| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XIII/4/2011 Rady Miejskiej w Bieruniu

z dnia 24 listopada 2011r.

w sprawie zgody na udzielanie bonifikaty od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 15, art. 40 ust. 2 pkt 3, 41 oraz art. 42 ustawy z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001r., Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) w związku z art. 4 ust. 7 pkt 2 i ust. 11a ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (Dz. U. Nr 175, poz. 1459 z późn. zm.), na wniosek Burmistrza Miasta Bierunia,

RADA MIEJSKA W BIERUNIU

uchwala:

§ 1

1. Wyrazić zgodę na udzielanie osobom fizycznym bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe.

2. Bonifikata, o której mowa w ust. 1 dotyczy również właścicieli lokali mieszkalnych, których udział w nieruchomości wspólnej obejmuje prawo użytkowania wieczystego.

3. Wyrazić zgodę na udzielanie osobom fizycznym bonifikaty w wysokości 30% od opłaty z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości niezabudowanych, zbytych przez gminę na poprawienie warunków zagospodarowania nieruchomości przyległych (nieruchomości macierzystych), zabudowanych na cele mieszkaniowe.

4. Bonifikatę określoną w ust. 1 – 3 stosuje się na wniosek użytkownika wieczystego nieruchomości, stanowiącej przedmiot przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

5. Bonifikatę określoną w ust. 1 stosuje się przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości zabudowanych na cele mieszkaniowe, spełniających warunek: budynki położone na nieruchomościach zostały oddane do użytkowania zgodnie z przepisami prawa budowlanego lub wnioskodawca nabył nieruchomość zabudowaną.

6. Warunki określone w ust. 5 stosuje się również do nieruchomości macierzystych, o których mowa w ust. 3.

7. W przypadku wielofunkcyjnego zagospodarowania nieruchomości, bonifikatę określoną w ust. 1 stosuje się proporcjonalnie do części wykorzystywanej na cele mieszkaniowe.

8. Bonifikaty określonej w ust. 1 – 3 nie stosuje się, gdy użytkownik wieczysty posiada zadłużenie wobec gminy Bieruń, związane z nieruchomością stanowiącą przedmiot przekształcenia.

§ 2

Wykonanie uchwały powierzyć Burmistrzowi Miasta Bierunia.

§ 3

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Miejskiej w Bieruniu


Przemysław Major

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Daniel Kotyras

Dyrektor ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »