REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Monitor Polski - rok 2016 poz. 447

ZARZĄDZENIE NR 58
PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 12 maja 2016 r.

w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw uczenia się przez całe życie i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 3 i ust. 2 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1.

1. Tworzy się Międzyresortowy Zespół do spraw uczenia się przez całe życie i Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, zwany dalej „Zespołem”.

2. Zespół jest organem pomocniczym Prezesa Rady Ministrów.

§ 2.

Do zadań Zespołu należy w szczególności:

1) monitorowanie procesu wdrażania oraz funkcjonowania Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji, o którym mowa w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (Dz. U. z 2016 r. poz. 64), w spójności z europejskimi ramami kwalifikacji;

2) monitorowanie wdrażania rozwiązań na rzecz uczenia się przez całe życie w Rzeczypospolitej Polskiej, w tym rozwoju wiedzy i umiejętności ważnych dla innowacyjnej gospodarki, zatrudnienia i spójnego społeczeństwa;

3) przygotowywanie projektów modyfikacji dokumentu rządowego dotyczącego kierunków działań na rzecz uczenia się przez całe życie;

4) współpraca z partnerami i instytucjami istotnymi dla rozwoju uczenia się przez całe życie, w tym z Radą Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji;

5) monitorowanie prac prowadzonych w Unii Europejskiej w zakresie uczenia się przez całe życie, w tym europejskich ram kwalifikacji.

§ 3.

1. W skład Zespołu wchodzą:

1) przewodniczący Zespołu – Minister Edukacji Narodowej;

2) pozostali członkowie:

a) Minister Cyfryzacji,

b) Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej,

c) Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

d) Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego,

e) Minister Obrony Narodowej,

f) Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej,

g) Minister Rozwoju,

h) Minister Sportu i Turystyki,

i) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,

j) Minister Zdrowia,

k) Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – lub wyznaczeni przez nich sekretarze stanu lub podsekretarze stanu;

3) sekretarz – pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej wyznaczony przez przewodniczącego Zespołu.

2. W przypadku nieobecności przewodniczącego Zespołu zastępuje go sekretarz stanu albo podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

3. Członkowie Zespołu mogą być zastępowani w pracach Zespołu przez upoważnionych przedstawicieli.

4. W pracach Zespołu mogą brać udział, z głosem doradczym, osoby niebędące członkami Zespołu, zaproszone przez przewodniczącego Zespołu, w szczególności przedstawiciele organizacji jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pracodawców, związków zawodowych, Rady Interesariuszy Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji oraz eksperci.

§ 4.

1. Posiedzenia Zespołu zwołuje przewodniczący Zespołu z własnej inicjatywy lub na wniosek co najmniej połowy członków Zespołu.

2. Sekretarz Zespołu sporządza protokół z posiedzeń Zespołu, który podpisuje przewodniczący Zespołu.

§ 5.

1. W sprawach wymagających rozstrzygnięcia, w tym także w przypadku opinii i wniosków, Zespół podejmuje uchwały zwykłą większością głosów, w głosowaniu jawnym, w obecności co najmniej połowy liczby członków Zespołu. W przypadku równej liczby głosów decyduje głos przewodniczącego Zespołu.

2. W okresie między posiedzeniami Zespół, z inicjatywy przewodniczącego Zespołu, może rozstrzygać sprawy w drodze korespondencyjnego uzgodnienia stanowisk (tryb obiegowy). Przewodniczący Zespołu, rozsyłając projekt uchwały, wyznacza członkom Zespołu termin do zajęcia pisemnego stanowiska.

3. Uchwałę uważa się za przyjętą, jeżeli nie zgłoszono uwag w wyznaczonym terminie. W przypadku zgłoszenia uwag do projektu, które nie zostały uwzględnione lub wyjaśnione, projekt wymaga rozpatrzenia przez Zespół na posiedzeniu.

§ 6.

1. W celu realizacji zadań określonych w § 2 przewodniczący Zespołu, z własnej inicjatywy lub z inicjatywy pozostałych członków Zespołu, może tworzyć, spośród członków Zespołu, grupy robocze.

2. Przewodniczący Zespołu, w porozumieniu z członkami Zespołu, określa skład i zakres zadań grup roboczych.

3. Przewodniczący Zespołu wyznacza przewodniczących grup roboczych.

4. W pracach grup roboczych mogą brać udział osoby niebędące członkami Zespołu zaproszone przez przewodniczącego Zespołu.

§ 7.

1. Przewodniczący Zespołu może zlecać, z własnej inicjatywy lub na wniosek członków Zespołu, opracowanie ekspertyz ważnych dla realizacji zadań Zespołu.

2. Koszty opracowania ekspertyz, o których mowa w ust. 1, są ponoszone ze środków budżetu państwa pozostających w dyspozycji ministra, którego przedstawiciel zgłosił wniosek, o którym mowa w ust. 1. W przypadku zlecenia opracowania ekspertyzy z własnej inicjatywy przez przewodniczącego Zespołu, koszty opracowania tej ekspertyzy są ponoszone ze środków budżetu państwa pozostających w dyspozycji ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

§ 8.

Organy administracji rządowej są obowiązane do współdziałania i udzielania pomocy Zespołowi w realizacji jego zadań, w szczególności przez udostępnienie mu niezbędnych informacji i dokumentów.

§ 9.

Przewodniczący Zespołu przedstawia Radzie Ministrów corocznie w terminie do dnia 31 marca sprawozdanie z realizacji zadań Zespołu w roku ubiegłym.

§ 10.

Obsługę prac Zespołu zapewnia Ministerstwo Edukacji Narodowej.

§ 11.

Udział w pracach Zespołu jest nieodpłatny.

§ 12.

Znosi się Międzyresortowy Zespół do spraw uczenia się przez całe życie, w tym Krajowych Ram Kwalifikacji.

§ 13.

Traci moc zarządzenie nr 13 Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 lutego 2010 r. w sprawie Międzyresortowego Zespołu do spraw uczenia się przez całe życie, w tym Krajowych Ram Kwalifikacji.

§ 14.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: B. Szydło

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2016-05-16
  • Data wejścia w życie: 2016-05-17
  • Data obowiązywania: 2022-11-30
  • Dokument traci ważność: 2023-11-08

REKLAMA

Monitor Polski

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA