| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr VII/45/11 Rady Miasta w Myszkowie

z dnia 26 kwietnia 2011r.

w sprawie zmian w Regulaminie Strefy Płatnego Parkowania w Myszkowie

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 art. 40 ust. 1 , art. 42 ustawy z dnia 8 marca1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. nr 142 poz. 1591 z późniejszymi zmianami), w związku z art. 13 ust. 1 pkt 1, art. 13b, art. 13 f ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115 – tekst jednolity).

Rada Miasta Myszkowa uchwala

§ 1. Wprowadza się następujące zmiany w Regulaminie Strefy Płatnego Parkowania w Myszkowie stanowiącym załącznik nr 2 do uchwały nr XVIII/152/08 Rady Miasta w Myszkowie z dnia 26 marca 2008 r.

1. Ust. 3, pkt 8 otrzymuje brzmienie: Opłaty dodatkowe za nie uiszczenie opłaty parkingowej wpłaca się przelewem na konto Urzędu Miasta lub w kasie Urzędu Miasta.

2. Ust. 3, pkt 12 otrzymuje następujące brzmienie: Straż Miejska oraz inna osoba upoważniona przez Burmistrza Miasta w Myszkowie prowadząc kontrolę opłacenia parkowania w SPP sprawdza:

1) widoczność za przednią szybą pojazdu dokumentów potwierdzających uiszczenie opłaty parkingowej lub karty postojowej osoby niepełnosprawnej,

2) poprawność skasowania kart postojowych,

3) ważność abonamentów lub karty postojowej osoby niepełnosprawnej,

4) czy osoba, która zaparkowała pojazd z wykupioną kartą mieszkańca, jest rzeczywiście mieszkańcem w SPP; sprawdzeniu podlega imię i nazwisko oraz adres zamieszkania, które winny być identyczne w karcie mieszkańca i w „prawie jazdy” osoby która zaparkowała pojazd.

3. Ust. 3 pkt 13 otrzymuje brzmienie:W przypadku stwierdzenia, że czas parkowania jest nieopłacony, Straż Miejska w Myszkowie lub inna osoba upoważniona przez Burmistrza Miasta Myszkowa wystawia wezwanie do uiszczenia opłaty dodatkowej. Wezwanie jest wręczane kierującemu lub pod nieobecność kierującego pozostawiane w widocznym miejscu na zewnętrznej stronie samochodu lub wysyłane właścicielowi drogą pocztową, za zwrotnym potwierdzeniem odbioru przesyłki.

4. Ust. 3 pkt 14 otrzymuje brzmienie: Kontrolujący wpisują w treść wezwania datę (dzień, miesiąc i rok), nr rejestracyjny i markę samochodu parkującego, miejsce i godzinę parkowania oraz uwagi dotyczące parkowania, a także w przypadku Straży Miejskiej swój numer służbowy a w przypadku osoby upoważnionej przez Burmistrza Miasta Myszkowa czytelne imię i nazwisko, potwierdzając to własnoręcznym podpisem.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Myszkowa

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodnicząca Rady Miasta


Halina Skorek-Kawka

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Rybka

www.dekoria.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »