| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VII/35/2011 Rady Gminy Kozy

z dnia 6 maja 2011r.

w sprawie ustalenia maksymalnego wynagrodzenia dziennego opiekuna, zasad jego ustalania oraz wysokości opłaty za pobyt i wyżywienie dziecka u dziennego opiekuna

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.) art. 43, art. 44 i art. 58 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (Dz. U. Nr 45, poz. 235) Rada Gminy Kozy uchwala, co następuje:

§ 1.

1. Ustala się maksymalne miesięczne wynagrodzenie dziennego opiekuna w wysokości 3000 zł brutto.

2. Ustala się opłatę za pobyt dziecka u dziennego opiekuna w wysokości 3 zł za każdą godzinę faktycznie sprawowanej opieki.

3. Ustala się opłatę za wydłużony, powyżej 8 godzin dziennie, pobyt dziecka u dziennego opiekuna w wysokości 6 zł za każdą godzinę faktycznie sprawowanej opieki.

§ 2.

1. Wynagrodzenie dziennego opiekuna oblicza się mnożąc ilość godzin faktycznie sprawowanej opieki nad dzieckiem w miesiącu razy stawkę opłaty za każdą godzinę pobytu dziecka u dziennego opiekuna określoną w § 1 ust. 2 i 3.

2. Podstawą do obliczenia miesięcznego wynagrodzenia dziennego opiekuna jest dziennik obecności dziecka prowadzony przez opiekuna dziennego, zatwierdzany przez Dyrektora Gminnego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkola.

§ 3.

Ustala się maksymalną wysokość opłaty za wyżywienie dziecka objętego opieką dziennego opiekuna na poziomie 7 zł dziennie.

§ 4.

Opłat, o których mowa w § 1 i 3 nie wnosi się w przypadku nieobecności dziecka u dziennego opiekuna.

§ 5.

Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Kozy.

§ 6.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Gminy


Bożena Sadlik

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wojtowicz-Janicka

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »