| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IV/5/5/2011 Sejmiku Województwa Śląskiego

z dnia 14 lutego 2011r.

w sprawie zmiany uchwały Nr III/5/4/2007 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 14 marca 2007 roku w sprawie przyjęcia Zasad dysponowania środkami finansowymi przeznaczonymi na pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, korzystających z opieki zdrowotnej

Na podstawie art. 18 pkt 20 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie województwa (tekst jednolity Dz. U. Nr 142 z 2001 roku, poz. 1590 z późn. zm.), art. 72 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 roku Karta Nauczyciela (tekst jednolity Dz. U. Nr 97 z 2006 roku, poz. 674 z późn. zm.)

Sejmik Województwa Śląskiego
uchwala:

§ 1.

Zmienia się uchwałę Nr III/5/4/2007 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 14 marca 2007 roku w sprawie przyjęcia Zasad dysponowania środkami finansowymi przeznaczonymi na pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, korzystających z opieki zdrowotnej , w ten sposób, że w stanowiących załącznik do uchwały Zasadach dysponowania środkami finansowymi przeznaczonymi na pomoc zdrowotną dla nauczycieli szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie, korzystających z opieki zdrowotnej:

1) § 5 otrzymuje brzmienie:

1. W celu oceny wniosku o przyznanie zasiłku Zarząd Województwa powołuje na dany rok kalendarzowy komisję, wskazuje jej przewodniczącego oraz określa tryb jej pracy.

2. W skład komisji wchodzą:

1) 4 przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województw Śląskiego,

2) po jednym przedstawicielu wojewódzkich struktur związków zawodowych działających w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie.;

2) § 6 ust. 2 otrzymuje brzmienie:

Wnioski o przyznanie zasiłku należy składać do 15 dnia ostatniego miesiąca kwartału I, II i III oraz do ostatniego dnia pierwszego miesiąca kwartału IV..


§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Województwa Śląskiego.

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego


Bogusław Śmigielski

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Witold Chomiczewski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »