| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 16 listopada 2011r.

w sprawie udzielenia koncesji na wytwarzanie ciepła na okres od 11 lutego 2012 r. do 11 lutego 2022 r. dla Sydkraft Term Sp. z o.o. z siedzibą w Złotowie

W dniu 16 listopada 2011 r. na wniosek Sydkraft Term Sp. z o.o. z siedzibą w Złotowie, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki postanowił udzielić koncesji na wytwarzanie ciepła na okres od 11 lutego 2012 r. do 11 lutego 2022 r

Uzasadnienie:

Wnioskodawca został wpisany do rejestru przedsiębiorców w dniu 17 grudnia 2001 r. pod numerem 0000070528 na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego. Jedynym wspólnikiem jest E.ON SVERIGE AB.
Przedsiębiorstwo finansuje z własnych środków budowę bądź modernizację źródeł ciepła, a następnie świadczy usługi polegające na wytwarzaniu ciepła przez określony czas w umowie. Urządzenia zlokalizowane są w pomieszczeniach będących własnością Przedsiębiorstwa bądź dzierżawionych od odbiorców. Wnioskodawca będzie prowadził działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania ciepła w 18 źródłach zlokalizowanych w województwie Dolnośląskim, Lubuskim, Pomorskim i Wielkopolskim.
Wnioskodawca spełnia warunki określone w art. 33 ust. 1 pkt 1-4 ustawy - Prawo energetyczne, a w szczególności ma możliwości techniczne gwarantujące prawidłowe wykonywanie działalności, zatrudnia osoby o właściwych kwalifikacjach zawodowych, ma możliwości pozyskania środków finansowych gwarantujących prawidłowe prowadzenie działalności oraz nie znajduje się w postępowaniu upadłościowym, ani w likwidacji. Ponadto stwierdzono, iż nie zachodzą wobec niego okoliczności określone w art. 33 ust. 3 pkt 2 i 3 ustawy - Prawo energetyczne.
Okres ważności koncesji został ustalony do 11 lutego 2022 r., zgodnie z art. 36 ustawy - Prawo energetyczne i z wnioskiem strony.
Zatem mając na uwadze powyższe okoliczności, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki, na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 1 i pkt 3, art.33 ust. 1 i 4, art. 37 w związku z art. 30 ust.1 ustawy - Prawo energetyczne (Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 ze zmianami), postanowił udzielić przedsiębiorcy Sydkraft Term Sp. z o.o. z siedzibą w Złotowie koncesji na wytwarzanie ciepła.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
Dyrektor Zachodniego Oddziału Terenowego Urzędu Regulacji Energetyki z siedzibą w Poznaniu


Irena Gruszka

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »