| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rozporządzenie nr 1/CHZ/2011 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Katowicach

z dnia 13 lipca 2011r.

w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie miasta Katowice (2469)

Na podstawie art.45 ust. 1 pkt 1, 3 lit. b i 4, ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 213 poz. 1342 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2005r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół (Dz. U. z 2005 r. Nr 187, poz. 1574), w związku ze stwierdzeniem przypadku zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie pasieki zlokalizowanej w miejscowości Katowice zarządzam co następuje:

§ 1. Określa się obszar zagrożony wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół w promieniu 3 km od ogniska choroby stanowiącego obszar zapowietrzony, obejmujący zasięgiem teren ograniczony:

- od południa dzielnicą Piotrowice Trasą Średnicową,

- od południowego zachodu dzielnicą Stare Panewniki,

- od zachodu Ruda Śląska- Kochłowice,

- od północnego zachodu Ruda Śląska -Radoszowy,

- od północy Osiedle Witosa, ul. Obroki/ul. Dulęby,

- od północnego wschodu dzielnicą Załęże,

- od wschodu dzielnica Brynów,

- od południowego wschodu dzielnica Ligota okolice ul. Kościuszki i ul. Kolejowej.

§ 2. Na obszarze, o którym mowa w § 1, zakazuje się na czas pięciu miesięcy od dnia podania do wiadomości publicznej:

1) Organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół;

2) Przemieszczania, bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Katowicach, rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece.

§ 3. Na obszarze, o którym mowa w § 1, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Katowicach przeprowadzi przegląd pasiek, w zakresie wynikającym z konieczności oceny zagrożenia chorobą - zgnilcem amerykańskim pszczół.

§ 4. Obowiązki i ograniczenia określone w rozporządzeniu obowiązują wszystkich posiadaczy pszczół z terenu obszaru, o którym mowa w §1.

§ 5. Winni naruszenia zakazów, o których mowa w § 2 oraz nakazu , o którym mowa w § 3, podlegają odpowiedzialności karnej na zasadach określonych w ustawie o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 213 poz. 1342 z późn. zm.).

§ 6. Do realizacji niniejszego rozporządzenia zobowiązuje się posiadaczy pszczół z terenu określonego w § 1, Prezydenta Miasta Chorzowa, Prezydenta Miasta Katowice, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

§ 7. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na obszarze, o którym mowa w § 1 i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Katowicach


lek.wet. Joanna Pokorska

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Krzemirski

Współzałożyciel Fabryki Narciarzy. Instruktor narciarstwa od 19 roku życia. Prócz legitymacji państwowej, posiada również uprawnienia Niemieckiego Stowarzyszenia SPORTS.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »