| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

ZARZĄDZENIE Nr 45
MINISTRA RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

z dnia 31 grudnia 2015 r.

zmieniające zarządzenie w sprawie powołania Komitetu Akredytacyjnego do spraw systemu akredytacji oraz standardów usług i działania ośrodków wsparcia ekonomii społecznej

Na podstawie art. 7 ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (Dz. U. z 2012 r. poz. 392 oraz z 2015 r. poz. 1064) zarządza się, co następuje:

§ 1.

W zarządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 21 marca 2014 r. w sprawie powołania Komitetu Akredytacyjnego do spraw systemu akredytacji oraz standardów usług i działania ośrodków wsparcia ekonomii społecznej (Dz. Urz. Min. Prac. i Pol. Społ. poz. 15 i 37) po § 2 dodaje się § 2a w brzmieniu:

„§ 2a. 1. Komitet po przeprowadzeniu procedury akredytacji, o której mowa w § 2 ust. 1 pkt 1, przedstawia Ministrowi, w formie uchwały, rekomendację w sprawie przyznania albo odmowy przyznania statusu akredytowanego ośrodka wsparcia ekonomii społecznej podmiotowi, który przystąpił do procedury akredytacji.

2. Minister po zapoznaniu się z rekomendacją, o której mowa w ust. 1, przyznaje status akredytowanego ośrodka wsparcia ekonomii społecznej albo odmawia przyznania takiego statusu.

3. Minister może odebrać status akredytowanego ośrodka wsparcia ekonomii społecznej.

4. O rozstrzygnięciu, o którym mowa w ust. 2 albo 3, Minister informuje podmiot prowadzący ten ośrodek.

5. Minister przed podjęciem rozstrzygnięcia w sprawie, o której mowa w ust. 3, może zwrócić się do Komitetu o wyrażenie opinii.”.

§ 2.

1. Podmioty, którym Minister przyznał status akredytowanego ośrodka wsparcia ekonomii społecznej, tracą ten status z dniem wejścia w życie niniejszego zarządzenia.

2. Podmioty, o których mowa w ust. 1, mogą wystąpić o uzyskanie akredytacji w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia z Instytucją Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym umowy o dofinansowanie projektu.

§ 3.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

§ 3.

 

MINISTER RODZINY,
PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

Elżbieta Rafalska

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Myloview.pl

Fachowcy branży designu wnętrzarskiego, postanowili stworzyć miejsce dla użytkowników internetu, które pozwoli na wybór dekoracji ściennej najwyżej jakości - myloview.pl. Platforma artystyczna myloview.pl, to sklep internetowy, który pozwoli Państwu na wyposażenie wnętrz oryginalnymi naklejkami, muralami, fototapetami oraz obrazami.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »