| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XII/213/2012 Rady Powiatu Będzińskiego

z dnia 24 lutego 2012r.

w sprawie określenia zasad wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania udziałów i akcji w spółkach prawa handlowego

na podstawie: - art. 12 pkt. 8 lit g oraz art. 40 ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (tekst jednolity Dz. U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1592 z późn. zm.); - art. 2, art. 9 oraz art. 12 ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (tekst jednolity Dz. U. z 2011 r. Nr 45 poz. 236 z późn. zm.).

Rada Powiatu Będzińskiego
uchwala:

§ 1. Uchwała określa zasady wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania przez Powiat Będziński udziałów w spółkach prawa handlowego.

§ 2. 1. Powiat może wnosić wkłady oraz obejmować i nabywać udziały i akcje w spółkach prawa handlowego, w szczególności zaś:

a) wnosić do spółek, w zamian za obejmowane udziały i akcje, wkłady pieniężne w wysokości kwot przewidzianych na ten cel w budżecie Powiatu Będzińskiego w danym roku budżetowym;

b) wnosić do spółek – w zamian za obejmowane udziały i akcje – wkłady niepieniężne (tzw. aport) o wartości nie przekraczającej 300.000 zł. w danym roku budżetowym.

2. Obejmowanie udziałów i akcji w spółkach winna każdorazowo poprzedzić analiza kondycji finansowej budżetu, a także zasadności nabycia udziałów i akcji z punktu widzenia korzyści jakie mogą one przynieść dla budżetu powiatowego.

3. Powiat Będziński może obejmować udziały w spółkach już istniejących – do których przystępuje oraz w spółkach tworzonych.

§ 3. 1. Do wykonywania czynności, o których mowa w § 2 upoważnia się Zarząd Powiatu Będzińskiego.

2. Zarząd Powiatu wyraża wolę wniesienia wkładów oraz obejmowania i nabywania akcji w spółkach prawa handlowego – poprzez podjęcie uchwały.

§ 4. 1. Powiat Będziński może zbywać udziały lub akcje posiadane w spółkach prawa handlowego.

2. Udziały i akcje, o których mowa w ust. 1 winny być zbywane z zastosowaniem trybów określonych w ustawie z dnia 30 sierpnia 1996 r. o komercjalizacji i prywatyzacji. Wyboru trybu zbycia udziałów lub akcji dokonuje Zarząd Powiatu Będzińskiego.

3. Zbycie udziałów lub akcji winna poprzedzić analiza korzyści jakie przyniesie ta czynność, a także analiza mająca na celu oszacowanie wartości spółki, ustalenie sytuacji prawnej majątku spółki oraz perspektyw jej rozwoju.

§ 5. 1. Do wykonywania czynności, o których mowa w § 4 ust. 1 i 3 upoważnia się Zarząd Powiatu Będzińskiego.

2. Zarząd Powiatu wyraża wolę zbycia udziałów lub akcji posiadanych w spółkach prawa handlowego – poprzez podjęcie uchwały.

§ 6. 1. Zarząd Powiatu Będzińskiego zobowiązany jest do informowania Rady Powiatu Będzińskiego o zrealizowanych przedsięwzięciach w zakresie wnoszenia wkładów oraz obejmowania, nabywania i zbywania akcji w spółkach prawa handlowego.

2. Informację, o której mowa w ust. 1 Zarząd Powiatu przedstawia Radzie Powiatu Będzińskiego do 30 kwietnia każdego roku za poprzedni rok budżetowy.

§ 7. Wykonanie uchwały powierza się Zarządowi Powiatu Będzińskiego.

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Przewodniczący Rady Powiatu Będzińskiego


Emil Bystrowski

reklama

POLECANE

Artykuł partnerski

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Eksperci portalu infor.pl

Jakub Miziołek

adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »