| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIV/203/12 Rady Miejskiej Aleksandrowa Kujawskiego

z dnia 20 grudnia 2012r.

w sprawie ustalenia stawki opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego zlokalizowanego przy ulicy Wojska Polskiego, którego właścicielem jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski

Na podstawie art. 18 ust. 1 i ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 16 ust. 1, ust. 4 i ust. 5 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym (Dz. U. z 2011 r. Nr 5 poz. 13 z późn. zm.) Rada Miejska w Aleksandrowie Kujawskim uchwala, co następuje:

§ 1. Ustala się stawki opłat za korzystanie przez operatorów i przewoźników z dworca autobusowego zlokalizowanego przy ulicy Wojska Polskiego, którego właścicielem jest Gmina Miejska Aleksandrów Kujawski w wysokości:1,00 zł. za jedno zatrzymanie środka transportu na dworcu.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Aleksandrowa Kujawskiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Kujawsko - Pomorskiego.

Przewodnicząca Rady Miejskiej


mgr Urszula Paprocka


Uzasadnienie

Stosownie do treści art. 16 ust. 4 ustawy z dnia 16 grudnia 2010r. o publicznym transporcie zbiorowym cyt. "za korzystanie przez operatora i przewoźnika z przystanków komunikacyjnych lub dworców, których właścicielem albo zarządzającym jest jednostka samorządu terytorialnego, mogą być pobierane opłaty. Stawka opłaty jest ustalana w drodze uchwały podjętej przez właściwy organ danej jednostki samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem niedyskryminujących zasad", Ustawodawca w ust. 5 ustala maksymalną stawkę za zatrzymanie środka transportu na dworcu określoną na kwotę 1,00 zł. Odnosząc powyższe regulacje prawne na grunt miejscowych uwarunkowań, a zwłaszcza szacunkowe koszty utrzymania dworca, zasadnym jest wprowadzenie stawki na najwyższym poziomie.

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Krystyna Jolanta Ptasińska

Doradca podatkowy, prawnik. Prowadzi kancelarię podatkową.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »