| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie nr P.5510.1.2012 Prezydenta Miasta

z dnia 30 stycznia 2011r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej za 2011 rok

Na podstawie art. 38b ust.3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym ( tekst jednolity z dnia 27.10.2001r Dz. U. Nr 142, poz.1592 z późn. zm.) i Zarządzenia Nr 104.2011 Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza z dnia 28.02.2011r w sprawie: powołania komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej.
Skład Komisji przedstawia się następująco:

Przewodniczący:

Zbigniew Podraza

Prezydent Miasta

Skład Komisji:

Kazimierz Woźniczka

członek

Wiesław Wiekiera

członek

Andrzej Poprawa

członek

Paweł Szeląg

członek

Zbigniew Zięba

członek

Wanda Strąk

członek

Jerzy Bazylak

członek

Tomasz Kościow

członek

Gabriela Czajor

członek/ z głosem doradczym

Zbigniew Grzywnowicz

członek / z głosem doradczym

SPRAWOZDANIE

W roku 2011 miały miejsce 4 (cztery) posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w Dąbrowie Górniczej.
Tematami spotkań były:

1. Sprawy organizacyjne i proceduralne funkcjionowania Komisji;

2. Omówienie informacji z realizacji zadań Wydziałów: Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wydział Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Wydział Komunikacji i Drogownictwa, Wydział Zdrowia, Polityki Społecznej i Aktywizacji Zawodowej, Policji, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej za 2011 rok.

3. Ocena programu "Bezpieczny Wypoczynek w Rejonie Pogoria- 2010/2011" , w oparciu o informacje: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, WOPR-u, Grupy Ratownictwa Medycznego PCK, Straży Rybackiej, dotyczących zwiększenia bezpieczeństwa jak również skuteczności działań poszczególnych służb w rejonie kompleksu akwenów wodnych; Zaopiniowanie zmian w programie "Bezpieczny wypoczynek" w rejonie Pogoria na lata 2011/2012.

4. Informacja Wydziału Inwestycji Miejskich i Wydziału Promocji Kultury i Sportu dotyczące zakończenia budowy Centrum Sportów Letnich z uwzględniem modyfikacji działań: "Bezpieczny wypoczynek w rejonie Pogoria - 2012/2013" ;

5. Analiza działań w ramach programu "Rządowy Program Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań - Razem Bezpieczniej" w odniesieniu do potrzeb lokalnych wynikających ze specyfiki poszczególnych dzielnic Dabrowy Górniczej oraz powtarzalnych i prognozowanych zdarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo jak również poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Omówienie programów: "Razem bezpieczniej - Projekt "Ja, Ty - razem my - Bezpieczne Szkoły w Dębowym Mieście", "Razem Bezpieczniej -Projekt "POGORIA" - bezpieczny i zdrowy wypoczynek", "Monitoring miejski";

6. Realizacja programu przeciwdziałania rozwojowi ognisk meningokokowej choroby inwazyjnej (sepsa) w oparciu o działania Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im.S.Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej w zakresie chemioprofilaktyki osób z kontaktu "Stop meningokokom";

7. Zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Przyjęcie założeń do zadań z zakresu inżynierii ruchu drogowego na lata 2011/2012, prewencyjnych działań w miejscach szczególnie niebezpiecznych w oparciu o dwa źródła informacji tj.:Policja, Państwowa Straż Pożarna, Straż Miejska, - mieszkańcy, organizacje i stowarzyszenia działające w obszarze bezpieczeństwa w ruchu drogowym;

8. Ocena działań Straży Miejskiej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, WOPR-u.

9. Opiniowanie wniosków na rok 2012 dla potrzeb Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Szpitala Miejskiego, WOPR-u, Ochotniczych Straży Pożarnych, Grupy Ratownictwa Medycznego PCK oraz poszczególnych wydziałów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, których zadania mają wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców.

10. Ocena wytypowanych miejsc dla tymczasowego miejsca do celów startów i lądowań śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W związku z kontraktem dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej.

11. Omówienie projektu Uchwały: Planu poprawy bezpieczeństwa w Dąbrowie Górniczej na lata 2012 do 2015.

Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej


Zbigniew Podraza

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »