| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 55
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ

z dnia 14 lipca 1983 r.

w sprawie prac wykonywanych w szczególnych warunkach
(znak WP. III-bhp-10-2/83)

Na podstawie § 1 ust. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego oraz wzrostu emerytur i rent inwalidzkich dla pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz. U. Nr 3, poz. 43) zarządza się, co następuje:

§ 1.
Ustala się wykaz stanowisk pracy, na których wykonywane są prace w szczególnych warunkach, o których nowa w § 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 lutego 1983 r. w sprawie wieku emerytalnego oraz wzrostu emerytur i rent inwalidzkich dla pracowników zatrudnionych w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze (Dz. U. Nr 8, poz. 43).
§ 2.
Prace, o których mowa w § 1 uznaje się za wykonywane w szczególnych warunkach, jeżeli pracownik wykonuje je stale i w pełnym wymiarze czasu pracy obowiązującym na tym stanowisku.
§ 3.
Przy pracach, o których mowa w § 1 wykonywanych przez pracowników zatrudnionych na czas trwania produkcji kampanijnej występującej przy przerobie buraków, ziemniaków, tytoniu – zalicza się przepracowany okres trwania kampanii produkcyjnej.
§ 4.
W umowie o pracę zakład pracy określa rodzaj, charakter i wymiar czasu pracy w szczególnych warunkach wykonywanej na stanowisku wymienionym w wykazie.
§ 5.
Zakład pracy prowadzi ewidencję stanowisk pracy, na których wykonywane są prace w szczególnych warunkach oraz odnotowuje w aktach osobowych okresy wykonywania tych prac.
§ 6.
Okresy pracy w szczególnych warunkach zakład pracy stwierdza w zaświadczeniach wystawionych według wzoru w formacie A6 stanowiącego załącznik nr 2 do zarządzenia.
§ 7.
Traci moc zarządzenie Nr 85 Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z dnia 24 czerwca 1982 r. w sprawie pierwszej kategorii zatrudnienia (Dz. U. Min. Rol. i GŻ nr 2, poz. 8).
§ 8.
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia z mocą od dnia 1 stycznia 1983 r.

MINISTER: wz. J. Kozioł

Załącznik 1. [Szczegółowy wykaz stanowisk pracy w szczególnych warunkach, których wykonywanie uprawnia do niższego wieku emerytalnego oraz do wzrostu emerytury lub renty inwalidzkiej]

Załącznik nr 1 do zarządzenia nr 55 Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej
z dnia 14 lipca 1983 r.

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ
stanowisk pracy w szczególnych warunkach, których wykonywanie uprawnia do niższego wieku emerytalnego oraz do wzrostu emerytury lub renty inwalidzkiej.

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

Załącznik 2. [WZÓR – ŚWIADECTWO WYKONYWANIA PRACY W SZCZEGÓLNYCH WARUNKACH]

Załącznik nr 2 do zarządzenia nr 55 Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej
z dnia 14 lipca 1983 r.

WZÓR – ŚWIADECTWO WYKONYWANIA PRACY W SZCZEGÓLNYCH WARUNKACH

Treść załącznika w formie PDF do pobrania tutaj

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Pasieczna

Biegły rewident

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »