| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VIII/67/2011 Rady Gminy w Rudzie Malenieckiej

z dnia 25 listopada 2011r.

w sprawie zwolnień z podatku leśnego

Na podstawie Na podstawie art. 18, ust. 2, pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm. ) oraz art. 7 ust. 3 ustawy z dnia 30 października 2002 r.
o podatku leśnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 200 , poz. 1682 z późn. zm.) Rada Gminy w Rudzie Malenieckiej uchwala, co następuje:

§ 1. Zwalnia się z podatku leśnego powierzchnie leśne będące w posiadaniu wspólnot wsi.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od jej ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego i ma zastosowanie od 1 stycznia 2012 r.


Uzasadnienie

W myśl art.7 ust. 3 ustawy o podatku leśnym rada gminy w drodze uchwały, może wprowadzić inne zwolnienia przedmiotowe niż określone w ustawie. Należy zaznaczyć, iż w/w zwolnienie od podatku leśnego jest kontynuacją zwolnienia określonego już przez Radę Gminy w Rudzie Maleniecką uchwałą Nr VII/41/2010z 27 października 2010 roku.

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Kotzian

Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Zarządzania mediami w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. Tematyką HR i komunikacji zajmuje się od 2000 r., a od 2008 r. współpracuje z klientami w obszarze employer brandingu. Kieruje projektami badań wizerunku, w tym identyfikacji EVP, tworzy i realizuje strategie wizerunkowe dla dużych firm polskich i międzynarodowych. Wspiera procesy komunikacji w trakcie zmian organizacyjnych. W ramach Bernard Hodes Global Network współpracuje z ekspertami employer brandingu na całym świecie. Interesuje się różnymi obliczami różnorodności i prowadzi badania na temat wpływu diversity na wizerunek pracodawcy. Jest doświadczonym prelegentem, autorką wielu publikacji z dziedziny employer brandingu, komunikacji, HR i rynku pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »