| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXX/373/2013 Rady Gminy w Chojnicach

z dnia 29 stycznia 2013r.

w sprawie określenia granic obwodu Szkoły Podstawowej w Lichnowach

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.).

Rada Gminy
uchwala, co następuje:

§ 1. Obwód szkolny Szkoły Podstawowej w Lichnowach obejmuje miejscowości: Lichnowy, Nowe Ostrowite, Sławęcin (do rocznika 2007).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Traci moc Uchwała Nr XI/106/2011 Rady Gminy w Chojnicach z dnia 30 czerwca 2011 r. w sprawie określenia granic obwodu Szkoły Podstawowej w Lichnowach.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego z mocą obowiązującą od dnia1 września 2013 r.

Przewodniczący Rady Gminy


Tadeusz Leszczyński


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 17 ust 4 ustawy o systemie oświaty do zadań rady gminy należy ustalenie planu sieci oraz określenie granic obwodów publicznych szkół podstawowychi gimnazjów mających siedzibę na terenie gminy.

W wyniku zmiany został zmniejszony obwód Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Rozwój budownictwa jednorodzinnego we wsi Lichnowy spowodował konieczność zmniejszenia obwodu szkoły o wieś Sławęcin.

W wyniku zmiany został zwiększony obwód Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Brak nowych zasiedleń, mała liczba urodzeń spowodowała konieczność zwiększenia obwodu szkoły o wieś Sławęcin. Zmiana obwodów szkół w Lichnowach i Ostrowitem była konsultowana z mieszkańcami wsi Sławęcin, wyrazili oni zgodę na w/w zmiany. Uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej w Lichnowach mają możliwość jej ukończenia w w/w szkole. Dokonane zmiany w Szkole Podstawowej w Lichnowach zapewnią prawidłową realizację zadań oświatowych.

Wobec powyższego wywołanie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Daniel Kotyras

Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »