| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr IX/77/11 Rady Powiatu Pszczyńskiego

z dnia 31 sierpnia 2011r.

w sprawie obniżenia opłat za wymianę praw jazdy i dowodów rejestracyjnych dla mieszkańców gminy Pszczyna

Na podstawie art. 12 pkt 11 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz.U. z 2001r., Nr 142, poz. 1592 z późn.zm.) oraz art. 79b i art. 98a ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. z 2005r., Nr 108, poz. 908 z późn.zm.)

Rada Powiatu
uchwala:

§ 1. 1. Obniża się opłaty za wydanie dokumentów prawa jazdy i dowodów rejestracyjnych dla mieszkańców Gminy Pszczyna objętych zmianą adresu zameldowania, w związku z:

- wejściem w życie uchwały nr LIII /605/10 Rady Miejskiej w Pszczynie z dnia 28 października 2010r., ogłoszonej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z 2011r. Nr 18, poz. 346, w sprawie nadania nazwy drogom wewnętrznym położonym w Pszczynie oraz w Czarkowie,

- dokonaniem z urzędu zmian numerów porządkowych nieruchomościom położonym w Pszczynie przy ulicy Stanisława Moniuszki 5, 5a, 9,11

o kwotę stanowiącą dochód Powiatu Pszczyńskiego.

2. Jednostkowa kwota obniżenia opłaty za wymianę:

- prawa jazdy - 30,70 zł,

- dowodu rejestracyjnego bez znaków legalizacyjnych - 25,51 zł,

- dowodu rejestracyjnego ze znakami legalizacyjnymi - 30,71 zł.

§ 2. Obniżenie opłaty przysługuje wyłącznie, jeżeli przyczyną wymiany prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego jest zmiana ulicy lub numeru domu na skutek czynności podjętych przez Gminę Pszczyna.

§ 3. Obniżenie opłat przysługuje do końca 2011r.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

PRZEWODNICZĄCY RADY


Eugeniusz Pająk

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Anna Stolorz

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12154), członek Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Obecnie kieruje 4-osobowym zespołem we własnej Kancelarii Prawno-Podatkowej. Od 2000 roku zajmuje się tematyką rachunkowości i podatków, w tym od 2006 r. na stanowisku Głównego Księgowego i Dyrektora Finansowego. Współpracuje z ok. 60 firmami, instytucjami oraz organizacjami pozarządowymi (stowarzyszeniami, fundacjami), ma bogate doświadczenie we współpracy i doradztwie w kilkudziesięciu projektach współfinansowanych z Unii Europejskiej (od 2004 roku). Specjalizuje się w dwóch dziedzinach: podatkowe i rachunkowe aspekty rozliczania funduszy europejskich oraz księgowość i podatki organizacji pozarządowych; ma też bogate doświadczenie w doradztwie z zakresu podatku VAT, PIT i CIT, łącznie z prowadzeniem w tym zakresie spraw podatkowych w imieniu podatników przed organami skarbowymi oraz WSA. Od 2007 roku pracuje jako trener i wykładowca na szkoleniach – współpracuje w tym zakresie jako ekspert między innymi z portalem podatki. biz oraz Fundacją Rozwoju Rachunkowości w Polsce.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »