| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/28/15 Rady Gminy Trzebieszów

z dnia 24 marca 2015r.

w sprawie ustalenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin dla nauczycieli, realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin, zatrudnionych w gminnym przedszkolu i szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzebieszów

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2013 r. poz. 594 z późn. zm.) oraz art. 42 ust. 7 pkt. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2014 r. poz. 191) Rada Gminy Trzebieszów uchwala, co następuje:

§ 1. 1. Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin zatrudnionych w przedszkolu oraz szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Trzebieszów, ustala się według następującego wzoru:

infoRgrafikaW - oznacza obliczony tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dydaktycznych, opiekuńczych wychowawczych, X1, X2 … Xn - oznacza ilość godzin zajęć przydzielonych nauczycielowi w arkuszu organizacyjnym szkoły na poszczególnych stanowiskach, Y1, Y2 … Yn - oznacza tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin dydaktycznych, opiekuńczych, wychowawczych określony dla danych stanowisk w art. 42 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela.

2. Tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć, o których mowa w pkt. 1 uzyskuje się w wyniku obliczeń cząstkowych zaokrąglonych do części setnych.

3. Obliczony tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin zajęć dla nauczyciela oraz obliczoną liczbę godzin ponadwymiarowych w tygodniu przyjmuje się w pełnych godzinach tak, że do 0,49 pomija się, co najmniej 0,50 godziny przyjmuje się za pełną.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Trzebieszów.

§ 3. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego.

Przewodniczący Rady


Marek Izdebski

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Barchan

Ekspert ds. Leasingu, Menedżer

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »