| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/32/2011 Rady Gminy Psary

z dnia 27 stycznia 2011r.

w sprawie ustalenia czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych z terenu gminy Psary

Na podstawie : art. 18 ust.2 pkt.15, art.40 ust.1, art.41 ust.1 i art.42 oraz art. 7 ust.1 pkt.8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym ( tekst jednolity Dz. U. Nr 142 z 2001 roku, poz. 1591 ze zmianami) w związku z art. 5 ust.5, art.6 ust.1 pkt.1 i 2 oraz art. 14 ust.5 pkt.1 ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (tekst jednolity Dz.U. Nr 256 z 2004 r. , poz.2572 ze zm.) RADA GMINY PSARY uchwala :

§ 1. Ustalić czas, w którym odbywa się bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka w publicznych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Psary na 5 godzin dziennie.

§ 2. W ramach godzin, o których mowa w § 1 realizowana jest podstawa programowa wychowania przedszkolnego .

§ 3. Poza godzinami przeznaczonymi na realizację podstawy programowej, o której mowa w § 1 przedszkola i oddziały przedszkolne mogą świadczyć zajęcia o charakterze dydaktycznym, wychowawczym i opiekuńczym odpłatnie.

§ 4. Za świadczenia, o których mowa w § 3 ustala się odpłatność w wysokości 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć.

§ 5. Traci moc Uchwała Nr XXXVI/285/2009 Rady Gminy Psary z dnia 16 listopada 2009 roku w sprawie ustalenia wysokości opłat za świadczenia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych z terenu gminy Psary.

§ 6. Wykonanie Uchwały powierza się Wójtowi Gminy Psary.

§ 7. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Gminy Psary


Jacenty Kubica

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Castrol

Castrol jest jednym z największych na świecie producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Produkty Castrol powstają w oparciu o analizy, zaawansowane technologie i innowacje. Castrol od zawsze kładzie nacisk na opracowywanie środków smarnych najwyższej jakości. W tym celu stworzył zaawansowane centra technologiczne, działające w Wielkiej Brytanii, a także w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Japonii, Indiach i Chinach. Castrol posiada dostęp do wszystkich typów baz oraz dodatków olejowych, dzięki czemu do każdego z produkowanych przez siebie środków smarnych może dobierać najlepsze bazy i dodatki z całego świata.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »