| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-46(6)/2011/2012/161/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 7 lutego 2012r.

o decyzji nr WCC/75-ZTO-E/161/W/OKA/2012/RZ

W dniu dzisiejszym, na wniosek Przedsiębiorstwa Komunalnego "THERMA" Sp. z o. o. z siedzibą w Bielsku-Białej została zmieniona koncesja na wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorstwu.

Decyzją z dnia 21 września 1998r., Nr WCC/75/161/U/3/98/AK (ze zmianami), Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił przedsiębiorstwu: Przedsiębiorstwo Komunalne „THERMA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bielsku – Białej, zwanemu dalej „Koncesjonariuszem”, koncesji na wytwarzanie ciepła na okres do dnia 30 września 2023 r.

Pismem z dnia 7 grudnia 2011 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę ww. koncesji w związku ze sprzedażą źródła ciepła zlokalizowanego w Bielsku-Białej przy ul. Mireckiego 1.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza z dnia 7 grudnia 2011 r., można uznać, na podstawie art. 155 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, za wniosek o zmianę decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 21 września 1998r., Nr WCC/75/161/U/3/98/AK (ze zmianami). Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.

Po analizie stanu faktycznego, wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki został uznany za uzasadniony.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Marzena Jaworska

Radca prawny   

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »