| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Sprawozdanie Starosty Żywieckiego

z dnia 26 stycznia 2012r.

z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku za rok 2011

W roku 2011 odbyły się cztery posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Na posiedzeniach Komisja omawiała szeroko rozumiane aspekty bezpieczeństwa i porządku na terenie Powiatu Żywieckiego.

Na pierwszym posiedzeniu Komisji, które odbyło się w styczniu 2011 roku zatwierdzono plan pracy Komisji na rok 2011. Zapoznano się z nowymi przepisami dotyczącymi kąpielisk, zgłaszanie obiektów kolonijnych do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Oceniono przygotowania do sezonu letniego z uwzględnieniem obiektów kolonijnych. Prezes Rejonowego Oddziału WOPR w Żywcu Jerzy Ziomek przedstawił informacje na temat bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodami Powiatu Żywieckiego w kontekście przygotowania do sezonu letniego.

Na kolejnych posiedzeniach Komisja omówiła sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Przedstawiciel Policji poinformował, iż w czasie wolnym od zajęć szkolnych na terenie Powiatu Żywieckiego będą prowadzone wzmożone działania kontrolno – represyjne. Szczególną kontrolą objęto budynki szkolne- narażone w tym czasie na kradzieże.

Przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił stan epidemiologiczny Powiatu Żywieckiego za rok 2010 (sytuacja stabilna).

Na posiedzeniu gościł również przedstawiciel Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, który pokrótce przestawił informacje na temat monitoringu jakości powietrza i wody na terenie Powiatu Żywieckiego.

Przedstawiciel Żywieckiej Sekcji Grupy Beskidzkiej GOPR w Żywcu poinformował członków komisji o bieżącej działalności Oddziału. Oddział działa na terenie Beskidu Żywieckiego. Zadeklarował chęć dalszej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w Powiecie Żywieckim.

Omówiono temat działań Prokuratury Rejonowej w Żywcu na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie Powiatu Żywieckiego oraz temat współdziałania Prokuratury z Policją. Kolejnym tematem przedstawionym w czasie obrad Komisji był temat współdziałania Nadleśnictw z terenu Powiatu Żywieckiego oraz Zakładu Energetycznego w sytuacjach kryzysowych.

Ponadto omówiono zjawisko narkomanii na terenie powiatu, zagrożenia porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz przestępczości wśród dzieci i młodzieży. Plan Pracy Komisji Bezpieczeństwa i Porządku na rok 2011 został zrealizowany.

Starosta Żywiecki


Andrzej Zieliński

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wojciechowski

Adwokat, ekspert prawa pracy, publicysta. Były Wicedyrektor Departamentu Prawnego w Głównym Inspektoracie Pracy. W latach 1998-2001 pracował w charakterze specjalisty w Departamencie Prawa Pracy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. W ramach prac ministerialnych zajmował się sporządzaniem opinii prawnych, brał udział w pracach nad projektami legislacyjnymi, pisał ekspertyzy na potrzeby Komisji Trójstronnej oraz Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »