| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr 1/2015 Starosty Brzezińskiego

z dnia 27 stycznia 2015r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Powiecie Brzezińskim za 2014 r

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Powiecie Brzezińskim kontynuowała w 2014 roku realizację Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Porządku Publicznego i Bezpieczeństwa Obywateli na lata 2011 - 2015 – „Bezpieczny Powiat - Razem Bezpieczniej”. W ramach swoich zadań Komisja współpracowała z następującymi podmiotami:

1. Urzędami gmin i miasta powiatu brzezińskiego;

2. Komendą Powiatową Policji w Brzezinach;

3. Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej;

4. Państwowym Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym;

5. Powiatowym Lekarzem Weterynarii;

6. Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego;

7. Powiatowym Urzędem Pracy;

8. Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie;

9. Komendą Hufca ZHP w Brzezinach;

10. Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Brzezinach;

11. Prokuraturą Rejonową w Brzezinach;

12. Leśnictwami powiatu brzezińskiego;

13. Wydziałami Starostwa Powiatowego w Brzezinach;

14. Stowarzyszeniem Abstynenckiego Klubu Wzajemnej Pomocy „Viola”;

15. Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego. W roku sprawozdawczym odbyło się jedno posiedzenie Komisji. W trakcie posiedzenia omawiano następujące tematy: Ø Omówienie działań podjętych w okresie wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzieży – przedstawiciele poszczególnych służb omówili działalność kontrolną i prewencyjną podczas wypoczynku dzieci i młodzieży. Ø Analiza zagrożenia wystąpienia afrykańskiego pomoru świń i dzików oraz informacja na temat miejsc i sposobów utylizacji padłych zwierząt – w toku dyskusji omawiano procedury związane z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń. Ø Analiza zagrożenia związanego z wirusem gorączki krwotocznej – ebola – Dyrektor
Powiatowej Inspekcji Sanitarnej zapoznała Komisję z zasadami postępowania służb sanitarnych w sytuacjach podejrzenia zakażeniem wirusem gorączki krwotocznej. Ø Dopalacze – problem zażegnany czy nadal aktualny – okazuje się, że problem jest nadal bardzo aktualny. Niestety procedury prawne związane z przeciwdziałaniem dystrybucji środków psychoaktywnych w postaci „dopalaczy” są skomplikowane, a walka z tym problemem jest bardzo trudna. Na terenie naszego powiatu dystrybutorzy „dopalaczy” nie są aktywni. Służby odpowiedzialne za monitorowanie, zwalczanie oraz inne działania prewencyjne dotyczące używania i dystrybucji środków psychoaktywnych prowadzą stałe, aktywne działania. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna również włącza się w szeroko rozumiane przedsięwzięcia wychowawcze i prewencyjne związane z w/w tematyką. Ø Omówiono tematykę dotyczącą realizacji zadań związanych z tak zwaną „niebieską kartą” (rozwiązywanie problemów przemocy w rodzinie), oraz funkcjonowaniem zespołów interdyscyplinarnych.  Ø Poruszono także temat zagrożenia pokąsaniami przez psy na terenie miasta i w okolicy. Niestety sprawa dotyczy także zwierząt, które mają właścicieli. W mojej ocenie zarówno współpraca jak też zaangażowanie wszystkich służb w powiecie brzezińskim odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli i porządek publiczny jest na wysokim poziomie. Przy okazji składam wszystkim osobom współpracującym z Komisją serdeczne podziękowania.

Starosta Brzeziński


Edmund Kotecki

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Nasz Świat

Portal dla Polaków we Włoszech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »