| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE
MINISTRA ŚRODOWISKA1)

z dnia 13 stycznia 2015 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie utworzenia Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministra Środowiska

Na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. z 2013 r. poz. 1166) oraz § 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 grudnia 2009 r. w sprawie określenia organów administracji rządowej, które utworzą centra zarządzania kryzysowego, oraz sposobu ich funkcjonowania (Dz. U. Nr 226, poz. 1810), zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu Nr 39 Ministra Środowiska z dnia 28 czerwca 2011 r. w sprawie utworzenia Centrum Zarządzania Kryzysowego Ministra Środowiska (Dz. Urz. Min. Śród. i GIOŚ Nr 2, poz. 38) wprowadza się następujące zmiany:

1) w § 3 ust. 1 otrzymuje brzmienie:

„1. Nadzór nad funkcjonowaniem Centrum sprawuje członek Kierownictwa Ministerstwa Środowiska, do którego kompetencji należy nadzór nad realizacją zadań w zakresie zarządzania kryzysowego.”;

2) w § 7 ust. 4 i 5 otrzymują brzmienie:

„4. Decyzję o przejściu na tryb pracy dla sytuacji kryzysowych podejmuje Minister Środowiska lub inny członek Kierownictwa Ministerstwa Środowiska, o którym mowa w § 3 ust. 1.

5. W przypadku przejścia na tryb pracy dla sytuacji kryzysowych, Minister Środowiska lub inny członek Kierownictwa Ministerstwa Środowiska, o którym mowa w § 3 ust. 1, wyznacza jednostki organizacyjne podległe albo nadzorowane przez Ministra Środowiska, które zobowiązane są do zapewnienia całodobowego dyżuru, w celu umożliwienia realizacji przez Centrum zadań, o których mowa w § 5.”;

3) § 10 otrzymuje brzmienie:

„§ 10. Dyrektor Generalny Ministerstwa Środowiska w porozumieniu z członkiem Kierownictwa Ministerstwa Środowiska, o którym mowa w § 3 ust. 1, zatwierdzi regulamin organizacyjny Centrum oraz plan przemieszczenia Centrum do zapasowego miejsca pracy.”.

§ 2.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

MINISTER ŚRODOWISKA

 

1) Minister Środowiska kieruje działem administracji rządowej – środowisko oraz gospodarka wodna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 i 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 22 września 2014 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Środowiska (Dz. U. poz. 1267).

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Pysz

Doradca podatkowy nr 11335

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »