| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XXIII/131/2013 Rady Gminy Leśna Podlaska

z dnia 29 sierpnia 2013r.

w sprawie określenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Leśnej Podlaskiej

Na podstawie art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn.zm.), art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust.1 i art. 42 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. , poz. 594), Rada Gminy Leśna Podlaska uchwala, co następuje:

§ 1. Przedszkole publiczne powadzone przez Gminę Leśna Podlaska realizuje program wychowania przedszkolnego uwzględniający podstawę programową wychowania przedszkolnego i zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w wymiarze pięciu godzin dziennie w dniach pracy przedszkola od godz. 8.00 do godziny 13.00.

§ 2. 1. Ustala się stawkę godzinową za każdą godzinę pobytu dziecka w przedszkolu poza czas przekraczający realizację podstawy programowej, o której mowa w paragrafi 1, w wyskości 1,00 zł.

2. Kwota, o której mowa u ust. 1 podlega corocznej waloryzacji zgodnie z zasadami określonymi w ustawie o systemie oświaty.

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Leśna Podlaska oraz Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Leśnej Podlaskiej.

§ 4. Traci moc uchwała nr IX/51/2011 Rady Gminy Leśna Podlaska z dnia 28 października 2011 roku w sprawie opłat za świadczenia udzielane przez Przedszkole Samorządowe w Leśnej Podlaskiej.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dnia od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy Leśna Podlaska


Ewa Kulińska

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »