| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VII/59/11 Rady Miejskiej Cieszyna

z dnia 14 kwietnia 2011r.

w sprawie ustalenia godzin bezpłatnego nauczania oraz ustalenia opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Cieszyn

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 1 i art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 5c pkt 1, art. 6 ust. 1 pkt 2 i art. 14 ust. 5 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) Rada Miejska Cieszyna postanawia

§ 1. Ustalić realizację bezpłatnego nauczania podstawy programowej w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Cieszyn w wymiarze 5 godzin dziennie od godz. 9.00 do godz. 14.00.

§ 2. Za świadczenia prowadzonych przez Gminę Cieszyn przedszkoli publicznych, przekraczające podstawę programową, o których mowa w § 1, ustalić następujące opłaty dzienne:

Pkt1)Za zapewnienie dziecku opieki, nauki oraz wychowania w czasie do 4 godzin dziennie, poza godzinami w których jest realizowana podstawa programowa wychowania przedszkolnego:1) 3 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć ponad podstawę programową,2) 2 zł za każdą rozpoczętą godzinę zajęć ponad podstawę programową, opłata ulgowa dla mieszkańców Cieszyna,3) 1,50 za każdą rozpoczętą godzinę zajęć ponad podstawę programową opłata ulgowa dla mieszkańców Cieszyna, spełniających co najmniej jedno z poniższych kryteriów:a) - uprawnienie do pomocy socjalnej wynikające z ustawy o pomocy społecznej,b) - trudna sytuacja materialna,c) - posiadanie powyżej dwojga dzieci w przedszkolu,d) - posiadanie niepełnosprawnego dziecka w przedszkolu.

Pkt2)Opłata ulgowa, o której mowa w ust. 1 pkt 3 jest przyznawana na okres sześciu miesięcy na udokumentowany wniosek rodziców lub opiekunów.

Pkt3)Szczegółowe zasady korzystania ze świadczeń przedszkoli oraz wnoszenie opłat określi umowa zawarta z dyrektorem przedszkola.

§ 3. Wykonanie uchwały powierzyć Burmistrzowi Miasta Cieszyna.

§ 4. Traci moc uchwała Rady Miejskiej Cieszyna Nr XXV/233/08 z dnia 28 sierpnia 2008 roku w sprawie opłaty za świadczenia prowadzonych przez Gminę Cieszyn przedszkoli publicznych.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z mocą obowiązującą od 1 września 2011 roku.

Przewodniczący Rady Miejskiej Cieszyna


mgr Bolesław Zemła

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Adwokacka AKS

Kancelaria zajmuje się prowadzeniem spraw zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »