| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXX/40/2013 Rady Miejskiej w Zbąszynku

z dnia 22 maja 2013r.

zmieniająca uchwałę w sprawie określenia warunków udzielenia pomocy de minimis na utworzone nowe miejsca pracy związane z nową inwestycją w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości w Gminie Zbąszynek

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 8, art. 40 oraz art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.), art 7 ust. 3 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zm.) uchwala się, co następuje:

§ 1. W uchwale Rady Miejskiej w Zbąszynku z dnia 24 stycznia 2008 roku Nr XVII/1/2008 w sprawie określenia warunków udzielenia pomocy de minimis na utworzone nowe miejsca pracy związane z nową inwestycją w zakresie zwolnień z podatku od nieruchomości w Gminie Zbąszynek w § 9 po ust. 2 dodaje się ust. 3 o następującym brzmieniu:

"3. Zwolnienie z podatku na podstawie niniejszej uchwały nie przysługuje przedsiębiorcy:

a) powstałemu w wyniku przekształcenia w przypadku, gdy przed przekształceniem korzystał już ze zwolnienia

b) powstałemu w wyniku połączenia lub podziału, w przypadku gdy przed połączeniem lub podziałem przedsiębiorca uczestniczący w procesie połączenia lub podziału, korzystał już ze zwolnienia

c) który nabył nieruchomość od przedsiębiorcy będącego jego wspólnikiem, w przypadku gdy ten przedsiębiorca korzystał już ze zwolnienia z tytułu posiadania tej nieruchomości".

§ 2. Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Zbąszynka.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.

Przewodniczący Rady


Jan Mazur


Uzasadnienie

Projektowane zmiany w uchwale rozszerzają wytyczony wcześniej zakres przedsiębiorców, którzy nie mogą ubiegać się o ponowne zwolnienie z podatku na podstawie przedmiotowej uchwały. Biorąc pod uwagę powyższe podjęcie niniejszej uchwały jest zasadne.

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Godyń

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »