| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr XVII/117/2012 Rady Gminy Chybie

z dnia 29 maja 2012r.

w sprawie sposobu sprawiania pogrzebu przez Gminę Chybie

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt 15 ustawy z   dnia 8   marca 1990 r. o   samorządzie gminnym ( Dz. U. z   2001 r. Nr 142, poz. 1591, z   późn, zm. ) w   związku z   art.17 ust. 1   pkt 15 oraz art. 44 ustawy z   dnia 12 marca 2004 r. o   pomocy społecznej ( Dz. U. z   2009 r. Nr 175, poz. 1362, z   późn. zm.) i   art. 10 ust. 3   ustawy z   dnia 31 stycznia 1958 r. o   cmentarzach i   chowaniu zmarłych ( Dz. U. z   2011 r. Nr 118, poz. 687, z   późn. zm. )   Rada Gminy Chybie uchwala :  

§   1.   Ustala się zasady sprawiania pogrzebu przez Gminę Chybie.  

§   2.   Zadanie własne gminy polegające na sprawieniu pogrzebu, w   tym osobom bezdomnym, realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w   Chybiu, zwany dalej „GOPS”.  

§   3.   Sprawienie pogrzebu następuje na podstawie aktu zgonu wystawionego przez urząd stanu cywilnego po rozpoznaniu sytuacji rodzinnej zmarłego przez GOPS.  

§   4.   Decyzję w   sprawie konieczności sprawienia pogrzebu na koszt gminy Chybie podejmuje kierownik GOPS w   Chybiu.  

§   5.   Pogrzeb powinien być przeprowadzony zgodnie z   wyznaniem osoby zmarłej. W   sytuacji, kiedy nie jest możliwe ustalenie wyznania osoby zmarłej bądź była ona osobą niewierząca pogrzeb powinien być przeprowadzony z   uwzględnieniem panujących w   tym zakresie gminnych zwyczajów i   tradycji.  

§   6.   Kierownik GOPS w   Chybiu zleca firmie świadczącej usługi pogrzebowe wykonanie usługi zgodnie z   przepisami o   zamówieniach publicznych.  

§   7.   Sprawienie pogrzebu obejmuje podstawowe czynności, które są niezbędne do sprawienia pochówku.  

§   8.   Kierownik GOPS w   Chybiu dokonuje zapłaty za sprawienie pogrzebu na podstawie rachunków wystawionych przez usługodawców.  

§   9.   Wykonanie Uchwały powierza się Wójtowi Gminy Chybie.  

§   10.   Uchwała wchodzi w   życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.  

 

 

Przewodniczący Rady Gminy  


Mirosław   Wardas

 

reklama

POLECANE

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Czarnecki

Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »