REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe - rok 2012 poz. 15

DECYZJA NR 132
KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

z dnia 27 marca 2012 r.

w sprawie zaopatrywania i finansowania komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania komendantów wojewódzkich Policji i Komendanta Stołecznego Policji

Tekst pierwotny

Na podstawie art. 5 ust. 2 i art. 6g ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2011 r. Nr 287, poz. 1687, Nr 217, poz. 1280 i Nr 230, poz. 1371) postanawia się, co następuje:

§ 1.

1. Zaopatrywanie komórek organizacyjnych Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, znajdujących się na terenie działania komendantów wojewódzkich Policji i Komendanta Stołecznego Policji, zwanych dalej „terenowymi komórkami organizacyjnymi KGP", w sprzęt, wyposażenie, materiały oraz usługi i oprogramowanie realizuje Biuro Logistyki Policji Komendy Głównej Policji i Biuro Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, zwane dalej odpowiednio „BLP" i „BŁiI" – każde w zakresie swojej właściwości rzeczowej.

2. Wydatki związane z zaopatrywaniem terenowych komórek organizacyjnych KGP finansuje ze swoich środków Komenda Główna Policji, zwana dalej „KGP".

§ 2.

1. Komendy wojewódzkie Policji i Komenda Stołeczna Policji, zwane dalej „KWP", udostępniają do użytkowania terenowym komórkom organizacyjnym KGP pomieszczenia w obiektach służbowych, będących w dyspozycji KWP lub w podległych im jednostkach Policji, na podstawie zawartych porozumień pomiędzy KGP a KWP, które regulują szczegółowy zakres zaopatrywania terenowych komórek organizacyjnych KGP w związku z ich bieżącym funkcjonowaniem oraz zasady rozliczania wydatków poniesionych na funkcjonowanie terenowych komórek organizacyjnych KGP, w szczególności zasady i tryb ponoszenia opłat eksploatacyjnych, a także zasady realizacji robót remontowych związanych z utrzymaniem pomieszczeń w należytym stanie technicznym i sanitarnym.

2. Liczba i powierzchnia udostępnianych pomieszczeń winna uwzględniać stan etatowy terenowej komórki organizacyjnej KGP, a stan techniczny i sanitarny pomieszczeń ma zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki pracy.

3. Zadania inwestycyjne i remontowe na rzecz terenowych komórek organizacyjnych KGP mogą być realizowane przez KWP na podstawie upoważnienia udzielonego im przez Komendanta Głównego Policji.

§ 3.

1. KWP, po dokonaniu przeglądów i oceny stanu technicznego użytkowanych pomieszczeń, sporządzają projekty planów remontów i inwestycji, w ujęciu rzeczowo-finansowym, odrębnie dla Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji i Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji, zwanych dalej odpowiednio „CBŚ" i „BSW". Przewidywany rzeczowo-finansowy zakres robót wymaga akceptacji przez właściwych kierowników terenowych komórek organizacyjnych KGP.

2. KWP sporządzają projekty planów remontów i inwestycji na następny rok budżetowy i przekazują do BLP w określonym terminie.

3. BLP dokonuje analizy otrzymanych projektów planów remontów i inwestycji.

4. Dyrektorzy CBŚ i BSW, po otrzymaniu z BLP projektów, o których mowa w ust. 3, dokonują w określonym terminie uzgodnienia z dyrektorem BLP planowanego zakresu rzeczowo-finansowego remontów i inwestycji pomieszczeń użytkowanych przez terenowe komórki organizacyjne KGP, w ramach przyznanego limitu na wydatki dotyczące remontów i inwestycji.

§ 4.

1. Terenowe komórki organizacyjne KGP sporządzają rzeczowo-ilościowe zapotrzebowanie na sprzęt, materiały, wyposażenie oraz usługi i oprogramowanie odpowiednio do zakresu właściwości rzeczowej BLP i BŁil.

2. Zapotrzebowania, o których mowa w ust. 1, terenowe komórki organizacyjne KGP przekazują do właściwych dyrektorów CBŚ i BSW w określonym terminie.

3. Zbiorcze zapotrzebowania, na dany rok budżetowy, sporządzone na podstawie zapotrzebowań, o których mowa w ust. 2, dyrektorzy CBŚ i BSW po zweryfikowaniu przekazują odpowiednio do BLP i BŁil w nieprzekraczalnym terminie określonym odpowiednio przez dyrektorów BLP i BŁil.

4. Dyrektorzy CBŚ i BSW dokonują w określonym terminie uzgodnienia planowanego zakresu rzeczowo-finansowego ujętego w zbiorczych zapotrzebowaniach, odpowiednio z dyrektorami BLP i BŁil, w ramach przyznanych limitów na wydatki CBŚ, BSW i terenowych komórek organizacyjnych KGP.

5. BLP i BŁil, każde w zakresie swojej właściwości rzeczowej, przekazują do CBŚ i BSW comiesięczne informacje o stopniu realizacji planów rzeczowo-finansowych zatwierdzonych na dany rok budżetowy dla CBŚ, BSW i terenowych komórek organizacyjnych KGP.

§ 5.

1. Umowy na dostawy, usługi lub roboty budowlane na rzecz terenowych komórek organizacyjnych KGP zawierają właściwi komendanci wojewódzcy Policji i Komendant Stołeczny Policji, po przeprowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych, na podstawie szczegółowych pełnomocnictw wydanych na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.1)).

2. Faktury i rachunki wystawione na Komendę Główną Policji winny być potwierdzone pod względem merytorycznym przez kierowników terenowych komórek organizacyjnych KGP i niezwłocznie przekazane przez KWP do KGP celem realizacji.

3. Do czasu zawarcia umów, o których mowa w ust. 1, stosuje się zasady określone w § 6.

§ 6.

1. KWP finansują ze swoich środków wydatki dotyczące terenowych komórek organizacyjnych KGP, wynikające z dotychczas zaciągniętych zobowiązań, w szczególności zawartych umów i porozumień.

2. Wydatki, inne niż wymienione w ust. 1, związane z bieżącym funkcjonowaniem terenowych komórek organizacyjnych KGP, pokrywają ze swojego budżetu KWP.

3. KWP, po dokonaniu wydatków, o których mowa w ust. 1 i 2, wystawiają noty księgowe, które po niezwłocznym potwierdzeniu pod względem merytorycznym przez właściwego kierownika terenowej komórki organizacyjnej KGP – przekazują do KGP w celu realizacji, z zastrzeżeniem ust 5.

4. KGP refunduje wydatki na podstawie otrzymanych not księgowych w terminie do 10 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej noty księgowej.

5. Noty księgowe dotyczące wydatków poniesionych w miesiącu grudniu przekazywane są do KGP w terminie do dnia 20 grudnia z siedmiodniowym terminem płatności.

§ 7.

Do czasu zinwentaryzowania i przekazania KGP mienia, KWP gospodarują mieniem powierzonym terenowym komórkom organizacyjnym KGP, w tym w szczególności:

1) prowadzą ewidencję;

2) przeprowadzają okresowe inwentaryzacje;

3) dokonują oceny stanu technicznego;

4) wycofują z eksploatacji, dokonują wybrakowania i zbywają składniki mienia nienadające się do dalszej eksploatacji;

5) zapewniają naprawy i konserwacje.

§ 8.

Traci moc decyzja nr 789 Komendanta Głównego Policji z dnia 30 grudnia 2008 r. w sprawie zaopatrywania komórek organizacyjnych Komendy Głównej Policji znajdujących się na terenie działania komend wojewódzkich Policji w sprzęt, wyposażenie, materiały i usługi oraz wykonywania na ich rzecz robót budowlanych (Dz. Urz. KGP z 2009 r. Nr 1, poz. 8).

§ 9.

Decyzja wchodzi w życie z dniem podpisania, z mocą od dniał stycznia 2012 r.

 

Komendant Główny Policji

z up. Zastępca Komendanta Głównego Policji

nadinsp. Andrzej Rokita

 

 

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2010 r. Nr 161, poz. 1078 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 5, poz. 13, Nr 28, poz. 143, Nr 87, poz. 484, Nr 234, poz. 1386 i Nr 240, poz. 1429.

Metryka
  • Data ogłoszenia: 2012-03-28
  • Data wejścia w życie: 2012-03-27
  • Data obowiązywania: 2012-07-01
  • Z mocą od: 2012-01-01
  • Dokument traci ważność: 2013-01-08

REKLAMA

Dzienniki Urzędowe

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA