| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XII/154/2011 Rady Gminy Pawłowice

z dnia 29 listopada 2011r.

w sprawie ustalenia wysokości i warunków udzielania bonifikat od pierwszej opłaty z tytułu oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Pawłowice

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15 w związku z art. 40 ust. 2 pkt 3, art. 41 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz.U. z 2001r., nr 142, poz. 1591 z późniejszymi zmianami) oraz art. 73 ust. 3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz.U. z 2010r. Nr 102, poz. 651 z późniejszymi zmianami) po pozytywnym zaopiniowaniu przez Komisję Gospodarki i Mienia Komunalnego oraz Komisję Działalności Społecznej.

Rada Gminy Pawłowice

uchwala:

§ 1. Określa się warunki udzielania bonifikat od pierwszej opłaty za oddanie nieruchomości w użytkowanie wieczyste w odniesieniu do nieruchomości stanowiących własność Gminy Pawłowice przeznaczonych na działalność związaną z kulturą.

§ 2. Wyraża się zgodę na udzielenie 99% bonifikaty od pierwszej opłaty z tytułu oddania w użytkowanie wieczyste nieruchomości, na rzecz instytucji kultury z przeznaczeniem na działalność statutową.

§ 3. Bonifikaty, o której mowa w uchwale stosuje się przy spełnieniu jednocześnie następujących warunków:

- instytucja kultury nie posiada wobec Gminy Pawłowice zadłużenia z tytułu podatku od nieruchomości.

- instytucja kultury jednorazowo uiści pierwszą opłatę z tytułu oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Wójtowi Gminy Pawłowice.

§ 5. Uchwała wchodzi w życie w terminie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady


mgr Franciszek Dziendziel

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Artur Rycak

Doktor nauk prawnych, adwokat, w latach 2003-2016 sędzia orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych w okręgu lubelskim, warszawskim i warszawsko-praskim. Posiada ponad 18-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych w sprawach z zakresu prawa pracy. W latach 1996-2006 asystent w Katedrze Prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, od 2009 r. wykładowca w uczelni Łazarskiego w Warszawie, prelegent na wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konferencjach naukowych, wykładowca i kierownik podyplomowych studiów "Prawo sądowe dla asystentów sędziów i referendarzy sądowych" oraz studiów "Prawo podatkowe" w Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy oraz sporów sądowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu prawa pracy, procedury sądowej, kosztów sądowych i ustroju sądów powszechnych dla sędziów, radców prawnych, dyrektorów sądów, pracowników sądów, aplikantów adwokackich, aplikantów radcowskich, asystentów sędziów i referendarzy sądowych oraz szefów działów kadr i HR.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »