| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Obwieszczenie nr DKT-7632-5/10 Komisarza Wyborczego w Katowicach

z dnia 22 grudnia 2010r.

w sprawie zmian w składach rad

Na podstawie art. 182 ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. – Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 176, poz. 1190)

Komisarz Wyborczy podaje do publicznej wiadomości

1) Rada Miejska w Bytomiu w dniu 9 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Piotra Michała Koja wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 4 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, w związku z wyborem na prezydenta miasta. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Mieczysław Kucharski – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

2) Rada Miejska w Bytomiu w dniu 9 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej Haliny Marii Biedy wybranej w okręgu wyborczym nr 5 z listy nr 4 – Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Rafał Damian Delewski – kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

3) Rada Miejska w Gliwicach w dniu 6 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Zygmunta Mieczysława Frankiewicza wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 26 – Komitet Wyborczy Wyborców Koalicja Dla Gliwic Z. Frankiewicza, w związku z wyborem na prezydenta miasta. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objęła Magdalena Gabriela Budny – kandydatka z tej samej listy, która w wyborach uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności.

4) Rada Miejska w Jaworznie w dniu 2 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej Doroty Dubiel wybranej w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 24 – Komitet Wyborczy Jaworzno Moje Miasto, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objęła Kinga Weronika Jędrzejek – kandydatka z tej samej listy, która w wyborach uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności.

5) Rada Miejska w Jaworznie w dniu 2 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Dariusza Karola Starzyckiego wybranego w okręgu wyborczym nr 2 z listy nr 5 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objęła Renata Helena Gacek – kandydatka z tej samej listy, która w wyborach uzyskała kolejno największą liczbę głosów i nie utraciła prawa wybieralności.

6) Rada Miasta Knurów w dniu 29 listopada 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Piotra Mirosława Surówki wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 30 - Komitet Wyborczy Wyborców Razem Stowarzyszenia Knurowa, w związku z odmową złożenia ślubowania. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Janusz Józef Szydło - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

7) Rada Miasta Rybnika w dniu 9 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnego Adama Fudali wybranego w okręgu wyborczym nr 1 z listy nr 27 - Komitet Wyborczy Adam Fudali Blok Samorządowy Rybnik , w związku z wyborem na prezydenta miasta . Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Józef Skrzypiec - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

8) Rada Miasta Rybnika w dniu 9 grudnia 2010 r. stwierdziła wygaśnięcie mandatu radnej Ewy Marii Ryszka wybranej w okręgu wyborczym nr 4 z listy nr 27 - Komitet Wyborczy Adam Fudali Blok Samorządowy Rybnik, w związku z pisemnym zrzeczeniem się mandatu. Zgodnie z art. 194 ust. 1 Ordynacji wyborczej mandat radnego w tym okręgu objął Kazimierz Florian Salamon - kandydat z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów i nie utracił prawa wybieralności.

Komisarz Wyborczy w Katowicach


Michał Niedopytalski

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »