| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XII/191/11 Rady Miasta Mysłowice

z dnia 26 maja 2011r.

w sprawie ustalenia zasad wydzierżawiania nieruchomości gruntowych stanowiących własność i będących w posiadaniu Gminy Mysłowice na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony oraz zawierania po umowie dzierżawy na czas oznaczony do trzech lat, kolejnych umów, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. "a", pkt 15 i art. 40 ust. 2 pkt 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (j.t. Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) art. 92 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym (j.t. Dz. U. z 2001 roku Nr 142, poz. 1592 z późn. zm.) w związku z art. 11 ust. 2 art. 13 ust. 1, art. 24, art. 25. art. 37 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (j.t. Dz. U. z 2010 roku Nr 102, poz. 651 z późn. zm.)

Rada Miasta Mysłowice

uchwala:

§ 1. Wprowadzić zasadę, że Prezydent Miasta Mysłowice samodzielne bez zgody Rady Miasta Mysłowice podejmuje decyzje w niżej wymienionych sprawach, w przypadku gdy powierzchnia będąca przedmiotem dzierżawy lub użyczenia nie przekracza 300 m2 :

1. wydzierżawiania na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony nieruchomości stanowiących własność i będących w posiadaniu Gminy Mysłowice.

2. wydzierżawiania nieruchomości w trybie bezprzetragowym na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony gdy po umowach zawartych na czas oznaczony do trzech lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość stanowiąca własność Gminy Mysłowice bądź będąca w posiadaniu Gminy Mysłowice.

3. użyczania nieruchomości stanowiące własność i będących w posiadaniu Gminy Mysłowice na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony.

4. użyczania nieruchomości w trybie bezprzetargowym na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony, gdy po umowach zawartych na okres do trzech lat strony zawierają kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość stanowiąca własność bądź będąca w posiadaniu Gminy Mysłowice.

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Prezydentowi Miasta Mysłowice.

§ 3. Niniejsza uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.

Przewodniczący Rady Miasta Mysłowice


Grzegorz Łukaszek

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »