| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-33(7)/2011/201/KT Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 4 listopada 2011r.

o decyzji PCC/397-ZTO-A/201/W/OKA/2011/KT

W dniu dzisiejszym, na wniosek Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu została zmieniona koncesja na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła udzielona temu przedsiębiorstwu.

Decyzją z dnia 30 października 1998 r. Nr PCC/397/201/U/OT-2/98/JS (ostatnia zmiana z dnia 16 października 2007 r., Nr PCC/397-ZTO/201/W/OKA/2007/HM) Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił przedsiębiorcy – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. z siedzibą w Bytomiu, koncesji na przesyłanie ciepła i dystrybucję ciepła na okres do dnia 15 listopada 2018 r.

Pismem z dnia 19 sierpnia 2011 r. (uzupełnionym pismem z dnia 12 września 2011 r.) Koncesjonariusz wniósł o zmianę tej koncesji w związku ze „zmianą nazwy dostawcy ciepła: Zespołu Elektrociepłowni Bytom Spółka Akcyjna na „Fortum Bytom Spółka Akcyjna”” . Ponadto Spółka zawnioskowała o zmianę przedmiotu i zakresu działalności zapisanego w koncesji w związku ze zmianą „maksymalnej temperatury zasilania w sieciach ciepłowniczych zlokalizowanych na terenie Bytomia i Radzionkowa. Maksymalna temperatura wody wynosi 125˚C.”

Po ustaleniu stanu faktycznego stwierdzono, że powyższe pismo Strony stanowi uzasadniony wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa URE.

Zgodnie z art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanym przepisie.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Biuro Rachunkowe "KOMP-BIUR" sp. z o.o.

Kompleksowa obsługa księgowości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »