| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Uchwała nr V/34/2012 Rady Gminy Hażlach

z dnia 27 czerwca 2012r.

w sprawie opłat za świadczenia i czasu przeznaczonego na bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę w przedszkolach

Na podstawie art. 18 ust. 2   pkt. 15 i   art. 40 ust. 1   ustawy z   dnia 8   marca 1990r. o   samorządzie gminnym (Dz.U. z   2001r. Nr 142, poz.1591 z   późn. zm.) i   art. 14 ust. 5   ustawy z   dnia 7   września 1991r. o   systemie oświaty (Dz.U. z   2004r. Nr 256, poz. 2572 z   późn. zm.)   Rada Gminy Hażlach  

postanawia:  

§   1.  

1.   Ustalić realizację bezpłatnego nauczania, wychowania i   opieki w   przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Hażlach w   wymiarze pięciu   godzin dziennie od godz: od 8:00 do godz: 13:00.  

2.   Ustalić opłatę za świadczenia udzielane w   czasie przekraczającym wymiar zajęć, o   którym mowa w   ust. 1, za każdą rozpoczętą godzinę w   kwocie:  

1)   2,00 (dwa) złote za pierwsze dziecko w   przedszkolu,  

2)   1,00 (jeden) złoty za drugie i   kolejne dzieci w   przedszkolu.  

§   2.  

Wykonanie uchwały powierzyć Wójtowi Gminy Hażlach.  

§   3.  

Traci moc uchwała Nr I/11/2011 Rady Gminy Hażlach z   dnia 23 lutego 2011 roku w   sprawie ustalenia godzin bezpłatnego nauczania i   opłaty za świadczenia przekraczające podstawę programową w   przedszkolach  

§   4.  

Uchwała wchodzi w   życie po upływie czternastu dni od dnia jej ogłoszenia w   Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego z   mocą obowiązującą od dnia 1   września 2012 roku.  

 

 

 

PRZEWODNICZĄCA                                            RADY GMINY  


Grażyna   Krehut

 

reklama

POLECANE

Artykuł sponsorowany

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Kazimierz Romaniec

Radca prawny. Starszy prawnik w Kancelarii Raczkowski Paruch sp.k., prowadzący w firmie praktyki prawa podatkowego i prawa sportowego. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kursu Tempus-Erasmus na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Edynburgu. Wcześniej związany m.in. z Arthur Andersen i kancelarią Wardyński i Wspólnicy, a także odpowiedzialny przez ponad 10 lat za praktykę podatkową kancelarii Miller Canfield. Ma wieloletnie doświadczenie w doradztwie podatkowym w zakresie zatrudniania pracowników oraz kadry zarządzającej podmiotów gospodarczych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach podatkowych i administracyjnych przed sądami i organami administracji państwowej. Doradza podmiotom branży sportowej w zakresie m.in. krajowych i międzynarodowych piłkarskich przepisów regulacyjnych, prawnych aspektów transferów piłkarskich, umów o zawodowe uprawianie sportu, opodatkowania sportowców i imprez sportowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »