| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr 22 /V/11 Rady Gminy Starcza

z dnia 29 marca 2011r.

zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia stawki procentowej opłaty adiacenckiej naliczanej z tytułu wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej

Na podstawie art.18 ust. 2 pkt. 8, art. 40 ust. 1, art.42 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2001r., Nr142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art.146 ust.2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami ( Dz.U. z 2010r., Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) Rada Gminy Starcza uchwala, co następuje:

§ 1.

W uchwale Rady Gminy Starcza Nr 142/XVI/09 z dnia 25 czerwca 2009 roku w sprawie ustalenia stawki procentowej opłaty adiacenckiej naliczanej z tytułu wybudowania urządzeń infrastruktury technicznej zmienia się treść § 1, który otrzymuje brzmienie :

„ § 1. 1. Ustala się na terenie Gminy Starcza stawkę opłaty adiacenckiej w wysokości 10% różnicy między wartością, jaką nieruchomość miała przed wybudowaniem urządzeń infrastruktury technicznej, za wyjątkiem kanalizacji sanitarnej, a wartością nieruchomości po ich wybudowaniu.

2. Ustala się na terenie Gminy Starcza stawkę opłaty adiacenckiej w wysokości 20% różnicy między wartością, jaką nieruchomość miała przed wybudowaniem urządzeń infrastruktury technicznej - kanalizacji sanitarnej, a wartością nieruchomości po ich wybudowaniu.”

§ 2. Do spraw wszczętych, a nie zakończonych stosuje się przepisy dotychczasowe.

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy


mgr Ewa Jędrzejewska

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »