| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXX/373/2013 Rady Gminy w Chojnicach

z dnia 29 stycznia 2013r.

w sprawie określenia granic obwodu Szkoły Podstawowej w Lichnowach

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z dnia 08 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 17 ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t.j. Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.).

Rada Gminy
uchwala, co następuje:

§ 1. Obwód szkolny Szkoły Podstawowej w Lichnowach obejmuje miejscowości: Lichnowy, Nowe Ostrowite, Sławęcin (do rocznika 2007).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy.

§ 3. Traci moc Uchwała Nr XI/106/2011 Rady Gminy w Chojnicach z dnia 30 czerwca 2011 r. w sprawie określenia granic obwodu Szkoły Podstawowej w Lichnowach.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego z mocą obowiązującą od dnia1 września 2013 r.

Przewodniczący Rady Gminy


Tadeusz Leszczyński


Uzasadnienie

Zgodnie z art. 17 ust 4 ustawy o systemie oświaty do zadań rady gminy należy ustalenie planu sieci oraz określenie granic obwodów publicznych szkół podstawowychi gimnazjów mających siedzibę na terenie gminy.

W wyniku zmiany został zmniejszony obwód Szkoły Podstawowej w Lichnowach. Rozwój budownictwa jednorodzinnego we wsi Lichnowy spowodował konieczność zmniejszenia obwodu szkoły o wieś Sławęcin.

W wyniku zmiany został zwiększony obwód Szkoły Podstawowej w Ostrowitem. Brak nowych zasiedleń, mała liczba urodzeń spowodowała konieczność zwiększenia obwodu szkoły o wieś Sławęcin. Zmiana obwodów szkół w Lichnowach i Ostrowitem była konsultowana z mieszkańcami wsi Sławęcin, wyrazili oni zgodę na w/w zmiany. Uczniowie, którzy rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej w Lichnowach mają możliwość jej ukończenia w w/w szkole. Dokonane zmiany w Szkole Podstawowej w Lichnowach zapewnią prawidłową realizację zadań oświatowych.

Wobec powyższego wywołanie niniejszej uchwały jest uzasadnione.

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Krucka-Atak

Samodzielny specjalista ds. kadr z wieloletnim doświadczeniem, pasjonatka prawa pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »