REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2010 nr 17 poz. 238

POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

między

MINISTREM OBRONY NARODOWEJ

i

POLSKIM ZWIĄZKIEM KRÓTKOFALOWCÓW

zawarte w Warszawie w dniu 20 sierpnia 2010 r.

Tekst pierwotny

Mając na względzie potrzebę rozwijania współpracy w zakresie popularyzacji i rozwoju amatorskiej łączności radiowej i satelitarnej wśród żołnierzy oraz przygotowania młodzieży do służby wojskowej w specjalnościach radiotechnicznych, Minister Obrony Narodowej i Polski Związek Krótkofalowców, wpisany do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji i publicznych zakładów opieki zdrowotnej, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS 000088401, reprezentowany przez Prezesa Polskiego Związku Krótkofalowców, zawierają porozumienie następującej treści:

§ 1.
Komórki organizacyjne Ministerstwa Obrony Narodowej oraz jednostki organizacyjne podległe Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowane zwane dalej „resortem obrony narodowej” oraz Polski Związek Krótkofalowców, zwany dalej „Związkiem”, będą współpracować ze sobą w celu:

1) kształcenia radiotechnicznego młodzieży, rozwijania jej predyspozycji i umiejętności radiotechnicznych przydatnych w służbie wojskowej;

2) zapewnienia pomocy w działaniach klubów krótkofalarskich, a w szczególności istniejących przy jednostkach i instytucjach wojskowych;

3) doskonalenia przez żołnierzy krótkofalowców umiejętności operatorskich;

4) upowszechniania i kultywowania tradycji oraz historii oręża polskiego, szczególnie wojsk radiotechnicznych i łączności;

5) kształtowania patriotycznych i proobronnych postaw młodzieży.

§ 2.
Związek zobowiązuje się do podejmowania działań zmierzających do realizacji niniejszego porozumienia, w szczególności do:

1) zapewnienia żołnierzom warunków do działalności i rozwijania swoich zainteresowań w klubach krótkofalarskich Związku;

2) popierania idei tworzenia i udzielania pomocy w działalności wojskowych klubów krótkofalarskich przy jednostkach i instytucjach wojskowych;

3) konsultowania z Ministrem Obrony Narodowej własnych inicjatyw związanych ze sferą obronności;

4) doskonalenia i upowszechniania, zwłaszcza wśród młodzieży, umiejętności specjalistycznych w zakresie łączności radiowej i satelitarnej, przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej;

5) przekazywania materiałów informacyjnych o tematyce krótkofalarskiej w celu wykorzystania ich w szkoleniu specjalistycznym oraz w pracy kulturalno-oświatowej w jednostkach i instytucjach wojskowych;

6) upowszechniania w wydawnictwach Związku udziału wojska, a zwłaszcza wojskowych klubów krótkofalarskich w rozwoju amatorskiej łączności radiowej;

7) współdziałania z resortem obrony narodowej przy zwalczaniu skutków klęsk żywiołowych w zakresie organizowania i prowadzenia łączności kryzysowej.

§ 3.
Resort obrony narodowej udzieli Związkowi, w miarę posiadanych możliwości, pomocy w realizacji celów statutowych na rzecz obronności państwa przez:

1) wsparcie logistyczne inicjatyw Związku na podstawie planu współpracy i umów cywilnoprawnych określających warunki korzystania z nieruchomości lub ich części oraz sprzętu wojskowego;

2) obejmowanie przez jednostki i instytucje wojskowe patronatów honorowych nad wydarzeniami lub przedsięwzięciami, których organizatorem jest Związek;

3) przekazywanie materiałów promujących Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej i obronność państwa;

4) umożliwienie żołnierzom uczestniczenia w organizowanych przez Związek przedsięwzięciach, uzgodnionych z dowódcami jednostek wojskowych, na zasadach określonych w przepisach dotyczących żołnierzy w czynnej służbie wojskowej.

§ 4.
1. Związek będzie przesyłał – do dnia 10 sierpnia każdego roku – do komórki organizacyjnej Ministerstwa Obrony Narodowej właściwej w zakresie współdziałania z organizacjami pozarządowymi, propozycje przedsięwzięć do planu współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi na następny rok kalendarzowy.

2. Proponowane przedsięwzięcia, o których mowa w ust. 1, muszą być wstępnie konsultowane przez Związek z właściwymi dowódcami jednostek wojskowych.

3. Związek będzie przekazywał – do dnia 31 marca każdego roku – do komórki organizacyjnej, o której mowa w ust. 1, informację o realizacji porozumienia w roku poprzednim w celu dokonania oceny przebiegu i wyników współpracy z resortem obrony narodowej.

§ 5.
Strony zobowiązują się do wzajemnego informowania się o zdarzeniach i okolicznościach istotnych ze względu na przedmiot i zakres porozumienia.
§ 6.
Porozumienie nie powoduje dodatkowych wydatków w budżecie resortu obrony narodowej.
§ 7.
Minister Obrony Narodowej nie ponosi odpowiedzialności cywilnej i innej za zdarzenia, które wystąpią podczas lub w związku z realizacją niniejszego porozumienia.
§ 8.
1. Wszelkie spory mogące wyniknąć w związku z wykonywaniem postanowień porozumienia Strony będą rozstrzygały w drodze negocjacji, dążąc do ich polubownego zakończenia.

2. We wszystkich sprawach, w których polubowne zakończenie sporu nie będzie możliwe do osiągnięcia, strony poddadzą spór rozpatrzeniu przez sąd właściwy dla siedziby Ministra Obrony Narodowej.

§ 9.
1. Porozumienie zostaje zawarte na czas nieokreślony z możliwością jego rozwiązania przez każdą ze stron z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.

2. Minister Obrony Narodowej zastrzega sobie prawo rozwiązania porozumienia w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia, w razie naruszenia porozumienia przez Związek lub wystąpienie okoliczności, o których mowa w § 15 ust. 1 zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi, stanowiącymi załącznik do decyzji Nr 187/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 9 czerwca 2009 r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy resortu obrony narodowej z organizacjami pozarządowymi i innymi parterami społecznymi (Dz. Urz. MON Nr 12, poz.131).

§ 10.
Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszego porozumienia wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
§ 11.
1. W sprawach nie uregulowanych w porozumieniu mają zastosowanie postanowienia ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn. zm.) oraz decyzji wskazanej w § 9 ust. 2.

2. W razie utraty mocy lub zmiany decyzji, o której mowa w ust. 1, w sprawach nie uregulowanych w porozumieniu mają zastosowanie przepisy nowej lub znowelizowanej decyzji Ministra Obrony Narodowej w sprawie współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi.

§ 12.
Traci moc „Porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Związkiem Krótkofalowców a Ministrem Obrony Narodowej”, zawarte w dniu 24 sierpnia 2000 r. (nie ogł.).
§ 13.
Porozumienie sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.
§ 14.
Porozumienie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

 

 

Z upoważnienia

 

Ministra Obrony Narodowej:

Prezes

Sekretarz Stanu do Spraw Społecznych

Polskiego Związku Krótkofalowców: P. Skrzypczak

i Profesjonalizacji: Cz. Piątas

 

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2010-09-20
  • Data wejścia w życie: 2010-09-20
  • Data obowiązywania: 2010-09-20
Brak dokumentów zmieniających.
Brak zmienianych dokumentów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA