| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVIII/118/2016 Rady Gminy Grodziec

z dnia 16 czerwca 2016r.

w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec

Na podstawie art. 39 ust. 4 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. 2016 poz. 446) i art. 90m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 2156 ze zm.) Rada Gminy Grodziec uchwala, co następuje:

§ 1. Upoważnia się Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec, przewidziane w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz.2156 ze zm.).

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Grodziec.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 września 2016 roku i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Grodziec


Mariusz Woźniak


Uzasadnienie

Uzasadnienie do uchwały nr XVIII 118/2016 Rady Gminy Grodziec z dnia 16 czerwca 2016 roku w sprawie upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodźcu do prowadzenia postępowania w sprawach świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym i wydawania decyzji administracyjnych w tym zakresie dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Grodziec Ustawa o systemie oświaty w art. 90m daje możliwość Radzie Gminy upoważnienia Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do prowadzenia postępowań w sprawach świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym. Przekazanie prowadzenia postępowań w sprawie pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w znacznym stopniu usprawni realizację tego zadania, a przede wszystkim będzie ogromnym udogodnieniem w dotarciu do rodziców uczniów naprawdę potrzebujących wsparcia, gdyż GOPS posiada pełne rozpoznanie co do stytuacji rodzin z terenu gminy. Rodzice korzystający ze stypendiów socjalnych w większości są beneficjentami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w zakresie np. świadczeń okresowych, stałych, dożywiania. GOPS posiada zatem w swojej dokumentacji większość z dokumentów potrzebnych do uzyskania stypendium (dokumenty nie będą powielane).Przewodniczący Rady Gminy Grodziec Mariusz Woźniak

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Krzysztofik

Dyrektor zarządzający 2Sisters PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »