| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVII/107/2016 Rady Gminy Kwilcz

z dnia 1 lutego 2016r.

w sprawie zmiany uchwały Nr V/36/2015 Rady Gminy Kwilcz z dnia 24 marca 2015 r. w sprawie kryteriów naboru na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na terenie Gminy Kwilcz

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2015 r. poz. 1515 ze zm.) oraz art. 20c ust. 4 i 6 w związku z art. 20zf pkt 1 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 ze zm.)

Rada Gminy Kwilcz
uchwala, co następuje:

§ 1. W uchwale Nr V/36/2015 Rady Gminy Kwilcz z dnia 24 marca 2015 r. w sprawie kryteriów naboru na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli na terenie Gminy Kwilcz, zmienia się § 1 ust. 1 pkt 2, który otrzymuje brzmienie:

dziecko objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym, które mieszka w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole".

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kwilcz.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy


Grzegorz Korpik


Uzasadnienie

do Uchwały Rady Gminy Kwilcz
w sprawie określenia kryteriów naboru do klas pierwszych szkół podstawowych
dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danej szkoły

Przyjęcie 29 grudnia 2015 r. przez Sejm poselskiego projektu nowelizacji ustawy o systemie oświaty, zakłada przywrócenie obowiązku szkolnego dla dzieci siedmioletnich i odbycia rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego dla sześciolatków. Dzieci w wieku od 3 do 5 lat będą miały prawo do korzystania z wychowania przedszkolnego. Ponieważ obowiązek odbycia obowiązkowego przygotowania przedszkolnego dla pięciolatków został zniesiony, należy dostosować do wskazanych zmian obowiązującą uchwałę Rady Gminy w tym zakresie, stąd dotychczasowe brzmienie § 1 ust. 1 pkt 2: "dziecko pięcioletnie objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym, które mieszka w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole" zmienia się na: "dziecko objęte obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz dziecko z odroczonym obowiązkiem szkolnym, które mieszka w obwodzie szkoły, w której znajduje się przedszkole".

Wójt Gminy


Stanisław Mannek

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Tagetik

Tagetik, lider oprogramowania wspierającego procesy zarządzania efektywnością organizacji (ang. Corporate Performance Management), powstał we Włoszech (Toskania) w 1986 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »