| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Akty prawne

Informacja nr OKA-4110-9(10)/2012/271/RZ Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki

z dnia 21 sierpnia 2012r.

o decyzji WCC/87-ZTO-B/271/W/OKA/2012/RZ

Dziś, na wniosek przedsiębiorcy – Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie, została zmieniona koncesja na: wytwarzanie ciepła udzielona temu przedsiębiorcy.

Decyzją z dnia 25 września 1998 r., nr WCC/87/271/U/2/98/PK ze zmianami (ostatnia zmiana z dnia 30 czerwca 2010 r., Nr WCC/87-ZTO-A/271/W/OKA/2010/AM) Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (zwany w dalszej części decyzji „Prezesem URE”) udzielił przedsiębiorcy – Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. z siedzibą w Mikołowie, koncesji na wytwarzanie ciepła na okres do 31 grudnia 2025 r., określając przedmiot i zakres działalności objętej koncesją.

Pismem z dnia 30 maja 2012 r. przedsiębiorca wniósł o zmianę koncesji na wytwarzanie ciepła w punkcie 1 „PRZEDMIOT I ZAKRES DZIAŁALNOŚCI” w związku z likwidacją kotłowni gazowej przy ul. Rynek 14 w Mikołowie, o mocy cieplnej zainstalowanej 0,34 MW.

Na podstawie zgromadzonej dokumentacji stwierdzono, że pismo Koncesjonariusza o zmianę koncesji można uznać, na podstawie art. 155 Kodeksu postępowania administracyjnego, za uzasadniony wniosek o zmianę decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 25 września 1998 r., nr WCC/87/271/U/2/98/PK (z późn. zm.). Zgodnie z tym przepisem, decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał, jeżeli przepisy szczególne nie sprzeciwiają się uchyleniu lub zmianie takiej decyzji i przemawia za tym interes społeczny lub słuszny interes strony. Natomiast stosownie do art. 41 ust. 1 ustawy – Prawo energetyczne Prezes Urzędu Regulacji Energetyki może zmienić warunki wydanej koncesji na wniosek przedsiębiorstwa energetycznego. W niniejszej sprawie spełnione są przesłanki określone w powołanych przepisach.

z up. Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki
DYREKTOR
Południowego Oddziału Terenowego
Urzędu Regulacji Energetyki
z siedzibą w Katowicach


Marek Miśkiewicz

reklama

POLECANE

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »