| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Starosty Łukowskiego

z dnia 8 listopada 2013r.

Na podstawie art. 24a ust. 8 i 9 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2010r. Nr 193 poz. 1287 z późn. zm.)

ogłaszam,

że projekt operatu opisowo-kartograficznego modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla obrębu 5- Jakusze w jednostce ewidencyjnej Trzebieszów, opracowany przez Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe Sp. z o.o. "LEVEL" z siedzibą w Siedlcach przy ulicy Brzeskiej 97, w trybie przepisów rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38 poz. 454), po wyłożeniu do publicznego wglądu w dniach od 07 października 2013r. do 25 października 2013r. stał się operatem ewidencji gruntów i budynków.

Każdy, czyjego interesu prawnego dotyczą dane zawarte w ewidencji gruntów i budynków ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym, może w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego zgłaszać zarzuty do tych danych.

O uwzględnieniu lub odrzuceniu zarzutów starosta rozstrzyga w drodze decyzji. Do czasu ostatecznego zakończenia postępowania, tj. uprawomocnienia się decyzji, w stosunku do gruntów, budynków lub lokali, których dotyczą zarzuty, dane ujawnione w operacie opisowo-kartograficznym nie są wiążące.

Zarzuty zgłoszone po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego niniejszej informacji, traktuje się jak wnioski o zmianę danych objętych ewidencją gruntów i budynków, a zgodnie z art. 22 ust. 3 Prawa geodezyjnego i kartograficznego osoby składające te wnioski, będą obowiązane dostarczyć niezbędne dokumenty geodezyjne i kartograficzne sporządzone na własny koszt przez jednostki wykonawstwa geodezyjnego.

Starosta Łukowski


Janusz Kozioł

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wasilewski

Aplikant adwokacki w Izbie Warszawskiej. Absolwent Wydziału Prawa EWSPiA w Warszawie, uczelni afiliowanej przy instytucie nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk utworzonej we współpracy ze Zrzeszeniem Prawników Polskich oraz Międzynarodowym Instytutem Rozwoju Prawa w Rzymie.


Zostań ekspertem portalu Infor.pl »