| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Starosty Rybnickiego

z dnia 2 grudnia 2011r.

Na podstawie § 9 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych rad do spraw osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 62, poz. 560)

STAROSTA RYBNICKI

informuje o możliwości i terminie zgłaszania przez organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie Powiatu Rybnickiego, kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, w celu powołania jej składu. Kandydaci mogą być zgłaszani przez organizacje i organy, o których mowa w art. 44 c ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721) mają możliwość zgłoszenia po jednym kandydacie na członka powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych, w celu powołania jej składu.

Do zakresu działania powiatowej rady, zgodnie z art. 44 b ust. 2 ww. ustawy, należy: 1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, b) realizacji praw osób niepełnosprawnych, 2)opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, 3) ocena realizacji programów, 4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku, ul. 3 Maja 31, 44-200 Rybnik - pokój nr 1 w terminie 14 dni od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia. Powołanie członków powiatowej rady przez Starostę nastąpi w formie pisemnej w terminie 30 dni od dnia wskazanego w ogłoszeniu jako ostatni dzień dokonywania zgłoszeń.

Starosta


mgr Damian Mrowiec

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »