| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXII/140/2012 Rady Powiatu Człuchowskiego

z dnia 30 sierpnia 2012r.

w sprawie zmiany uchwały dotyczącej określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących zajęcia o różnym wymiarze godzin oraz nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, w szkołach, placówkach oświatowych i placówkach opiekuńczo - wychowawczych prowadzonych przez Powiat Człuchowski, zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół i placówek nie wymienionych w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela

Na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 1, art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1592 z późn. zm.), art. 42 ust. 7 pkt.2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 97 poz. 674 z późn. zm.).

Rada Powiatu
Uchwala, co następuje:

§ 1. "§ 3 uchwały Nr XL/196/2009" Rady Powiatu Człuchowskiego z dnia 26 listopada 2009 r.
w sprawie określenia zasad rozliczania tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli prowadzących zajęcia o różnym wymiarze godzin oraz nauczycieli, dla których ustalony plan zajęć jest różny w poszczególnych okresach roku szkolnego, w szkołach, placówkach oświatowych i placówkach opiekuńczo - wychowawczych prowadzonych przez Powiat Człuchowski, zasad udzielania i rozmiaru zniżek tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycielom, którym powierzono stanowisko kierownicze oraz tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć nauczycieli szkół i placówek nie wymienionych w art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela (Dz. Urz. Woj. Pom. Nr 11 poz. 215 z dnia 25 stycznia 2010 r.) otrzymuje następujące brzmienie:

" "§ 3.1. Ustala się tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dla pedagoga, psychologa, logopedy
i doradcy zawodowego w szkołach i placówkach oświatowych z wyjątkiem nauczycieli Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Człuchowie, według następujących norm:

1) Pedagog 26 godzin zegarowych;

2) Psycholog 26 godzin zegarowych;

3) Logopeda 20 godzin zegarowych;

4) Doradca zawodowy 26 godzin zegarowych." . " .

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Człuchowskiego.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego z mocą obowiązującą od 1 września 2012 roku.

Przewodniczący Rady Powiatu Człuchowskiego


Tadeusz Lisowski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kubarski

Ekspert Kredytowy Salomon Finance

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »