| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXVII/211/2014 Rady Gminy Wieczfnia Kościelna

z dnia 31 marca 2014r.

zmieniająca uchwałę w sprawie podziału Gminy Wieczfnia Kościelna na okręgi wyborcze oraz ustalenie ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym

Na podstawie art. 419 § 2 i 4 oraz art. 420 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 ze zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 594 ze zm.),  na wniosek Wójta Gminy Wieczfnia Kościelna, Rada Gminy Wieczfnia Kościelna uchwala, co następuje:

§ 1. W Uchwale Nr XIII/101/2012 Rady Gminy Wieczfnia Kościelna z dnia 16 maja 2012 w sprawie podziału Gminy Wieczfnia Kościelna na okręgi wyborcze oraz ustalenie ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym, dokonuje się zmiany w załączniku do uchwały w sposób następujący:

W okręgu wyborczym Nr 12 do istniejących nr budynków dopisuje się następujące nr 101, 101D i 112.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Wieczfnia Kościelna.

§ 3. Po jednym egzemplarzu uchwały przekazuje się niezwłocznie Wojewodzie Mazowieckiemu
i Komisarzowi Wyborczemu w Ciechanowie.

§ 4. Na ustalenie Rady Gminy w sprawie podziału na okręgi wyborcze, wyborcom w liczbie co najmniej 15 przysługuje prawo wniesienia skargi do Komisarza Wyborczego w Ciechanowie w terminie 5 dni od daty podania niniejszej uchwały do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem przyjęcia i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego oraz podaniu do publicznej wiadomości w sposób zwyczajowo przyjęty.

Przewodniczący Rady


inż Tadeusz Sieński


Uzasadnienie

W dniu 16 maja 2012 roku  Rada Gminy Wieczfnia Kościelna podjęła  Uchwałę Nr XIII/101/2012 w sprawie podziału Gminy Wieczfnia Kościelna na okręgi wyborcze oraz ustalenie ich granic, numerów i liczby radnych wybieranych w każdym okręgu wyborczym.

W załączniku do uchwały w okręgu wyborczym Nr 12 nie był wymieniony istniejący budynek o nr 101, oraz budynki o nr 101 D, 112,  które zostały nowo wybudowane w obecnym okresie. Dlatego należało dokonać uzupełnienia uchwały w zakresie okręgu wyborczego Nr 12 dodając nr 101, 101 D, 112.

W budynkach tych zamieszkuje łącznie 7 osób.

Niniejsza zmiana nie powoduje zmiany podziału gminy na okręgi oraz liczby wybieranych radnych w danym okręgu.

Przewodniczący Rady


inż Tadeusz Sieński

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »