| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Rozporządzenie nr 1/CHZ/2011 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Katowicach

z dnia 13 lipca 2011r.

w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie miasta Katowice (2469)

Na podstawie art.45 ust. 1 pkt 1, 3 lit. b i 4, ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 213 poz. 1342 z późn. zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 14 września 2005r. w sprawie zwalczania zgnilca amerykańskiego pszczół (Dz. U. z 2005 r. Nr 187, poz. 1574), w związku ze stwierdzeniem przypadku zgnilca amerykańskiego pszczół na terenie pasieki zlokalizowanej w miejscowości Katowice zarządzam co następuje:

§ 1. Określa się obszar zagrożony wystąpieniem zgnilca amerykańskiego pszczół w promieniu 3 km od ogniska choroby stanowiącego obszar zapowietrzony, obejmujący zasięgiem teren ograniczony:

- od południa dzielnicą Piotrowice Trasą Średnicową,

- od południowego zachodu dzielnicą Stare Panewniki,

- od zachodu Ruda Śląska- Kochłowice,

- od północnego zachodu Ruda Śląska -Radoszowy,

- od północy Osiedle Witosa, ul. Obroki/ul. Dulęby,

- od północnego wschodu dzielnicą Załęże,

- od wschodu dzielnica Brynów,

- od południowego wschodu dzielnica Ligota okolice ul. Kościuszki i ul. Kolejowej.

§ 2. Na obszarze, o którym mowa w § 1, zakazuje się na czas pięciu miesięcy od dnia podania do wiadomości publicznej:

1) Organizowania wystaw i targów z udziałem pszczół;

2) Przemieszczania, bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Katowicach, rodzin pszczelich, pszczół, matek pszczelich, czerwia, pni pszczelich oraz sprzętu i narzędzi używanych do pracy w pasiece.

§ 3. Na obszarze, o którym mowa w § 1, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Katowicach przeprowadzi przegląd pasiek, w zakresie wynikającym z konieczności oceny zagrożenia chorobą - zgnilcem amerykańskim pszczół.

§ 4. Obowiązki i ograniczenia określone w rozporządzeniu obowiązują wszystkich posiadaczy pszczół z terenu obszaru, o którym mowa w §1.

§ 5. Winni naruszenia zakazów, o których mowa w § 2 oraz nakazu , o którym mowa w § 3, podlegają odpowiedzialności karnej na zasadach określonych w ustawie o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych (tekst jednolity Dz. U. z 2008 r. nr 213 poz. 1342 z późn. zm.).

§ 6. Do realizacji niniejszego rozporządzenia zobowiązuje się posiadaczy pszczół z terenu określonego w § 1, Prezydenta Miasta Chorzowa, Prezydenta Miasta Katowice, Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie.

§ 7. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem podania do wiadomości publicznej w sposób zwyczajowo przyjęty na obszarze, o którym mowa w § 1 i podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Katowicach


lek.wet. Joanna Pokorska

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

MADEJCZYK KANCELARIA PRAWNA Sp. k.

Kancelaria Prawna Madejczyk świadczy usługi w zakresie obsługi klientów biznesowych i indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »