| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XV/154/11 Rady Miejskiej Cieszyna

z dnia 29 grudnia 2011r.

w sprawie ustanowienia pomnika przyrody na terenie Gminy Cieszyn

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt. 15 i   art. 40 ust. 1   ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym (Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591 z   późn. zm.), w   związku z   art. 40 ust. 1, art. 44 ust. 1, 2   i 3a i   art. 45 ust. 1   ustawy z   dnia 16 kwietnia 2004 r. o   ochronie przyrody (Dz. U. z   2009 r. Nr 151, poz. 1220 z   późn. zm.), po uzgodnieniu projektu uchwały z   Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w   Katowicach, na wniosek Burmistrza Miasta Cieszyna, Rada Miejska Cieszyna uchwala, co następuje:  

§   1.   Ustanawia się pomnikiem przyrody drzewo z   gatunku wiąz szypułkowy   Ulmus laevis   o obwodzie pnia 331 cm, rosnące na działce nr 54 obr. 61, stanowiącej własność Gminy Cieszyn, będącej przedłużeniem ul. Żeromskiego; drzewo to rośnie w   odległości ok. 15 m w   kierunku południowym od południowo-wschodniego narożnika posesji położonej przy ul. Żeromskiego 56.  

§   2.   Ustanowienie ochrony ma na celu zachowanie cennego tworu przyrody żywej ze względu na jego okazałe rozmiary, wyróżniające spośród innych drzew oraz szczególną wartość przyrodniczą i   krajobrazową.  

§   3.   W stosunku do drzewa uznanego za pomnik przyrody wprowadza się następujące zakazy: Pkt1)niszczenia, uszkadzania lub przekształcania obiektu lub obszaru, Pkt2)uszkadzania i   zanieczyszczania gleby, Pkt3)dokonywania zmian stosunków wodnych, jeżeli zmiany te nie służą ochronie przyrody albo racjonalnej gospodarce rolnej, leśnej, wodnej lub rybackiej, Pkt4)umieszczania tablic reklamowych.  

§   4.   Wykonanie uchwały oraz nadzór nad pomnikiem przyrody powierza się Burmistrzowi Miasta Cieszyna.  

§   5.   Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej  


mgr   Bolesław   Zemła

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Jacek Rakowski

Dyrektor ds. prawnych, Związek Polskiego Leasingu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »