| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Ogłoszenie Starosty Rybnickiego

z dnia 2 grudnia 2011r.

Na podstawie § 9 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych rad do spraw osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 62, poz. 560)

STAROSTA RYBNICKI

informuje o możliwości i terminie zgłaszania przez organizacje pozarządowe, fundacje oraz jednostki samorządu terytorialnego, działające na terenie Powiatu Rybnickiego, kandydatów na członka Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, w celu powołania jej składu. Kandydaci mogą być zgłaszani przez organizacje i organy, o których mowa w art. 44 c ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721) mają możliwość zgłoszenia po jednym kandydacie na członka powiatowej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych, w celu powołania jej składu.

Do zakresu działania powiatowej rady, zgodnie z art. 44 b ust. 2 ww. ustawy, należy: 1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do: a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, b) realizacji praw osób niepełnosprawnych, 2)opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych, 3) ocena realizacji programów, 4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.

Zgłoszenia należy składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Rybniku, ul. 3 Maja 31, 44-200 Rybnik - pokój nr 1 w terminie 14 dni od dnia ukazania się niniejszego ogłoszenia. Powołanie członków powiatowej rady przez Starostę nastąpi w formie pisemnej w terminie 30 dni od dnia wskazanego w ogłoszeniu jako ostatni dzień dokonywania zgłoszeń.

Starosta


mgr Damian Mrowiec

reklama

POLECANE

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Dr n.prawnych Roman Ziembiński

Od ponad 20 lat doradza i asystuje w prowadzeniu postępowań upadłościowych i naprawczych oraz przejmuje tymczasowy zarząd kryzysowy w wielu firmach krajowych i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »