| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-46(6)/2011/2012/161/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 7 lutego 2012r.

o decyzji nr WCC/75-ZTO-E/161/W/OKA/2012/RZ

W dniu dzisiejszym, na wniosek Przedsiębiorstwa Komunalnego "THERMA" Sp. z o. o. z siedzibą w Bielsku-Białej została zmieniona koncesja na wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorstwu.

Decyzją z dnia 21 września 1998r., Nr WCC/75/161/U/3/98/AK (ze zmianami), Prezes Urzędu Regulacji Energetyki udzielił przedsiębiorstwu: Przedsiębiorstwo Komunalne „THERMA” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Bielsku – Białej, zwanemu dalej „Koncesjonariuszem”, koncesji na wytwarzanie ciepła na okres do dnia 30 września 2023 r.

Pismem z dnia 7 grudnia 2011 r. Koncesjonariusz wniósł o zmianę ww. koncesji w związku ze sprzedażą źródła ciepła zlokalizowanego w Bielsku-Białej przy ul. Mireckiego 1.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza z dnia 7 grudnia 2011 r., można uznać, na podstawie art. 155 ustawy – Kodeks postępowania administracyjnego, za wniosek o zmianę decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 21 września 1998r., Nr WCC/75/161/U/3/98/AK (ze zmianami). Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony.

Po analizie stanu faktycznego, wniosek o zmianę ww. decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki został uznany za uzasadniony.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna "Świeca i Wspólnicy"

Kancelaria Prawna „Świeca i Wspólnicy” Sp. k. jest podmiotem intensywnie rozwijającym się na polskim oraz międzynarodowym rynku usług prawnych. Wyróżnia się przede wszystkim postępowym działaniem, które ma na celu zapewnienie kompleksowego wsparcia prawnego oraz biznesowego zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »