki

 

 

61. Krosno (m)

Euroregion Karpacki

 

 

62. Krościenko Wyżne

Euroregion Karpacki

 

 

63. Krzeszów

Euroregion Karpacki

 

 

64. Krzywcza

Euroregion Karpacki

 

 

65. Kuryłówka

Euroregion Karpacki

 

 

66. Laszki

Euroregion Karpacki

 

 

67. Lesko

Euroregion Karpacki

 

 

68. Leżajsk

Euroregion Karpacki

 

 

69. Lubaczów

Euroregion Karpacki

 

 

70. Lubenia

Euroregion Karpacki

 

 

71. Lutowiska

Euroregion Karpacki

 

 

72. Łańcut

Euroregion Karpacki

 

 

73. Majdan Królewski

Euroregion Karpacki

 

 

74. Markowa

Euroregion Karpacki

 

 

75. Medyka

Euroregion Karpacki

 

 

76. Miejsce Piastowe

Euroregion Karpacki

 

 

77. Mielec

Euroregion Karpacki

 

 

78. Narol

Euroregion Karpacki

 

 

79. Niebylec

Euroregion Karpacki

 

 

80. Nisko

Euroregion Karpacki

 

 

 

81. Niwiska

Euroregion Karpacki

 

 

82. Nowa Dęba

Euroregion Karpacki

 

 

83. Nowa Sarzyna

Euroregion Karpacki

 

 

84. Nozdrzec

Euroregion Karpacki

 

 

85. Oleszyce

Euroregion Karpacki

 

 

86. Olszanica

Euroregion Karpacki

 

 

87. Orły

Euroregion Karpacki

 

 

88. Osiek Jasielski

Euroregion Karpacki

 

 

89. Ostrów

Euroregion Karpacki

 

 

90. Padew Narodowa

Euroregion Karpacki

 

 

91. Pawłosiów

Euroregion Karpacki

 

 

92. Pilzno

Euroregion Karpacki

 

 

93. Polańczyk

Euroregion Karpacki

 

 

94. Pruchnik

Euroregion Karpacki

 

 

95. Przecław

Euroregion Karpacki

 

 

96. Przemyśl (m)

Euroregion Karpacki

 

 

97. Przemyśl

Euroregion Karpacki

 

 

98. Przeworsk

Euroregion Karpacki

 

 

99. Pysznica

Euroregion Karpacki

 

 

100. Radomyśl n. Sanem

Euroregion Karpacki

 

 

101. Radomyśl Wielki

Euroregion Karpacki

 

 

102. Radymno

Euroregion Karpacki

 

 

103. Rakszawa

Euroregion Karpacki

 

 

104. Raniżów

Euroregion Karpacki

 

 

105. Rokietnica

Euroregion Karpacki

 

 

106. Ropczyce

Euroregion Karpacki

 

 

 

107. Roźwienica

Euroregion Karpacki

 

 

108. Rudnik n. Sanem

Euroregion Karpacki

 

 

109. Rymanów

Euroregion Karpacki

 

 

110. Rzeszów (m)

Euroregion Karpacki

 

 

111. Sanok

Euroregion Karpacki

 

 

112. Sędziszów Młp.

Euroregion Karpacki

 

 

113. Sieniawa

Euroregion Karpacki

 

 

114. Skołyszyn

Euroregion Karpacki

 

 

115. Sokołów Małopolski

Euroregion Karpacki

 

 

116. Stalowa Wola

Euroregion Karpacki

 

 

117. Stary Dzikowiec

Euroregion Karpacki

 

 

118. Stary Dzików

Euroregion Karpacki

 

 

119. Strzyżów

Euroregion Karpacki

 

 

120. Stubno

Euroregion Karpacki

 

 

121. Szerzyny

Euroregion Karpacki

 

 

122. Świlcza

Euroregion Karpacki

 

 

123. Tarnobrzeg (m)

Euroregion Karpacki

 

 

124. Tarnowiec

Euroregion Karpacki

 

 

125. Tryńcza

Euroregion Karpacki

 

 

126. Trzebownisko

Euroregion Karpacki

 

 

127. Tuszów Narodowy

Euroregion Karpacki

 

 

128. Tyczyn

Euroregion Karpacki

 

 

129. Tyrawa Wołoska

Euroregion Karpacki

 

 

130. Ulanów

Euroregion Karpacki

 

 

131. Ustrzyki Dolne

Euroregion Karpacki

 

 

132. Wadowice Górne

Euroregion Karpacki

 

 

 

133. Wiązownica

Euroregion Karpacki

 

 

134. Wielkie Oczy

Euroregion Karpacki

 

 

135. Wielopole Skrzyńskie

Euroregion Karpacki

 

 

136. Wiśniowa

Euroregion Karpacki

 

 

137. Wojaszówka

Euroregion Karpacki

 

 

138. Zagórz

Euroregion Karpacki

 

 

139. Zaklików

Euroregion Karpacki

 

 

140. Zaleszany

Euroregion Karpacki

 

 

141. Zarszyn

Euroregion Karpacki

 

 

142. Zarzecze

Euroregion Karpacki

 

 

143. Żołynia

Euroregion Karpacki

 

 

144. Zurawica

Euroregion Karpacki

 

 

145. Żyraków

Euroregion Karpacki

10. Województwo podlaskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

1. augustowski

 

Członek Stowarzyszony do Europejskiej Fundacji Jezior i Lasów FONDELF

 

2. kolneński

 

1. Europejska Sieć

Samorządów

Lokalnych

2. Kongres Władz

Lokalnych i

Regionalnych

Rady Europy

 

3. sejneński

 

Członek Stowarzyszony do Europejskiej Fundacji Jezior i Lasów FONDELF

 

4. siemiatycki

 

Europejska Sieć Samorządów Lokalnych

 

 

5. suwalski

 

Członek Stowarzyszony do Europejskiej Fundacji Jezior i Lasów FONDELF

 

6. wysokomazowiecki

 

1. Europejska Sieć Samorządów

2. Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy

 

 

1. Augustów (m)

Euroregion Niemen

 

 

2. Augustów

Euroregion Niemen

 

 

3. Bakałarzewo

Euroregion Niemen

 

 

4. Bargłów Kościelny

Euroregion Niemen

 

 

5. Białowieża

Euroregion Niemen

 

 

6. Białystok (m)

1. Europejskie Stowarzyszenie Miast Regionów i Organizacji Regionalnych Polis

2. Rada Gmin i Regionów Europy (CEMAR)

3. Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych

4. Europejska Sieć Samorządów Lokalnych

5. Europejska Sieć Energie Cites

6. Światowa sieć miast i regionów Metropolis

7. Euroregion Niemen

 

 

7. Bielsk Podlaski (m)

Euroregion Niemen

 

 

8. Bielsk Podlaski

Euroregion Niemen

 

 

9. Boćki

Euroregion Niemen

 

 

 

10. Brańsk (m)

Euroregion Niemen

 

 

11. Brańsk

Euroregion Niemen

 

 

12. Choroszcz

Euroregion Niemen

 

 

13. Czarna Białostocka

Euroregion Niemen

 

 

14. Czeremcha

Euroregion Niemen

 

 

15. Czyże

Euroregion Niemen

 

 

16. Dobrzyniewo Kościelne

Euroregion Niemen

 

 

17. Drohiczyn

Euroregion Niemen

 

 

18. Dubicze Cerkiewne

Euroregion Niemen

 

 

19. Dziadkowice

Euroregion Niemen

 

 

20. Filipów

Euroregion Niemen

 

 

21. Giby

Euroregion Niemen

 

 

22. Grodzisk

Euroregion Niemen

 

 

23. Gródek

Euroregion Niemen

 

 

24. Hajnówka (m)

Euroregion Niemen

 

 

25. Hajnówka

Euroregion Niemen

 

 

26. Janów

Euroregion Niemen

 

 

27. Jasionówka

Euroregion Niemen

 

 

28. Jaświły

Euroregion Niemen

 

 

29. Jeleniewo

Euroregion Niemen

 

 

30. Juchnowiec Kościelny

Euroregion Niemen

 

 

31. Kleszczele

Euroregion Niemen

 

 

32. Knyszyn

Euroregion Niemen

 

 

 

33. Kolno (m)

1. Rada Gmin i regionów Europy (CEMAR)

2. Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy

 

 

34. Korycin

Euroregion Niemen

 

 

35. Krasnopol

Euroregion Niemen

 

 

36. Krynki

Euroregion Niemen

 

 

37. Krypno

Euroregion Niemen

 

 

38. Kuźnica

Euroregion Niemen

 

 

39. Lipsk

Euroregion Niemen

 

 

40. Łapy

Euroregion Niemen

 

 

41. Łomża (m)

Muskatyński Związek Miast Siostrzanych (Iowa USA)

 

 

42. Michałowo

Euroregion Niemen

 

 

43. Mielnik

Euroregion Niemen

 

 

44. Milejczyce

Euroregion Niemen

 

 

45. Mońki

Euroregion Niemen

 

 

46. Narew

Euroregion Niemen

 

 

47. Narewka

Euroregion Niemen

 

 

48. Nowinka

Euroregion Niemen

 

 

49. Nowy Dwór

Euroregion Niemen

 

 

50. Nurzec - Stacja

Euroregion Niemen

 

 

51. Orla

Euroregion Niemen

 

 

52. Płaska

Euroregion Niemen

 

 

53. Poświętne

Euroregion Niemen

 

 

54. Przeroś!

Euroregion Niemen

 

 

 

55. Puńsk

Euroregion Niemen

 

 

56. Raczki

Euroregion Niemen

 

 

57. Rudka

Euroregion Niemen

 

 

58. Rutka-Tartak

Euroregion Niemen

 

 

59. Sejny (m)

Euroregion Niemen

 

 

60. Sejny

Euroregion Niemen

 

 

61. Sidra

Euroregion Niemen

 

 

62. Siemiatycze (m)

Euroregion Niemen

 

 

63. Siemiatycze

Euroregion Niemen

 

 

64. Sokółka

Euroregion Niemen

 

 

65. Suchowola

Euroregion Niemen

 

 

66. Supraśl

Euroregion Niemen

 

 

67. Suraż

Euroregion Niemen

 

 

68. Suwałki (m)

Euroregion Niemen

 

 

69. Suwałki

Euroregion Niemen

 

 

70. Sztabin

Euroregion Niemen

 

 

71. Szudziałowo

Euroregion Niemen

 

 

72. Szypliszki

Euroregion Niemen

 

 

73. Turośń Kościelna

Euroregion Niemen

 

 

74. Tykocin

Euroregion Niemen

 

 

75. Wasilków

Euroregion Niemen

 

 

76. Wiżajny

Euroregion Niemen

 

 

77. Wyszki

Euroregion Niemen

 

 

78. Zabłudów

Euroregion Niemen

 

11. Województwo pomorskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

1. Bobowo

Euroregion Bałtyk

 

 

2. Borzytuchom

Euroregion Bałtyk

 

 

3. Brusy

Euroregion Bałtyk

 

 

4. Bytów

Euroregion Bałtyk

 

 

5. Cedry Wielkie

Euroregion Bałtyk

 

 

6. Cewice

Euroregion Bałtyk

 

 

7. Chmielno

Euroregion Bałtyk

 

 

8. Choczewo

Euroregion Bałtyk

 

 

9. Chojnice (m)

Związek Miast Bałtyckich

 

 

10. Czarna Dąbrówka

Euroregion Bałtyk

 

 

11. Czarna Woda

Euroregion Bałtyk

 

 

12. Czarne

Euroregion Bałtyk

 

 

13. Czersk

Euroregion Bałtyk

 

 

14. Człuchów

Euroregion Bałtyk

 

 

15. Damnica

Euroregion Bałtyk

 

 

16. Debrzno

Euroregion Bałtyk

 

 

17. Dębnica Kaszubska

Euroregion Bałtyk

 

 

18.Dziemiany

Euroregion Bałtyk

 

 

19. Dzierzgoń

Euroregion Bałtyk

 

 

20. Gardeja

Euroregion Bałtyk

 

 

 

21. Gdańsk (m)

1. Związek Miast Bałtyckich

 

 

 

2. Międzynarodowa Rada na Rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych

 

 

 

3. Związek Nowej Hanzy

 

 

 

4. Stowarzyszenie Miast Metropolitalnych Unii Europejskiej

 

 

 

5. Międzynarodowa Organizacja Turystyczna

 

 

 

6. Euroregion Bałtyk

 

 

 

7. Stowarzyszenie Miast Przyjaznych Rowerzystom

 

 

 

8. Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast i portów

 

 

 

9. Dialog Miast Globalnych

 

 

22. Gdynia

1. Związek Miast Bałtyckich

 

 

 

2. Euroregion Bałtyk

 

 

23. Gniewino

Euroregion Bałtyk

 

 

24. Główczyce

Euroregion Bałtyk

 

 

25. Hel (m)

Stowarzyszenie Techware

 

 

26. Jastarnia (m)

Stowarzyszenie Techware

 

 

27. Jastarnia

Euroregion Bałtyk

 

 

28. Kaliska

Euroregion Bałtyk

 

 

29. Karsin

Euroregion Bałtyk

 

 

30. Kartuzy

Euroregion Bałtyk

 

 

31. Kępice

Euroregion Bałtyk

 

 

32. Kobylnica

Euroregion Bałtyk

 

 

 

33. Koczała

Euroregion Bałtyk

 

 

34. Kolbudy

Euroregion Bałtyk

 

 

35. Kołczygłowy

Euroregion Bałtyk

 

 

36. Konarzyny

Euroregion Bałtyk

 

 

37. Kosakowo

Euroregion Bałtyk

 

 

38. Kościerzyna (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

39. Kościerzyna

Euroregion Bałtyk

 

 

40. Krokowa

Euroregion Bałtyk

 

 

41. Krynica Morska

Euroregion Bałtyk

 

 

42. Kwidzyn (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

43. Kwidzyn

Euroregion Bałtyk

 

 

44. Lębork

Euroregion Bałtyk

 

 

45. Lichnowy

Euroregion Bałtyk

 

 

46. Linia

Euroregion Bałtyk

 

 

47. Liniewo

Euroregion Bałtyk

 

 

48. Lipnica

Euroregion Bałtyk

 

 

49. Lipusz

Euroregion Bałtyk

 

 

50. Lubichowo

Euroregion Bałtyk

 

 

51. Luzino

Euroregion Bałtyk

 

 

52. Łeba

Euroregion Bałtyk

 

 

53. Łęczyce

Euroregion Bałtyk

 

 

54. Malbork

Euroregion Bałtyk

 

 

55. Miastko

Euroregion Bałtyk

 

 

56. Mikołajki Pomorskie

Euroregion Bałtyk

 

 

57. Miłoradz

Euroregion Bałtyk

 

 

58. Morzeszczyn

Koło Miast Kowalskich Europy

 

 

 

59. Nowa Karczma

Euroregion Bałtyk

 

 

60. Nowa Wieś Lęborska

Euroregion Bałtyk

 

 

61. Nowy Dwór Gdański

Euroregion Bałtyk

 

 

62. Nowy Staw

Euroregion Bałtyk

 

 

63. Osieczna

Euroregion Bałtyk

 

 

64. Osiek

Euroregion Bałtyk

 

 

65. Ostaszewo

Euroregion Bałtyk

 

 

66. Parchowo

Euroregion Bałtyk

 

 

67. Pelplin

1. Koło Miast Kowalskich

Europy

2. Euroregion Bałtyk

 

 

68. Potęgowo

Euroregion Bałtyk

 

 

69. Prabuty

Euroregion Bałtyk

 

 

70. Pruszcz Gdański (m)

1. Związek Miast Bałtyckich

2. Stowarzyszenie Techware

 

 

71. Pruszcz Gdański

Euroregion Bałtyk

 

 

72. Przechlewo

Euroregion Bałtyk

 

 

73. Przodkowo

Euroregion Bałtyk

 

 

74. Przywidz

Stowarzyszenie Techware

 

 

75. Pszczółki

Stowarzyszenie Techware

 

 

76. Puck (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

77. Puck

Euroregion Bałtyk

 

 

78. Reda (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

79. Rumia (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

80. Ryjewo

Euroregion Bałtyk

 

 

81. Rzeczenica

Euroregion Bałtyk

 

 

 

82. Sadlinki

Euroregion Bałtyk

 

 

83. Sierakowice

Euroregion Bałtyk

 

 

84. Skarszewy

Euroregion Bałtyk

 

 

85. Skórcz

Euroregion Bałtyk

 

 

86. Słupsk (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

87. Słupsk

Euroregion Bałtyk

 

 

88. Smętowo Graniczne

Euroregion Bałtyk

 

 

89. Smołdzino

Euroregion Bałtyk

 

 

90. Somonino

Euroregion Bałtyk

 

 

91. Sopot

1. Euroregion Bałtyk

2. Związek Miast Bałtyckich

 

 

92. Stara Kiszewa

Euroregion Bałtyk

 

 

93. Stare Pole

Euroregion Bałtyk

 

 

94. Starogard Gdański

Euroregion Bałtyk

 

 

95. Stary Dzierzgoń

Euroregion Bałtyk

 

 

96. Stary Targ

Euroregion Bałtyk

 

 

97. Stegna

Euroregion Bałtyk

 

 

98. Stężyca

Euroregion Bałtyk

 

 

99. Studzienice

Euroregion Bałtyk

 

 

100. Subkowy

1. Koło Miast
Kowalskich

2. Euroregion Bałtyk

 

 

101. Suchy Dąb

Stowarzyszenie Techware

 

 

102. Sulęczyno

Euroregion Bałtyk

 

 

103. Szemud

Euroregion Bałtyk

 

 

104. Sztum

Euroregion Bałtyk

 

 

105. Sztutowo

Euroregion Bahyk

 

 

 

106. Tczew (m)

Koło Miast Kowalskich

 

 

107. Tczew

Euroregion Bałtyk

 

 

108. Trąbki Wielkie

Stowarzyszenie Techware

 

 

109. Trzebielino

Euroregion Bałtyk

 

 

110. Tuchomie

Euroregion Bałtyk

 

 

111. Ustka (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

112. Ustka

Euroregion Bałtyk

 

 

113. Wejherowo (m)

Związek Miast Bliźniaczych Europe Echange

 

 

114. Wejherowo

1. Związek Miast Bliźniaczych
Europe Echange

2. Euroregion Bałtyk

 

 

115. Wicko

Euroregion Bałtyk

 

 

116. Władysławowo

Euroregion Bałtyk

 

 

117. Zblewo

Euroregion Bałtyk

 

 

118. Żukowo

Euroregion Bałtyk

12. Województwo śląskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

śląskie

 

 

Zgromadzenie
Regionów Europy

 

1. bielski

 

Euroregion Beskidy

 

2. cieszyński

 

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

3. żywiecki

 

Euroregion Beskidy

 

 

1. Bestwina

Euroregion Beskidy

 

 

 

2. Bielsko-Biała (m)

1. Euroregion Beskidy

2. Stowarzyszenie Miast Europejskich Energie Cites

3. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

3. Bieruń

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

4. Brenna

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

5. Buczkowice

Euroregion Beskidy

 

 

6. Chełm Śląski

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

7. Chybie

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

8. Cieszyn

1. Euroregion Śląsk Cieszyński

2. Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

9. Czernichów

Euroregion Beskidy

 

 

10. Częstochowa (m)

1. Międzynarodowe Forum Miast Historycznych (Graz)

2. Miasta Europy przeciw Narkotykom

3. Organizacja Miast Laureatów Nagrody Europy

 

 

11. Dębowiec

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

12. Gilowice

1. Euroregion Beskidy

2. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

13. Goleszów

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

 

14. Gorzyce

Euroregion Silesia

 

 

15. Hażlach

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

16. Istebna

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

17. Janów

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

18. Jasienica

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

19. Jastrzębie-Zdrój

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

20. Jaworze

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

21. Jeleśnia

1. Euroregion Beskidy

2. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

22. Katowice (m)

1. Eurocities Stowarzyszenie Niedochodowe

2. Międzynarodowa Rada na Rzecz Lokalnych Inicjatyw Środowiskowych

3. Międzynarodowe Stowarzyszenie Miast Edukacyjnych

 

 

23. Kornowac

Euroregion Silesia

 

 

24. Koszarawa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

25. Kozy

Euroregion Beskidy

 

 

26. Krzanowice

Euroregion Silesia

 

 

27. Krzyżanowice

Euroregion Silesia

 

 

28. Kuźnia Raciborska

Euroregion Silesia

 

 

 

29. Lipowa

1. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

2. Euroregion Beskidy

 

 

30. Lubomia

Euroregion Silesia

 

 

31. Lyski

Euroregion Silesia

 

 

32. Łękawica

1. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

2. Euroregion Beskidy

 

 

33. Łodygowice

1. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

2. Euroregion Beskidy

 

 

34. Marklowice

Euroregion Silesia

 

 

35. Miedźna

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

36. Milówka

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

37. Mszana

Euroregion Silesia

 

 

38. Nędza

Euroregion Silesia

 

 

39. Ogrodzieniec

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

40. Pietrowice Wielkie

Euroregion Silesia

 

 

41.Porąbka

Euroregion Beskidy

 

 

42. Pszów

Euroregion Silesia

 

 

43. Racibórz

Euroregion Silesia

 

 

44. Radziechowy-Wieprz

Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

 

45. Rajcza

1. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

2. Euroregion Beskidy

 

 

46. Rudnik

Euroregion Silesia

 

 

47. Skoczów

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

48. Strumień

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

49. Szczyrk (m)

Euroregion Beskidy

 

 

50. Ślemień

1. Euroregion Beskidy

2. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

51. Świnna

Euroregion Beskidy

 

 

52. Tychy

Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

 

 

53. Ujsoły

Euroregion Beskidy

 

 

54. Ustroń

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

55. Węgierska Górka

1. Euroregion Beskidy

2. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

 

 

56. Wilkowice

Euroregion Beskidy

 

 

57. Wisła

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

58. Wodzisław Śląski

Euroregion Silesia

 

 

59. Zawoja

Euroregion Beskidy

 

 

60. Zebrzydowice

Euroregion Śląsk Cieszyński

 

 

 

61. Żywiec

1. Euroregion Beskidy

2. Stowarzyszenie Polska Sieć Energie Cites

3. Międzynarodowe Stowarzyszenie Gmin Słowacko-Polskich

13. Województwo świętokrzyskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

świętokrzyskie

 

 

Zgromadzenie
Regionów Europy

 

 

1. Baćkowice

Euroregion Bug

 

 

2. Bogoria

Euroregion Bug

 

 

3. Ćmielów

Euroregion Bug

 

 

4. Dwikozy

Euroregion Bug

 

 

5. Iwaniska

Euroregion Bug

 

 

6. Klimontów

Euroregion Bug

 

 

7. Koprzywnica

Euroregion Bug

 

 

8. Lipnik

Euroregion Bug

 

 

9. Łomów

Euroregion Bug

 

 

10. Łubnice

Euroregion Bug

 

 

11. Obrazów

Euroregion Bug

 

 

12. Opatów

Euroregion Bug

 

 

13. Osiek

Euroregion Bug

 

 

14. Ożarów

Euroregion Bug

 

 

15. Połaniec

Euroregion Bug

 

 

16. Rytwiany

Euroregion Bug

 

 

17. Sadowię

Euroregion Bug

 

 

18. Samborzec

Euroregion Bug

 

 

 

19. Sandomierz

Euroregion Bug

 

 

20. Staszów

Euroregion Bug

 

 

21.Tarłów

Euroregion Bug

 

 

22. Wilczyce

Euroregion Bug

 

 

23. Wojciechowice

Euroregion Bug

 

 

24. Zawichost

Euroregion Bug

14. Województwo warmińsko-mazurskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

1. Banie Mazurskie

Euroregion Niemen

 

 

2. Barciany

Euroregion Bałtyk

 

 

3. Bartoszyce (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

4. Bartoszyce

Euroregion Bałtyk

 

 

5. Biała Piska

Euroregion Niemen

 

 

6. Bisztynek

Euroregion Bałtyk

 

 

7. Braniewo (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

8. Braniewo

Euroregion Bałtyk

 

 

9. Budry

Euroregion Niemen

 

 

10. Dobre Miasto

Euroregion Bałtyk

 

 

11. Dubeninki

Euroregion Niemen

 

 

12. Elbląg (m)

1. Związek Miast Bałtyckich

2. Euroregion Bałtyk

3. Związek Miast Nowej Hanzy

 

 

13. Elbląg

Euroregion Bałtyk

 

 

14. Ełk (m)

Euroregion Niemen

 

 

15. Ełk

Euroregion Niemen

 

 

 

16. Frombork

Euroregion Bałtyk

 

 

17. Giżycko

Euroregion Niemen

 

 

18. Godkowo

Euroregion Bałtyk

 

 

19. Gołdap

1. Międzynarodowe Forum Organizatorów Wymiany Młodzieży z Siedzibą Sekretariatu Międzynarodowego w Unii Władz Lokalnych (Tel Awiw)

2. Euroregion Niemen

 

 

20. Górowo Iławeckie (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

21. Górowo Iławeckie

Euroregion Bałtyk

 

 

22. Iława (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

23. Kalinowe

Euroregion Niemen

 

 

24. Kisielice

Euroregion Bałtyk

 

 

25. Kowale Oleckie

Euroregion Niemen

 

 

26. Kruklanki

Euroregion Niemen

 

 

27. Lelkowo

Euroregion Bałtyk

 

 

28. Lidzbark Warmiński

Euroregion Bałtyk

 

 

29. Lubawa

Euroregion Bałtyk

 

 

30. Markusy

Euroregion Bałtyk

 

 

31.Małdyty

Euroregion Bałtyk

 

 

32. Mikołajki

Euroregion Niemen

 

 

33. Milej ewo

Euroregion Bałtyk

 

 

34. Milki

Euroregion Niemen

 

 

35. Młynary

Euroregion Bałtyk

 

 

 

36. Nidzica

Euroregion Bałtyk

 

 

37. Olecko

Euroregion Niemen

 

 

38. Olsztyn

Euroregion Bałtyk

 

 

39. Olsztynek

Euroregion Bałtyk

 

 

40. Ometa

Euroregion Bałtyk

 

 

41. Orzysz

Euroregion Niemen

 

 

42. Ostróda (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

43. Ostróda

Euroregion Bałtyk

 

 

44. Piecki

Euroregion Bałtyk

 

 

45. Pieniężno

Euroregion Bałtyk

 

 

46. Pisz

Euroregion Niemen

 

 

47. Płoskinia

Euroregion Bałtyk

 

 

48. Pozezdrze

Euroregion Niemen

 

 

49. Prostki

Euroregion Niemen

 

 

50. Ruciane-Nida

Euroregion Niemen

 

 

51.Rychliki

Euroregion Bałtyk

 

 

52. Ryn

Euroregion Niemen

 

 

53.Sępopol

Euroregion Bałtyk

 

 

54. Stare Juchy

Euroregion Niemen

 

 

55. Susz

Euroregion Bałtyk

 

 

56. Szczytno (m)

Euroregion Bałtyk

 

 

57. Swiętajno

Euroregion Niemen

 

 

58. Tolkmicko

Euroregion Bałtyk

 

 

59. Węgorzewo

Euroregion Niemen

 

 

60. Wieliczki

Euroregion Niemen

 

 

61. Wydminy

Euroregion Niemen

 

 

 

62. Zalewo

Euroregion Bałtyk

15. Województwo wielkopolskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

 

 

Wolsztyn

Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr

16. Województwo zachodniopomorskie

województwo

powiat

gmina

nazwa zrzeszenia

zachodnio-pomorskie

 

 

Zgromadzenie Regionów Europy

 

 

1. Banie

Euroregion Pomerania

 

 

2. Barlinek

Euroregion Pomerania